PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [حل شده] یافتن نواقص ثبت شده در یک رنج

khorasan66
2019/03/10, 15:38
سلام
لطفا سئوال مطرح شده در فایل پیوست را پاسخ دهید .
توضیح کلی : در ستون های a, b رنج تاریخ و ایام تعطیل را داریم در ستون های بعدی نواقصی ثبت نشده هر شخص می بایست لیست شود و ....

iranweld
2019/03/11, 08:37
با سلام

با پیوت تیبل میتوانید براحتی لیست افرادی که در روز غیر تعطیل و تعطیل حضور نداشته اند را استخراج کنید

18563

iranweld
2019/03/11, 09:02
با تغییر ساختار دیتای ورودی میتوانید گزارشگیری راحتتری داشته باشید.

18564

khorasan66
2019/03/11, 13:37
ضمن تشکر
من راه کارهای متفاوت دیگری هم با فرمول نویسی اکسل دارم و به نتیجه رسیده ام

حتی با vba هم به جواب رسیده ام فقط راه حل من طولانی است و نیاز دارم از راه حل های پیشنهادی اساتید فن استفاده کنم

با تشکر

smartman
2019/03/11, 16:31
این نمونه گزارش را بررسی کنید تا در موردش صحبت کنیم.

پ ن: ستون اضافه کار برای حضور در روز تعطیله.

smartman
2019/03/11, 17:23
این نمونه گزارش را بررسی کنید تا در موردش صحبت کنیم.

پ ن: ستون اضافه کار برای حضور در روز تعطیله.

در خصوص این گزارش:
۱- بدون استفاده از VBA و فرمول نویسی ایجاد شده.
برای اجرای فایل اصلی به Office 2016 یا بالاتر با افزونه‌ی Power Pivot نیاز هست.
۲- اگر از Office 2013 استفاده می‌کنید باید علاوه بر فعال‌سازی افزونه‌ی Power Pivot افزونه Power Query را هم از سایت مایکروسافت دانلود و نصب کنید.
۳- با کمی تغییرات در فایل اصلی گزارش (Excel) می‌توان کاری کرد که نیازی به وارد کردن ستون تقویم نباشه و فقط روزهای تعطیل را تعریف کنید.
۴- نیازی به تعریف کد پرسنلی به صورت جداگانه نیست! فقط کافیه هر کد پرسنلی حداقل یک روز کارکرد داشته باشه.
۵- به طور خلاصه به نظر من، فایل بهینه شده فایلی هست که دو جدول داشته باشه: یکی جدول تاریخ روزهای تعطیل (فقط یک ستون تاریخ داشته باشه) و یکی جدول حضور پرسنل با دو ستونِ «تاریخ» و «کد پرسنلی»
۶- برای گزارش‌گیری نهایی هم کافیه جدول گزارش را یکبار Refresh کنید.

smartman
2019/03/11, 17:39
در خصوص این گزارش:
۱- بدون استفاده از VBA و فرمول نویسی ایجاد شده.
برای اجرای فایل اصلی به Office 2016 یا بالاتر با افزونه‌ی Power Pivot نیاز هست.
۲- اگر از Office 2013 استفاده می‌کنید باید علاوه بر فعال‌سازی افزونه‌ی Power Pivot افزونه Power Query را هم از سایت مایکروسافت دانلود و نصب کنید.
۳- با کمی تغییرات در فایل اصلی گزارش (Excel) می‌توان کاری کرد که نیازی به وارد کردن ستون تقویم نباشه و فقط روزهای تعطیل را تعریف کنید.
۴- نیازی به تعریف کد پرسنلی به صورت جداگانه نیست! فقط کافیه هر کد پرسنلی حداقل یک روز کارکرد داشته باشه.
۵- به طور خلاصه به نظر من، فایل بهینه شده فایلی هست که دو جدول داشته باشه: یکی جدول تاریخ روزهای تعطیل (فقط یک ستون تاریخ داشته باشه) و یکی جدول حضور پرسنل با دو ستونِ «تاریخ» و «کد پرسنلی»
۶- برای گزارش‌گیری نهایی هم کافیه جدول گزارش را یکبار Refresh کنید.

فایل اصلی

khorasan66
2019/03/12, 07:01
تشکر از دوستان گرامی