PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : عدم خالی گذاشتن خانه های یک جدول

tarknet
2012/08/25, 19:56
با سلام
من یک فایل اکسل دارم که داخلش یه جدول طراحی کردم ،
جدول من به اینصورت هستش که باید تمام محتوای ستونهاش پر بشه و نباید سلولی خالی بمونه(عدد و داده مربوطه حتماً بایدبه صورت دستی و در بعضی مواقع با استفاده از فرمولهاش در خانه ثبت بشه)
ولی از اونجایی که قراره فرم بین همکارام توزیع بشه ممکنه که بعضیهاشون سهواً خانه هایی رو خالی بذارن بدون اینکه سیستم خطایی در این مورد بهشون بده
حالا چه دستوری باید به کار ببریم که اگه یه خونه خالی موند و عدد مربوطه بهش ثبت نشد واسش خطا بده

ببخشید که طولانی شد---ممنون

mokaram
2012/08/25, 20:33
دوست عزیز بهتره که شما اطلاعات را بوسیله فرم وارد کنید تا بتونید کنترلی روی پر شدن همه سلولهای مورد بحث داشته باشید

khakzad
2012/08/25, 22:32
سلام
شما می تونید از دیتا ولیدیشن استفاده کنید.که حتما پر شه

Amirsayyafi
2012/08/26, 16:49
به فایل پیوست یه نگاهی بندازید.

البته میتونید علاوه بر این فرمول از روش خانم خاکزاد یعنی دیتا ولیدیشن هم استفاده کنید.

tarknet
2012/08/26, 19:21
به فایل پیوست یه نگاهی بندازید.

البته میتونید علاوه بر این فرمول از روش خانم خاکزاد یعنی دیتا ولیدیشن هم استفاده کنید.

ممنونم از راهنماییتون ولی هنوز هم دقیقا به جوابم نرسیدم اخه من میخوام اگه کاربر سلول a رو ننوشت نتونه سلول b را بنویسه و در همون سلول a متوجه خطاش بشه

لازم به توضیح که داده های مورد نظر ما کلاً عددی هستش که البته فرم نمونه را پیوست کردم که اگه ممکنه رو همون کار بشه

با تشکر

Amirsayyafi
2012/08/26, 19:51
فرض کنید اطلاعات شما در سلول A1 باید پر باشه تا شخص بتونه در سلول B1 چیزی بنویسه وگرنه اخطار بگیره.

در سلول B1 قرار بگیرید. در Data Vaidation قسمت Allow عبارت Custom رو انتخاب کنید.

در قسمت Formula فرمول زیر رو تایپ کنید.

=ISBLANK(A1)=FALSE

در قسمت اخطار هم میتونید اخطار لازم رو تایپ کنید.

مجید
2012/08/26, 21:09
فرض کنید اطلاعات شما در سلول A1 باید پر باشه تا شخص بتونه در سلول B1 چیزی بنویسه وگرنه اخطار بگیره.

در سلول B1 قرار ب.....

سلام دوست عزیز اگر که سلول B1 داری لیست انتخاب بود چی؟ دیگه نمیشه از قسمتCustom استفاده کرد

tarknet
2012/08/26, 23:58

در سلول B1 قرار بگیرید. در Data Vaidation قسمت Allow عبارت Custom رو انتخاب کنید.

در قسمت Formula فرمول زیر رو تایپ کنید.

=ISBLANK(A1)=FALSE

در قسمت اخطار هم میتونید اخطار لازم رو تایپ کنید.

دوست عزیز لطف کردی ولی من هنوزم به جوابم نرسیدم ،

دوستان اگه ممکنه رو فایلی که آپ کردم کار کنن و جواب بدن ممنون میشم

~M*E*H*D*I~
2012/08/27, 08:17
جواب خانم امیرسیافی جواب شماست دوست عزیز و درسته