PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : طراحی یک نمونه چارت(سوال)

~M*E*H*D*I~
2012/07/23, 09:52
با سلام خدمت دوستان
یکی از دوستان سوالی پرسیده بودن جهت طراحی چارت، در این چارت که به صورت شماتیک در فایل پیوست نشون داده شده باید مستطیل هایی به طول x و به عرض اختلاف ماکزیمم و مینیمم رسم بشه و نقطه تارگت هم به صورت علامتی در هر مستطیل ثبت بشخ به نحوی که اختلاف از تارگت قابل مشاهده باشه ، کسی میتونه راهنمایی کنه؟

Amirsayyafi
2012/07/23, 10:34
ارتفاع که مشکلی نیست. ولی روی عرض باید کار کرد.

~M*E*H*D*I~
2012/07/23, 10:49
سلام
گیر منم همونه چیکار میشه کرد

Amirsayyafi
2012/07/23, 13:34
سلام
گیر منم همونه چیکار میشه کرد

دارم یه فایل درست میکنم ولی جواب نمیده. البته میتونید یه کاری بکنید اینکه عدد ستون اول رو به صور مجازی بالای ستون بگذارید و عدد اون رو صدا کنید.
به این طریق شما اندازه رو به صورت گرافیک ندارید اما به صورت عدد دارید. فایلشو دارم آماده میکنم ولی الان کمی کار دارم. اگه فکر میکنید خوب میشه ادامه بدم.

البته اگر عرض ستونهای شما تنها شامل دو عدد بودند میشد Secondary کرد.

~M*E*H*D*I~
2012/07/23, 17:05
ممنون میشم اگه زحمتشو بکشید

~M*E*H*D*I~
2012/07/26, 22:52
در رابطه با سوالی که پرسیده بودم روش فایل پیوست پاسخی بود که به دوستی که سوال پرسیده بودن دادم امیدوارم برای بقیه دوستان هم مفید باشه

~M*E*H*D*I~
2012/07/27, 23:36
برای سوال بالا اگه دوستان روش جامع تری به ذهنشون میرسه لطفا ارائه بدن چون این روش به نظرم روش مناسبی نیست

khakzad
2012/07/27, 23:51
اقای وطن پرست، هیچ راهی نیس که از بین چند ستون در یک دسته، فقط overlap یکی رو 100 کنیم؟؟؟؟؟؟
اگه راه داشته باشه، خوب میشه

mahsa shayesteh
2012/07/28, 13:31
با اجازه آقای وطن پرست فک کنم اگه محدوده انتخاب نکنیم بلکه اعداد رو تک تک به صورت سری های مجزا انتخاب کنیم و بعد plot series on رو رو secondary قرار بدیم بشه همچین کاری کرد

Amirsayyafi
2012/07/28, 16:48
جناب آقای وطن پرست فایل رو ببینید. البته شاید اقناعتون نکنه. در شیت اول خط تارگت در رنگ تغییری ایجاد نمیکنه. اما در شیت دوم مقدار تارگت در رنگ اثر میگذاره.

عددها رو برای فهم سریعتر یکسان در نظر گرفتم.

~M*E*H*D*I~
2012/07/28, 16:52
مرسی خانم امیر سیافی جالب بود، برای اینکه در محور ایکس ها طول های متغیر داشته باشیم فکری نکردید؟

Amirsayyafi
2012/07/28, 16:58
مرسی خانم امیر سیافی جالب بود، برای اینکه در محور ایکس ها طول های متغیر داشته باشیم فکری نکردید؟

در اینکه به صورت مستقیم انجام بشه امکانش نیست. مگر اینکه دو حالت داشته باشید و اشکال اونهم اینه که دیگه آنلاین نیست.
یا اینکه از روشهای دیگه استفاده کنید. (شما اسمشو چی میذارید؟ حقه؟)

البته یه کار دیگه هم میتونید انجام بدید. (قبلاً یک بار این کار رو کردم) اینه که شما چندین نمودار کار کنید و اونها رو روی همدیگه مچ پوینت کنید. این هم یه حقه است به قول شما.

اگه خواستید روش کار کنم. تقریباً مطمئن هستم که جواب میده.

khakzad
2012/07/29, 12:04
سلام
ممنونم
وقتی مثلا 2 نمودار رو روی هم می ندازیم
این match point که فرمودین، از جایی تنظیم میشه؟
یا بصورت دستی انجام میدیم؟

~M*E*H*D*I~
2012/07/29, 12:16
با اجازه آقای وطن پرست فک کنم اگه محدوده انتخاب نکنیم بلکه اعداد رو تک تک به صورت سری های مجزا انتخاب کنیم و بعد plot series on رو رو secondary قرار بدیم بشه همچین کاری کرد

سلام
این کار امکان پذیر نیست از طرفی ما به دنبال مقیاس صحیحی از x هستیم و فرضا اگر هم میشد روش درستی نبود

~M*E*H*D*I~
2012/07/29, 19:59
این هم روش پیشنهادی دوستمون خانم امیر سیافی که جواب سوال خانم خاکزاد هم هست

khakzad
2012/07/29, 23:12
ممنون اقای وطن پرست.منم همچین چیزی رو انجام دادم(البته دستی)
شما دستی اینارو روی هم اوردین؟؟؟؟؟؟
یا از جایی میشه تنظیم کرد؟؟؟؟؟

~M*E*H*D*I~
2012/07/29, 23:15
البته این کاره خانم امیر سیافی هس ایشون باید جواب بدن ولی فک نکنم تنظیم خاصی داشته باشه البته بازم مقیاس رعایت نمیشه جالبه که اکسل چرا همچین قابلیتی نداره امتحان نکردم ولی با وی بی میشه کاری کرد یانه؟

Amirsayyafi
2012/07/30, 09:02
البته این کاره خانم امیر سیافی هس ایشون باید جواب بدن ولی فک نکنم تنظیم خاصی داشته باشه البته بازم مقیاس رعایت نمیشه جالبه که اکسل چرا همچین قابلیتی نداره امتحان نکردم ولی با وی بی میشه کاری کرد یانه؟

با تشکر از آقای وطن پرست. راستش وقتی این طرح رو کار میکردم به نظرم خنده دار شده بود! البته قبلاً همین ترفند (آقای وطن پرست گفتند به جای حقه بگویید ترفند) رو اجرا کرده بودم ولی اونجا نمودارها کاملاً روی هم می افتادند. کاری بود که در اون علاوه بر محورهای Primary و Secondary به گزینه سومی هم احتیاج داشتیم.

درخصوص تنظیم دو تا نمودار، قبل از اینکه خطوط Minor و Major رو از نمودارهای روتر پاک کنید جای نمودارها رو مشخص کنید. خطوط به شما کمک میکنند تا تنظیم درستی داشته باشید.

درخصوص رعایت نشدن مقیاس اگر منظورتون اینه که بین اعداد 5/0، 5/2 و ... نسبت درستی نیست حق با شماست. ضمن اینکه طول نمواردتون روی درصدها اثر میگذاره. که این از یک لحاظ خوبه چون دست شما رو برای تنظیم اندازه باز میکنه. در هر حال چون این روشیه که کاربرها به فکرشون میرسه و کار خود ماکروسافت نیست نمیشه خیلی ازش انتظارات بالایی داشت.

نمونه دیگه این روش در آدرس زیر هست. نقل قول ششم، نمودار Pie

http://forum.exceliran.com/thread-1423-post-8246.html#pid8246