PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پرسش: جمع تجمعی ستون انتخابی (بین دو جدول)

mtve
2019/09/04, 12:45
سلام
دو جدول دارم، یکی رخدادهای فروش اقلام، یکی رخدادهای انبار. میخواهم موجودی انبار از هر کالا را در سلولی جلوی رخدادهای فروش بنویسم. از Sumifs استفاده کردم و با مشکل مواجه شدم:

=SUMIFS(Table13[مقدار (لیتر و کیلو )]؛Table13[نام كالا]؛[@[نام كالا]]؛Table13[Column1]؛"<[@Column2]")

table13 جدول رخدادهای انبار است

مقدار (لیتر و کیلو) مقدار وارد شده به انبار یا خارج شده از آن است.

Column1 و Column2 تاریخ به صورت یک عدد 8 رقمی بدون / است.

مشکل این بود که در حالتی که تاریخ قرار است از ستون جدول خوانده شود جمع را صفر نمایش میدهد. اگر تاریخ را دستی وارد کنیم مشکل حل میشود اما با توجه به تعدد سطرها عملی نیست. لطفاً اگر راهکاری سراغ دارید پیشنهاد بدهید.

M_ExceL
2019/09/04, 13:32
سلام
دو جدول دارم، یکی رخدادهای فروش اقلام، یکی رخدادهای انبار. میخواهم موجودی انبار از هر کالا را در سلولی جلوی رخدادهای فروش بنویسم. از Sumifs استفاده کردم و با مشکل مواجه شدم:

=SUMIFS(Table13[مقدار (لیتر و کیلو )]؛Table13[نام كالا]؛[@[نام كالا]]؛Table13[Column1]؛"<[@Column2]")

table13 جدول رخدادهای انبار است

مقدار (لیتر و کیلو) مقدار وارد شده به انبار یا خارج شده از آن است.

Column1 و Column2 تاریخ به صورت یک عدد 8 رقمی بدون / است.

مشکل این بود که در حالتی که تاریخ قرار است از ستون جدول خوانده شود جمع را صفر نمایش میدهد. اگر تاریخ را دستی وارد کنیم مشکل حل میشود اما با توجه به تعدد سطرها عملی نیست. لطفاً اگر راهکاری سراغ دارید پیشنهاد بدهید.
سلام،
لطفا از فایلتون نمونه قرار بدید.

mtve
2019/09/07, 14:01
فایل نمونه به پیوست است

M_ExceL
2019/09/07, 19:37
فایل نمونه به پیوست است
فرمولتون رو به این صورت اصلاح کنید :

=SUMIFS(Table13[مقدار (لیتر و کیلو )],Table13[نام كالا],[@[نام كالا]],Table13[Column1],"<"&[Column2])
یا :

=SUMIFS(Table13[مقدار (لیتر و کیلو )]؛Table13[نام كالا]؛[@[نام كالا]]؛Table13[Column1]؛"<"&[Column2])

mtve
2019/09/08, 08:24
متشکرم، دومی جواب داد.