PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پرسش: جلوگیری از داده های تکراری در حالت لیست در Data Validation

maziardm
2019/05/26, 11:04
با سلام و روز خوش
یه جدول داریم که در یک ستونش داده های تکراری وجود داره. حال می خوام با استفاده از List در Data Validation و در یک سلول مشخص مقادیر ستون مذکور رو فراخوانی کنم (یعنی در لیست کشویی ایجاد شده مقادیر ستون مورد نظر آورده بشه)
تا اینجا مشکلی نیست. فقط اینکه نمی خوام داده های تکراری آورده بشه. مثلا در فایلی که گذاشتم در ستون بی چند تا نام کاربر با عنوان کاربر 1 وجود داره. و این باعث میشه در لیست کشویی همون تعداد نام کاربر 1 درج بشه. حالا چطور می تونم کاری کنم که فقط یک کاربر 1 در لیست کشویی آورده بشه
با تشکر

rahi_feri
2019/05/26, 12:07
سلام

روش های ساده تر هم میشه...!

maziardm
2019/05/26, 13:36
سلام

روش های ساده تر هم میشه...!

سلام مجدد و تشکر
فقط اینکه این dynamic_range که در data validation وجود داره رو چطور فعال کردید؟ چون من نتونستیم برای سلول دیگه فعالش کنم. میشه یه توضحی بدید.
با تشکر

rahi_feri
2019/05/26, 14:13
سلام
در تب Formula و قسمت name manager می تونید تعریف و ویرایش کنید

maziardm
2019/06/03, 15:41
سلام
در تب Formula و قسمت name manager می تونید تعریف و ویرایش کنید

با سلام مجدد و تشکر از پاسختون
فقط یه سوال در مورد فایلی که گذاشتید داشتم و اینکه فرض بگیریم که در ستون بی یا همون نام کاربر یک سلول برابر صفر باشه. ان موقع در ستون رابط d صفر هم نمایش داده میشه. حالا اگه بخوایهم صفر رو چشم پوشی کنه باید چیکار کنیم.
برای مثال در فایلی که پیوست کردم در ستون نام کاربر یک سلول رو برابر صفر میزارم (فرقی نمی کنه اول باشه وسط باشه یا آخر). مشاهده می کنید که در ستون دی صفر نمایش داده میشه. حالا می خوام اینطور نباشه. و صفر اصلا در ستون دی نمایش داده نشه و نام کاربرین به ترتیب شماره درج بشه.
با تشکر