PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پرسش: تبدیل فایل متن به اکسل

mehdi65129
2019/02/20, 19:48
با سلام من تعداد زیادی فایل جداگانه دارم که با پسوند xls هست ولی اگه روی فایل کلیک کنم و باز کنم کلمات رو درست نشون نمیده، باید ابتدا یه صفحه اکسل باز کنم سپس از طریق open یکی از فایل ها رو انتخاب کنم و از طریق text import wizard اطلاعات رو به صورت صحیح دریافت کنم و بعد از طریق save as با پسوند xlsx ذخیره کنم که بتونم به صورت فایل اکسل باز کنم، این کار بسیار زمانبره، سوالم اینه که آیا راهی وجود داره که بتونم کلیه فایلها رو سریع به فایل اکسل با پسوند xlsx تبدیل کنم؟

smartman
2019/02/20, 20:02
اگر از اکسل 2016 یا بالاتر یا اکسل 2013 همراه با افزونه Power Query استفاده کنید راهی وجود داره که تمامی فایلهای داخل یک پوشه را بخونه و به تناسب نیاز کارهای مختلفی روی کل داده‌ها انجام بده.

mehdi65129
2019/02/21, 06:34
اگر از اکسل 2016 یا بالاتر یا اکسل 2013 همراه با افزونه Power Query استفاده کنید راهی وجود داره که تمامی فایلهای داخل یک پوشه را بخونه و به تناسب نیاز کارهای مختلفی روی کل داده‌ها انجام بده.

مشکل اصلی من موضوع باز شدن اشتباه فایل ها هست اگه بتونم فرمت فایل رو تغییر بدم که بشه اطلاعات به صورت درست وارد بشه اون وقت میتونم فایلها رو به هم بچسبونم، آیا با روشی که فرمودین امکان تغییر نوع فایل وجود داره؟ اگه وجود داره در اکسل 2016 چطور میتونم انجامش بدم؟ ممنون