PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مهندسی صنایع و بانک های اطلاعاتی

mahsa shayesteh
2012/07/29, 23:11
سلام به دوستای گلم
با توجه به اینکه در حال حاضر بانک های اطلاعاتی و مدیریت اطلاعات در حال گسترش هست به نظر شما اینکه یک مهندس صنایع به نرم افزار های بانک اطلاعاتی تحت شبکه مسلط باشه چقد مهمه؟آیا این کار لزوما در حیطه فعالیت مهندسای کامپیوتر هست؟ آیا یک مهندس صنایع باید به اکسل و یا اکسس بسنده کنه یا باید وارد حیطه بالاتری بشه؟ ممنون میشم دوستان اعلام نظر کنن:)

komeilex
2012/07/30, 01:36
تشکر از سرکار خانم شایسته که این بحثو به وجود آوردن.
به نظر من یادگیری اصلا ربطی به این که چه رشته ایی می خونین نداره. من خودم مهندسین صنایع ایی می شناسم که برنامه نویسیشون خیلی قوی تر از مهندسین کامپیوتر هستش و از طرف دیگم خیلی ها رو می شناسم که مباحث صنایع رو خیلی بهتر از بچه های صنایع می دونن. چیزی که دخیله، علاقست و به قول یه استادمون مطمعنن آدم برای هر چیزی که تلاش کنه یه روز به دردش می خوره.مخصوصا تو شرایط الان که تو کارخونه ها زیاد توجهی به مدرکت ندارن و کارایی رو بهت می سپارن که هیچ تناسبی با رشته تحصیلیت نداره. پس ما باید خودمون رو برای هر کاری آماده کنیم و تا می تونیم مهارتمون رو بالا ببریم. یه ضرب المثلی هست که میگه وقتی می خوای بری شکار شغال، اصلحه ی شکار شیرو همراه خودت ببر:P

~M*E*H*D*I~
2012/07/30, 10:32
با تشکر از سرکار خانم شایسته و کمیل عزیز

به نظر من کاربر واقعی یک پایگاه داده که وظیفه تجزیه و تحلیل و استنتاج از داده های ثبت شده رو داره مهندسین صنایع و حیطه های کاری مربوطه به مهندسی صنایع هست در طراحی و پیاده سازی یک سیستم اطلاعاتی یک مهندس کامپیوتر فقط از دید برنامه نویسی به قضیه نگاه میکنه و در راستای کارش مجبوره مشاوره های متعدد از افرادی که به سیستم آشنا هتند بگیره تا نیاز ها رو شناسایی کنه و بتونه یک سیستم جامع طراحی کنه به نظر بنده یک مهندس صنایع با توجه به اینکه دید سیستمی داره و صرفا از نظر نرم افزاری به مقولات نگاه نمیکنه خیلی خوبه که خودش رو به این ابزار هم مجهز کنه تا سیستمی طراحی کنه که کلیه نیاز هاشو مرتفع کنه

mahsa shayesteh
2012/07/30, 10:54
ممنون از دوستان ولی سوال خودمو به این شکل مطرح کنم بهتره به نظر شما برای مهندس صنایع یادگیری این موارد واجبه با نه ؟

daghyad
2012/07/30, 16:36
به نظرم اگه کسی میخواد اکسس یاد بگیره وقت بذار یه بانک اطلاعاتی تحت شبکه مثا mysql یاد بگیره و زبان php را خیلی خوبه مخصوصا اگه کار های این طوری هم بهش می سپارن .در کل ارزشش را داره[hr]
مستحب اکیده این کار

m_d6712
2012/07/30, 18:01
در مورد دیتابیس.
برای یک مهندس صنایع دونستن کلیات کفایت میکنه. اما یادگیری برخی از جزییات خیلی بهش کمک می کنه. برخی از جزییات هم کلا کمک خاصی نمی کنه.

یک بحثی هست من اسمشو میزارم عرفان! :) یعنی چقدر میتونی سیستمی که داری طراحی می کنی رو درک کنی! یادگرفتن برنامه نویسی و یاد گرفتن هر نرم افزار کامپیوتری مرتبط و حتی غیر مرتبط میتونه عرفان اون فرد یادگیرنده رو افزایش بده. مخصوصا برنامه نویسی که من بهش اعتقاد خاصی دارم. اما در کل جزو واجبات نیست. اگر علاقه ای ندارید اجباری در کار نیست میتونه جنبه های دیگری از کار رو یاد بگیرید.

mostafa_2410
2012/09/05, 10:36
سلام
بحث اجبار وجود نداره .بستگی به خودتون داره و جایی که کار میکنید.
ولی من مهندس صنایعی می شناسم که میتونه به تنهایی یک برنامه جامع بنویسه و مدیریت کنه سیستم .
و برای هر برنامه حدود 50 میلیون بگیره و بابت پشتیبانی هر سیستم که مینویسه ماهیانه حقوق بگیره.
اگه اینا مجبورتون میکنه یاد بگیرید .
در ضمن فقط بحث برنامه نویسیس نیست مهم تر تحلیل سیستم

~M*E*H*D*I~
2014/04/12, 23:04
بعد از حدود دو سال از ایجاد این تایپیک باید بگم که آشنایی با مفاهیم بانک اطلاعاتی و مهارت در یکی از بانک ها برای یک مهندس صنایع واجب اکیده:)

msoori
2014/12/17, 11:11
با سلام
منم با این موافقم کتسلط روی بانک اطلاعاتی برای یک مهندس صنایع واجب هست و میتونه خیلی به اون کمک کنه
موفق و پیروز باشید