PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [حل شده] پرکردن یک سلول با اطلاعات درون یک جدول متناسب با انتخاب یک نام از جدول

Ali-Zali
2019/10/01, 00:32
با سلام خدکت اساتید محترم

طبق فایل ضمیمه میخوام وقتی در ستون c نام یک مدلی رو که در جدول مندرج در ستون L اومده رو انتخاب کردم عدد مقابل همون نام که در ستون M اومده رو در داخل ستون F در همان ردیف ذکر بشه

میدونم باید از چه توابعی استفاده کنم ولی چجوری استفاده کنم بلد نیستم
فقط میدونم از جمله کاربرد های توابع index و match هست و با ساختن یک Combo Box میشه اینکار رو انجام داد اما چجوریش رو اصلا بلد نیستم
ممنون میشم کامل و به صورت مبتدی توضیح بدید تا بتونیم با قرار دادن فرمول هاتون در سلول ها به نتیجه برسم
پیشاپیش از پاسخ هاتون سپاسگذارم

Ali-Zali
2019/10/03, 07:55
دوستان و اساتید محترم کسی نیست به سوال من جواب بده؟

iranweld
2019/10/03, 08:18
دوستان و اساتید محترم کسی نیست به سوال من جواب بده؟

فایل پیوست را بررسی کنید

Ali-Zali
2019/10/19, 15:23
فایل پیوست را بررسی کنیدسلام ممنون از زحماتتون دوست عزیزمتاسفانه چیزی که من میخواستم نبودچون وقتی تو ستون c نام یک مدل مثلا رویا رو میخوام انتخاب کنم منوی کشویی برام باز نمیشه و با تایپ نام مدل هم باز انتخاب صورت نمیگیرهمن فایل مشابه با اون چیزی که میخوام رو دارم ولی کمی تغییرات لازم داره تا با فرم و شکل جدید مطابقت پیدا کنهفایل ضمیمه رو بررسی کنید متوجه منظورم خواهید شدبا انتخاب اسامی مدل ها از منوی کشویی ( که خودم میتونم در جدول سمت راست تعریف کنم ) مبلغ متناسب با همون مدل که در همون جدول مقابل نامش نوشته شده در تعدادش ضرب شده و حاصل در ستون مربوطه قرار میگیرهحالا میخوام همین روند در فایل پست اول تکرار بشه با این تفاوت که در اینجا لازم به ضرب کردن در تعداد نیست همین

Ali-Zali
2019/10/19, 15:56
در فایل ضمیمه همین پست انچه رو که مد نظرم هست رو به صورت دستی نوشته و ایجاد کردم اما میخوام همین روند به صورت خودکار و مشابه فایل موجود در پست قبلی انجام بشه
یعنی تمامی تک تک سلول های ستون c بصورت کشویی باشن و بشه از بین اسامی مدلها ( که خودشون در جدول سمت چپ تعریف میشن ) مدل مورد نظرم رو انتخاب کنم و متناسب با مدل انتخابی من عدد نظیر همون مدل ( که باز هم در جدول سمت چپ و در سلول مقابلش نوشته شده ) در ستون i قرار بگیره همین
فقط بلد نیستم چطوری سلول هایی به شکل کشویی با قابلیت انتخاب و جایگذاری در سلول دیگری در مقصد ایجاد کنم
ممنون

mvalaei68
2019/10/19, 17:20
سلام نمیدونم منظورتو درست فهمیده باشم به هر حال فایل پیوست و نگاه کن

majid_mx4
2019/10/20, 02:38
با سلام ضمن تشکر از دوستان بنده نیز
یک فایل ضمیمه کردم امیدوارم به پاسخ خود برسید.

توضیحات

ابتدا از خانه C2 تا آخرین خانه را انتخاب کرده

سپس از لبه Data گزینه Datavalidation را انتخا ب کنید

در قسمت Allow گزینه list

و در قسمت Source کلیک کرده

و سپس با موس خانه ها ی L3 تا L7 را انتخاب کنید

ویا فرمو ل

=L3:L7
را تایپ کنید

با اینکار یک لیست کشویی ایجاد کرده اید

سپس فرمول زیر را در خانه F3 کپی کنید

=IFERROR(VLOOKUP([@مدل],$L$3:$M$14,2),"")

موفق باشید میر

موفق باشید میر