PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال

rezagolmakani
2012/08/22, 20:41
با سلام و احترام
من یه مشکلی دارم در اکسل می خوام در یک شیت که مالی هست مجموع جزیی از یک شیت دیگه بیاد که ریز متره هست. من در ریز متره 8 تا آیتم مشابه دارم که می خوام مجموع اینا بره تو مالی جلو آیتمش بشینه . همه کارای دیگش و کردم .مثلا در فصل اول ریز متره 8 تا از یک آیتم و 5 تا از یکی دیگه است، می خوام مجموع هر آیتم بره تو مالی جلو خودش بشینه .خیلی ممنونم

مجید
2012/08/22, 23:10
با سلام و احترام
من یه مشکلی دارم در اکسل می خوام در یک شیت که مالی هست مجموع جزیی از یک شیت دیگه بیاد که ریز متره هست. من در ریز متره 8 تا آیتم مشابه دارم که می خوام مجموع اینا بره تو مالی جلو آیتمش بشینه . همه کارای دیگش و کردم .مثلا در فصل اول ریز متره 8 تا از یک آیتم و 5 تا از یکی دیگه است، می خوام مجموع هر آیتم بره تو مالی جلو خودش بشینه .خیلی ممنونم

سلام
و با کسب اجازه از اساتید
کمی سوال رو گنگ بیان کردید ، اما از کلیت اون من این رو متوجه شدم که قصد انتقال اطلاعات از یک شیت به شیت دیگری رو دارید که اون هم راه حل های مختلفی داره ولی دوتا از پر کاربردترین راه های انتقال اطلاعات بین شیتها
1-راحت ترین روش اینکه در سلولی که میخواهید جمع در اون قرار بگیره کلیک کرده و مساوی (=) بزنید و به شیت ریز متره آیتم برید و سلول یا محدوده مورد نظری رو که میخواهید جمع بزنید Select کنید
2-با استفاده از Vlookup

~M*E*H*D*I~
2012/08/23, 08:59
با سلام و احترام

دوست عزیز سوالتو رو با واژه های تخصصی مطرح کردی برای طرح سوال بهتره از واژه های عمومی استفاده کنی تا قابل فهم باشه و یا فایل نمونه بذاری ، ممنون از مجید عزیز همونطور که گفت انواع توابه جستجو وجود داره میتونی استفاده کنی بخش مربوط به این توابع رو تو سایت نگاه کن

khakzad
2012/08/23, 11:04
سلام
برداشت من اینه که باید از sumiif استفاده کنید.که رنج شما شیت کلی هست و criteria هم ریزمتره مشابه که می خوید مجموعش بیاد جلو ایتم