PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [حل شده] نیاز به یک فرمول نویسی در اکسل

tanatoos
2019/04/17, 23:39
با سلام خدمت تمام دوستان و عزیزان زحمتکش انجمن اکسل ایران از دوستان خواهش دارم اگر امکانش هست یک نفر به من یک راهنمایی بکنه . واقعا نیاز دارم به این راهنماییتون من یک سری جمله دارم و یه دونه لغت دارم برفرض مثال که می خوام ببینم این لغت چند دفعه توی این جمله ها تکرار شده در واقع تعداد تکرار این لغت برای من خیلی مهمه که بدونم این لغت چند دفعه توی این جمله ها آمده از عزیزانی که فرمول نویسی بلدند و میتونن به من کمک کنن خواهش دارم لطفاً در زمینه نوشتن این فرمول به من کمک کنید ضمناً این فایل را در پیوست قرار میدم که ببینید در واقع کلمه اول payment هستش و در واقع می خوام بدونم مثلاً این کلمه payment چند بار توی این جمله ها تکرار شده و توی سلول جلوی کلمه payment تعداد تکرار شدن این کلمه رو برام بنویسه. باز هم تشکر می کنم و امیدوارم که هر جا هستید موفق باشید و خداوند همیشه پشت و پناهتون باشه .

payment
I never missed a payment.
Payroll ! The last installment
The payment.
More than one payment for the deposit
Why this big payment
Then there was this payment.
It was paid by installment,
It's not because you do not get money for the second installment, is not it?
What I'm telling you is that since you did not get money for the second installment, you went to ask
to make this payment today.

smartman
2019/04/18, 04:13
فایلی پیوست نکرده‌اید!
میشه بسامد تمام واژه‌ها به همراه جملات شامل هر کلمه و شماره جمله را به ترتیب الفبا لیست کرد.

majid_mx4
2019/04/18, 10:20
سلام

میتوانید از فرمول زیر استفاد نمایید.

=SUM(LEN(A4:A13)-LEN(SUBSTITUTE(A4:A13,B2,"")))/LEN(B2)

توجه داشته باشید b2 محل کلمه ای است که میخواهید شمارش شود .
و محدوده تعریف شده محل متن شماست و اگر متن شما کامل در یک خانه هم باشد فرقی نمی کند.
موفق باشید میر

tanatoos
2019/04/18, 13:02
با تشکر و سپاس فراوان از شما آقا مجید خیلی کار منو راه انداخت و نمی توانستم تنها دکمه سپاس را فشار بدم . امیدوارم که هر جا هستید خداوند همیشه یار و یاورتون باشه و بهتون توی تمام مراحل زندگی کمک کنه و با تشکر از شما جناب آقای
اسمارت من برای پاسخگوییتون روز خوبی داشته باشید . خدانگهدارتون واقعا عالی بود مرسی

tanatoos
2019/04/18, 13:33
ببخشید دوست عزیز آقا مجید یه سوال دیگه هم میتونم ازتون بپرسم لطفاً . من متوجه شدم شما تمام جمله ها را به داخل یک سلول آوردید . براتون امکانش هست فایل پیوست رو چک کنید ازتون ممنون میشم .دقیقاً متوجه میشید که منظورم چی هست . با سپاس از زحمتی که می کشید
https://s9.aconvert.com/convert/p3r68-cdx67/ho8eb-e6g5y.xlsx

tanatoos
2019/04/19, 01:23
با سلام مجدد لینک دانلود بالا مشکل داشت لینک دانلود جدید رو گذاشتم . با تشکر از محبت شما . براتون دعا می کنم که خدا همیشه پشت پناه خودتون و خانوادتون باشه .
http://8upload.ir/uploads/f68091475.xlsx

majid_mx4
2019/04/19, 09:54
سلام
زیاد متوجه منظورتان نشدم ولی با تغییراتی که در فرمول دادم میتوانید فرمول را درگ ( بطرف پایین بکشید) و در خانه های دیگر اعمال کنید که در فایل ضمیمه در ستون c اگر نگاهی به خانه های آن بیاندازید تمامی خانه ها دارای فرمول هستند.

