PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پرسش: طرز نمایش اعداد

kazem1359
2019/02/19, 23:31
سلام می خوام در یک سلول اکسل تعدادی اعداد وارد کنم حالا می خوام طوری باشه که قبل از ورود اعداد به جای هر عدد یک خط تیره باشه و با گذاشتن عدد خط تیره برود مثل _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ با گذاشتن عدد بشه ۴۵۶۷_ _ _ _ _ _ _ _ ممنون

hadi1980
2019/02/20, 21:54
سلام
عجب سوال عجيب و سخت و قشنگي بود
نميشه اينکار رو کرد البته به نظر من
راستش راه درستش با فرمت بندي سلول هست که بنظر من تو نوشتن اعداد (و نه متن) خيلي محدوديت داره و من بلد نيستم و البته خوشحال ميشم حرفه‌ايهاي ديگه اگه راهکاري دارن بفرمايند.
ولي با ترفندي اينکار رو براتون تو فايل پيوست با برنامه نويسي انجام دادم
الان سلول a1 اين برنامه روش اجرا ميشه و هشت تا خط تيره هست که با خطوط تيره با اعدادي که وارد بشن جايگزين ميشن
البته نه موقع تايپ اعداد بلکه موقع تاييد مقدار سلول با اينتر يا تب

مرتضی حسینی
2019/02/20, 23:13
با سلام
شاید بشه با استفاده از چند ستون معین این کارو کرد در یک ستون تعداد خط تیره مد نظرو قرار میدهید و با توابع موجود با اضافه شدن به تعداد ارقام جواب در یک ستوندیگر قرار بگیرد البته چون وقت ندارم ببخشید کمی زحمت دارد
حسینی 1397/12/2

smartman
2019/02/21, 02:25
سلام می خوام در یک سلول اکسل تعدادی اعداد وارد کنم حالا می خوام طوری باشه که قبل از ورود اعداد به جای هر عدد یک خط تیره باشه و با گذاشتن عدد خط تیره برود مثل _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ با گذاشتن عدد بشه ۴۵۶۷_ _ _ _ _ _ _ _ ممنون

چنین چیزی در اکسس و تکست‌باکس‌های روی فرم‌ها با خاصیت Input Mask انجام میشه و این ویژگی برای سلول‌های اکسل در دسترس نیست ولی با فرمت سفارشی اکسل میشه کاری کرد که فضای خالی سلول بعد از وارد کردن داده، با کاراکتر مشخصی تا پر شدن سلول تکرار بشه، مشابه مثال خودتون.
فرمت‌سل (Format Cell) از چهار بخش تشکیل شده که با «;» از هم جدا میشن. بخش اول برای اعداد مثبت، بخش دوم برای اعداد منفی، بخش سوم برای عدد صفر و بخش چهارم برای متن استفاده میشه.
بعنوان مثال:

*-#,##0;*-(#,##0);*-0;*-@
بخش اول از سمت چپ، (اعداد مثبت) با جدا کننده هزار و پرکننده «-»
بخش دوم از سمت چپ، (اعداد منفی) با جدا کننده هزار و داخل پرانتز همراه با پرکننده «-»
بخش سوم از سمت چپ، (عدد صفر) نمایش عدد صفر با پرکننده «-»
بخش چهارم از سمت چپ (متن) نمایش متن ورودی همراه با پرکننده «-»
پ‌ن: کد * در نمونه بالا، فضای خالی سلول را به اندازه عرض سلول با کاراکتر بعد از خودش پر می‌کنه.

hadi1980
2019/02/23, 14:59
سلام
جواب جالبي بود
فقط يه نکته اينکه وقتي سلول خالي باشه چيزي توي اون نشون داده نميشه و قرار بود با - پرشده باشه
اونو ميشه تو فرمت تعريف کرد؟

smartman
2019/02/24, 11:05
سلام
جواب جالبي بود
فقط يه نکته اينکه وقتي سلول خالي باشه چيزي توي اون نشون داده نميشه و قرار بود با - پرشده باشه
اونو ميشه تو فرمت تعريف کرد؟

با فرمت سل بصورت مستقیم نمی‌شه ولی یه ترفند غیرمستقیم هست!
به این صورت که بعد از اعمال فرمت‌سل، محدوده مورد نظر خودتون را انتخاب کنید، یه space تایپ کنید بعد Ctrl+Enter با این کار تمام سلول‌ها، حاوی یه Space (رشته متن) میشن و حالا از فرمت سل پیروی می‌کنند.