PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پرسش: دو سوال در خصوص شمارش تعداد ترکیب حروف و انتخاب یک ناحیه

23292329
2019/03/13, 23:45
با سلام دو سوال مهم برایم پیش آمده که خواهشمندم لطفا جواب دهید

1- من به دنبال شمارش تعداد حروف ترکبب شده در یک فیلد می باشم البته با در نظر گرفتن این موضوع که جابجایی حروف برایم مهم نیست. به عنوان مثال در فایل پیوست و در ستون c ترکیب حروف a,b,c و c,b,a و b,a,c از نظر من یکی می باشد و هنگام شمارش, تعداد ترکیب حروف a,b,c را 3 نشان دهد و به همین صورت سایر ترکیبات حروف نوشته شده در ستون c را شمارش نماید

2- در فایل پیوست یک سری اعداد در ستون l وارد شده است. حال من به دنبال این هستم که وقتی در خانه زرد رنگ p7 عددی مانند 5000 را وارد کنم,برنامه ای نوشته شود که داده های ستون l از بالا شروع به انتخاب شدن گردد و تا جایی پائین بیاید و انتخاب گردد که جمع اعداد به نزدیگترین عدد به عدد 5000 برسد و سپس ناحیه انتخاب شده کپی گردیده و در ستون دیگری الصاق گردد

iranweld
2019/03/14, 11:31
با سلام

جواب سوال اول شما

=len(substitute(c4,",",""))

23292329
2019/03/15, 11:06
ضمن تشكر از پاسخ شما لطفا در خصوص تابع نوشته شده كمي بيشتر توضيح دهيد. در سوال 1 بنده به دنبال اين هستم كه تعداد تركيب حروف شبيه به هم را به دست بياورم و نه تعداد كاراكترهاي يك سل را. مثلا در فايل پيوست خانه هاي c4 و c5 و c6 داده هاي يكساني دارند و فقط ترتيب نوشته شده آنها عوض شده است لذا فرمولي نوشته شود و بگويد كه تركيب سه حرف a,b,c سه بار تكر است شده است و به همين شكل سل هاي بعدي....