موفق باشید میر

tanatoos
2019/04/20, 05:07
با تشکر از شما آفا مجید . من در واقع ۶۰۰۰۰ لغت شبیه این فایلی که پیوست کردم دارم . و ده جمله مربوط به هر لغت در زیر آن لغت . با توجه به نظمی که ملاحظه می کنید زیر همه لغات 10 جمله آورده شده . در واقع قصد من اینه که بدونم این لغت بین ده جمله زیر آن که آمده چند بار تکرار شده و بعد از اینکه کار مشخص شد که این لغت در ده جمله زیر آن چند دفعه تکرار شده به من نشون میده که آیا این لغت به درستی انتخاب شده یا نه . اگر تعداد این لغت در جمله های زیر بالاتر از سه دفعه باشه در واقع لغت درست انتخاب شده . ولی اگر در جمله های زیر آن این لغت تکرار نشده باشه یا یک دفعه تکرار شده باشه نشون میده که این لغت اشتباه یا باید برای اون جمله های بیشتری را انتخاب کنم . شما ۶۰ هزار لغت رو اصلا نادیده بگیرید . شما فرض رو بر این بگیرید که یک لغت داریم و ده جمله زیر آن که میخوایم بدونیم این لغت در بین ده جمله زیرش چند دفعه تکرار شده و با توجه به اون فرمولی که سری اول برای من نوشتید و عالی بود فقط متاسفانه شما اون ده جمله زیر شو داخل یک سلول گذاشته بودیم .اگر بتونید اون ده جمله زیرش رو داخل ۱۰ سلول مختلف بندازید و تعدادی که اون لغت در جمله ها آمده را در بیارید اون وقت عالیه عالی . و در آینده من قصد دارم یک نرم افزار برای یادگیری زبان های مختلف درست کنم . که امیدوارم کمک شما بتونه خدمتی باشه به بشریت . مرسی از شما برای تمام زحماتی که تا الان کشیدید .

M_ExceL
2019/04/20, 13:29
با سلام خدمت تمام دوستان و عزیزان زحمتکش انجمن اکسل ایران از دوستان خواهش دارم اگر امکانش هست یک نفر به من یک راهنمایی بکنه . واقعا نیاز دارم به این راهنماییتون من یک سری جمله دارم و یه دونه لغت دارم برفرض مثال که می خوام ببینم این لغت چند دفعه توی این جمله ها تکرار شده در واقع تعداد تکرار این لغت برای من خیلی مهمه که بدونم این لغت چند دفعه توی این جمله ها آمده از عزیزانی که فرمول نویسی بلدند و میتونن به من کمک کنن خواهش دارم لطفاً در زمینه نوشتن این فرمول به من کمک کنید ضمناً این فایل را در پیوست قرار میدم که ببینید در واقع کلمه اول payment هستش و در واقع می خوام بدونم مثلاً این کلمه payment چند بار توی این جمله ها تکرار شده و توی سلول جلوی کلمه payment تعداد تکرار شدن این کلمه رو برام بنویسه. باز هم تشکر می کنم و امیدوارم که هر جا هستید موفق باشید و خداوند همیشه پشت و پناهتون باشه .

payment
I never missed a payment.
Payroll ! The last installment
The payment.
More than one payment for the deposit
Why this big payment
Then there was this payment.
It was paid by installment,
It's not because you do not get money for the second installment, is not it?
What I'm telling you is that since you did not get money for the second installment, you went to ask
to make this payment today.

فایل ضمیمه رو اجرا کنید و در اولین اجرا روی enable content کلیک کنید تا ماکرو ها فعال شوند.
سپس کافیست روی باتن "یافتن" کلیک کنید تا نتیجه رو ببینید.
یا حق.

tanatoos
2019/04/21, 01:25
با تشکر از شما
آفا مجید مشکل از آفیس ۲۰۰۳ من بود شرمنده . کار شما همون دفعه اول فوق‌العاده عالی بود با تشکر از شما و کارم راه افتاد و ازتون خیلی ممنونم امیدوارم هر جا هستید و خداوند همیشه پشت و پناهتون باشه و زندگی خیلی خوبی داشته باشید با تشکر.