PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پرسش: Query and , or

habib100
2019/07/16, 17:26
با سلام خدمت همه دوستان
دوستان طبق فایل ارسالی میخواهم از کئوری استفاده کنم که داده های مورد نظر (چند داده را باهم ) را با هم و همینطور دو داده با هم یا یک داده دیگر like کند.
ممنون میشم کمک کنید

M_ExceL
2019/07/17, 02:07
با سلام خدمت همه دوستان
دوستان طبق فایل ارسالی میخواهم از کئوری استفاده کنم که داده های مورد نظر (چند داده را باهم ) را با هم و همینطور دو داده با هم یا یک داده دیگر like کند.
ممنون میشم کمک کنید
سلام،
فرمولتون رو بصورت زیر وارد کنید :

Like "a" Or "b" Or "c"

habib100
2019/07/17, 07:55
سلام
ممنونم الان با این کد داده هایی را که هردو گرید را با هم دارند را like نمی کنه و اگه یکی از گرید ها را هم داشته باشه likeمیکنه در صورتی که می خوام پارت نامبرایی را likeکنه که دو گرید را باهم داشته باشه بیاره یعنی در این مثال نمیخوام ccرا بیاره!

M_ExceL
2019/07/17, 11:18
سلام
ممنونم الان با این کد داده هایی را که هردو گرید را با هم دارند را like نمی کنه و اگه یکی از گرید ها را هم داشته باشه likeمیکنه در صورتی که می خوام پارت نامبرایی را likeکنه که دو گرید را باهم داشته باشه بیاره یعنی در این مثال نمیخوام ccرا بیاره!
قسمت Criteria فیلد partno رو بصورت زیر وارد کنید :

Like "*a*" Or Like "*b*"

فایل پیوست رو بررسی بفرمایید.

habib100
2019/07/17, 13:28
سلام
ممنون ولی من پارت نامبرایی را میخوام که فقط گرید a, b (نه" یا")را داشته باشند که باید فقط aa را like کنه یا در فایلی که فرستادم در QUERY1 که با روش شما گفتم که پارت نامبرهایی که گرید a, b ,c را like کنه که جوابش BB هستش ولی اون بقیه رو هم میاره. بعد چرا شما شرط را تو اون ستون وارد کردین؟ . ببخشید شایدم من نمیتونم درست منظورما بیان کنم.
متشکرم

M_ExceL
2019/07/17, 17:42
سلام
ممنون ولی من پارت نامبرایی را میخوام که فقط گرید a, b (نه" یا")را داشته باشند که باید فقط aa را like کنه یا در فایلی که فرستادم در QUERY1 که با روش شما گفتم که پارت نامبرهایی که گرید a, b ,c را like کنه که جوابش BB هستش ولی اون بقیه رو هم میاره. بعد چرا شما شرط را تو اون ستون وارد کردین؟ . ببخشید شایدم من نمیتونم درست منظورما بیان کنم.
متشکرم
این روشی که شما قصد دارید فلیتر کنید فکر نمیکنم بشه با کوری پیاده کرد، شما باید ساختار فایلتون رو اصلاح کنید یا فیلد جدیدی اضافه کنید که بشه اطلاعات مورد نیاز رو استخراج کرد.
فایل زیر رو هم ملاحظه بفرمایید شاید بشه از این روش استفاده کرد.

habib100
2019/07/17, 21:38
سلام
با اون query هم نشد (اون چیزی که می خوام) ولی فکر کنم راهی داشته باشه ، همینطور که query با OR وجود دارد با AND هم احتمالا وجود دارد و برای این موضوع فکر کنم باید از AND استفاده کرد.
در هر صورت ممنونم