PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مسابقه: نتایج هفتمین مسابقه از سری دهم مسابقات مهارت اکسل

~M*E*H*D*I~
2018/11/16, 17:14
با درود

نتایج مسابقه هفتم که با شرکت 7 نفر از دوستان گرانقدر برگزار شد به شرح زیر اعلام می‌شود.

بر اساس نظر سنجی داخل فایل از نظر سه نفر از دوستان مسابقه دشوار، سه نفر متوسط و یک نفر هم پاسخی نداده بود

در این مسابقه تقریبا پاسخ تمامی دوستان صحیح بود، پاسخ برتر به پاسخی تعلق گرفت تنها از یک فرمول بدون استفاده از هیچ ابزاری به پاسخ رسیده بود تنها یک نکته در این خصوص بایستی متذکر شد که آدرس دهی صرفا در محدوده جداول و یا آدرس دهی داینامیک با استفاده از Offset بر سرعت فایل اضافه می‌کرد.

دو نفری که امتیاز بالایی در این مسابقه کسب کردند عبارتند از:

آقای جواد محمددوست (hesabdar82)- 10 امتیاز
آقای امین مالک خواه (amin.malekkhah)- 9 امتیاز

سه نفر از دوستان هم امتیاز برابری دریافت کردند.

امتیازات نهایی و تعیین سه نفر اول بعد از تعیین امتیازات مسابقه پنجم و رسیدگی به اعتراضات احتمالی اعلام خواهد شد.

rasools13
2018/11/17, 20:26
با سلام و تشکر مجدد بابت برگزاری این مسابقات بسیار مفید و کاربردی

درخصوص پاسخ سوالات دوستان و نحوه امتیاز دهی ابهاماتی برام به وجود آمد که در اینجا مطرح میکنم قبل شروع عذرخواهی میکنم از اینکه نام پاسخ دهنده گان را نیز ذکر میکنم به هرحال همه دوستان پاسخ سوالات را دارند و متوجه هستند. اگر ابهام یا نقدی بر این نکات دارید لطفا بیان کنید تشکر

1- یکی از شروط مسابقه که فکر کنم از مسابقه شماره 3 به بعد همیشه با تیتر درشت بیان می گردید این نکته بود

***نکته مهم 3: به جهت اشتباهات سهوی که به دلیل تعدد ارسال پاسخ روی داده است از هر شرکت کننده تنها یک فایل پذیرفته خواهد شد(لطفا رعایت کنید)

ولی در پاسخ ها مشاهده کردیم یکی از دوستان (hesabdar82) دو بار پاسخ را ارسال کردند که این موضوع بحث عادلانه بودن مسابقه رو نقض خواهد کرد. اگر قرار است پذیرفته شود بایستی به اطلاع همه میرسید چون به احتمال زیاد همه دوستان بعد از ارسال پاسخ، به ایده های دیگری برای کوتاهی پاسخ دست یافتند ولی فرصت ارایه دوباره را نداشتند...بنابراین برای رعایت عدالت میبایست اولین فایل ارسالی بررسی شده و یا برای نقص قوانین کسر امتیاز دریافت گردد.

2- یکی از مواردی که در سوال های قبلی همیشه باعث کسر امتیاز بود استفاده از توابع زیاد در پاسخ سوال بود و بیان گردید اسفاده از حداقل توابع در اولویت قرار دارد... در ذیل توابع اسفاده شده توسط 5 نفر اول به ترتیب را ارایه کردم

hesabdar82 – 7 تابع
IFERROR-INDEX-SMALL-IF-ISNUMBER-ROW-COUNT
amin.malekkhah – 16 تابع
IF-COUNTIF-INDEX-ROWS-LOOKUP-ROW-SUMPRODUCT-INDIRECR-MATCH-SMALL-COLUMNS-TRUE-IFERROR-MMULT-COUNTA-TRANSPOSE
z.maghsoudi – 13 تابع
IFERROR-INDEX-SMALL-ROW-COLUMN-INDEX-OFFSET-SUMPRODUCT-NOT-ISBLANK-IF-MIN-COUNTA
rasools13(خودم) – 8 تابع
IFERROR-INDEX-OFFSET-COLUMN-SMALL-IF-ROW-COUNTIF
Asdasdasd – 8 تابع
IF-ROW-INDIRECT-ADDRESS-LARGE-COLUMN-COUNTIF-OFFSET

3- نکته دیگری که داوران به آن تاکید داشتند کوتاهی پاسخ ها بود. در ذیل فرمول های بکار رفته در پاسخ سوالات (در سلول و Name Manager) توسط 5 نفر اول به ترتیب را ارایه کردم

hesabdar82 – برای این دوست فایل با نام hesabdar82-1 در نظر گرفته شده
در سلول

=IFERROR(IFERROR(IFERROR(INDEX('opt1'!A:A, SMALL(IF(ISNUMBER('opt1'!$H:$H), ROW('opt1'!$H:$H),""), ROW()-ROW(C$6))),INDEX('opt2'!A:A,SMALL(IF(ISNUMBER('opt 2'!$H:$H), ROW('opt2'!$H:$H),""), ROW()-ROW(C$6)-COUNT('opt1'!$H:$H)))),INDEX('opt3'!A:A, SMALL(IF(ISNUMBER('opt3'!$H:$H), ROW('opt3'!$H:$H),""), ROW()-ROW(C$6)-COUNT('opt1'!$H:$H)-COUNT('opt2'!$H:$H)))),"")
در Name Manager
17891
amin.malekkhah
در سلول

=IF(ROWS($6:6)>(SUMPRODUCT(COUNTIF(INDIRECT("'"&SheetList&"'!H2:H10"),">0"))),"",INDEX(INDIRECT("'"&INDEX(SheetList,MATCH(TRUE,MyArray>=ROWS($6:6),0))&"'!A2:H10"),SMALL(IF(INDIRECT("'"&INDEX(SheetList,MATCH(TRUE,MyArray>=ROWS($6:6),0))&"'!H2:H10")>0,ROW(INDIRECT("1:"&ROWS($C$7:$J$15)))),IFERROR(1+R
OWS($6:6)-LOOKUP(ROWS($6:6),1+MyArray),ROWS($6:6))),COLUMNS( $
در Name Manager
17892
z.maghsoudi
در سلول

=IFERROR(INDEX(Rng_Opt1,SMALL(Device_Number_Opt1,R OW(A1)),COLUMN(A1)),IFERROR(INDEX(Rng_Opt2,SMALL(D evice_Number_Opt2,ROW(A1)-Count_Of_Empty_Cell_Opt1),COLUMN(A1)),IFERROR(INDE X(Rng_Opt3,SMALL(Device_Number_Opt3,ROW(A1)-Count_Of_Empty_Opt1_And_Opt2),COLUMN(A1)),"")))
در Name Manager
17890

rasools13(خودم)
در سلول

=IFERROR(LINE1,IFERROR(LINE2,IFERROR(LINE3,"")))
در Name Manager
17893
Asdasdasd
در سلول

=IF(ROW()-6<=numProductions1,INDIRECT(ADDRESS(LARGE(IF(product ions1>0,ROW(productions1),0),numProductions1+1-(ROW()-6)),COLUMN()-2,,,"opt1")),IF(ROW()-6<=numProductions1+numProductions2,INDIRECT(ADDRESS( LARGE(IF(productions2>0,ROW(productions2),0),numProductions1+numProducti ons2+1-(ROW()-6)),COLUMN()-2,,,"opt2")),IF(ROW()-6<=numProductions1+numProductions2+numProductions3,I NDIRECT(ADDRESS(LARGE(IF(productions3>0,ROW(productions3),0),numProductions1+numProducti ons2+numProductions3+1-(ROW()-6)),COLUMN()-2,,,"opt3")),"")))
در Name Manager
17894

4- و نکات دیگری همچون سرعت پردازش پاسخ تو سط اکسل و مهمتر اینکه سهولت چگونگی انجام کار فرمول برای فرد ناآشنا و سهولت در ایجاد تغییر در فرمول ها

در پایان اینکه در این سوال و همه سوالات استفاده از Name Maneger مجاز بوده و استفاده کردن از آن کسر امتیاز محسوب نمی شد ولی در این سوال به آن تاکیید شده است

با توجه به نکات مطرح شده امتیازات اعطا شده مناسب نبوده و خواهشمندم این مورد را دوباره بررسی و تجدید نظر نمایید با تشکر

~M*E*H*D*I~
2018/11/17, 20:33
چون پست طولانیه من نقل قول نمیگیرم ، اما در خصوص تعدد پاسخ و نقض سایر قوانین در زمان اعلام نتایج نهایی مواردی رو عرض خواهم کرد، درضمن تنها یک پاسخ پذیرفته شده.

asdasdasd
2018/11/18, 22:10
با سلام
از مسئولین محترم بابت برگزاری مسابقه و بررسی دقیق و تخصصی پاسخ ها و شفافیت در ارائه نتیجه بسیار تشکر می کنم. برای من که مسابقه از نظر هیجان و بار علمی بسیار عالی بود.
این اولین مسابقه من بود. امیدوارم این گونه مسابقات ادامه داشته باشه و مردم (عوام برای استفاده عمومی و متخصصین برای استفاده های تخصصی) واقعا به قدرت اکسل و کارایی اش پی ببرند.

حسام بحرانی
2018/11/18, 23:57
با سلام
از مسئولین محترم بابت برگزاری مسابقه و بررسی دقیق و تخصصی پاسخ ها و شفافیت در ارائه نتیجه بسیار تشکر می کنم. برای من که مسابقه از نظر هیجان و بار علمی بسیار عالی بود.
این اولین مسابقه من بود. امیدوارم این گونه مسابقات ادامه داشته باشه و مردم (عوام برای استفاده عمومی و متخصصین برای استفاده های تخصصی) واقعا به قدرت اکسل و کارایی اش پی ببرند.
سلام
با تشکر از شما دوست عزیز
اصولاً رسالت این انجمن همین مطالبی است که عنوان نمودید.
موفق و پیروز باشید...

rasools13
2018/11/25, 09:45
سلام
به نحوه امتیازدهی این سوال اعتراض داشتم و مطالب رو در پست اول بیان کردم...ولی هنوز پاسخی داده نشده

~M*E*H*D*I~
2018/11/25, 10:16
سلام
به نحوه امتیازدهی این سوال اعتراض داشتم و مطالب رو در پست اول بیان کردم...ولی هنوز پاسخی داده نشده

سلام بررسی شد و تغییری حاصل نشد امتیازها به عدالت داده شده
سپاس از توجهت

rasools13
2018/11/25, 10:52
سلام بررسی شد و تغییری حاصل نشد امتیازها به عدالت داده شده
سپاس از توجهت

ممنون از توجه شما
ولی حداقل بیان کنید این فاکتورها مدنظر بوده و به دلیل رعایت نکردن آنها امتیاز دریافت نشده...مثل سوالات قبل که بیان شد جواب کلی یا کوتاهی پاسخ یا.. ملاک امتیاز دهی است