PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پرسش: مشکل نشناختن مقادیر عدد در اکسل

kayba
2019/10/24, 12:38
با سلام
مشکلی که تو اکسل دارم بعضی مقادیر به عنوان عدد نمیشناسه
من این سلول‌هارو از جای دیگه کپی کردم به صورت value جای‌گذاری کردم.
Clear Formats زدم. از فرمول ()value= استفاده کردم. نیمشد به 1 ضرب کرد
تو فایلی با چند صد سطر ممکنه بعضی سلول ها اینطوری باشه، من نمیبینمشمون و نمیشه به صورت دستی دوباره تایپ کنم
همونطور که میبینین تو نتایج محاسبات تاثیر میذاره، همین فایل فرد دیگه ای به من اطلاع داد که نتیجش با چیزی که باید نمیخونه
برای این مشکل راه حلی سراغ ندارین؟

M_ExceL
2019/10/24, 12:47
با سلام
مشکلی که تو اکسل دارم بعضی مقادیر به عنوان عدد نمیشناسه
من این سلول‌هارو از جای دیگه کپی کردم به صورت value جای‌گذاری کردم.
clear formats زدم. از فرمول ()value= استفاده کردم. نیمشد به 1 ضرب کرد
تو فایلی با چند صد سطر ممکنه بعضی سلول ها اینطوری باشه، من نمیبینمشمون و نمیشه به صورت دستی دوباره تایپ کنم
همونطور که میبینین تو نتایج محاسبات تاثیر میذاره، همین فایل فرد دیگه ای به من اطلاع داد که نتیجش با چیزی که باید نمیخونه
برای این مشکل راه حلی سراغ ندارین؟

سلام،
احتمال داره در مقدایر شما اسپیس وارد شده باشد.
فرمول زیررو تست کنید :

=value(substitute(a1," ",""))

kayba
2019/10/31, 08:36
متاسفانه تاثیری نداشت
(اون روز یادم رفت فایل نمونه آپلود کنم. چند سطر آخری که چپ چین هستن مشکل دارن)

misammisam
2019/10/31, 17:05
سلام
احتمالا اینو از یک نرم افزار حسابداری کپی کردید ، اینجور مواقع معمولا یک نیم اسپیس آخر عدد میوفته .
در تایپ میتونید این نیم اسپیس رو با کلیدهای Ctrl + Shift + 2 ایجاد کنید ، ولی در این جور مواقع این کاراکتر از شکست حروف تولید میشه و یه نوع کاراکتری تولید میشه که با جایگذاری نیم اسپیس تولیدی کیبورد هم مشکل حل نمیشه ، پس برای جایگذاری نیم اسپیس مجبورید همون کاراکتری رو که درون اعداد هست رو حتما کپی و پیس کنید درون فرمولی که بهتون در بالا دادن .

=VALUE(SUBSTITUTE(A2;"‬";""))
فرمول به اینشکل میشه ، ولی از اینجا فرمولو کپی نکنید و حتما برید به فایل ضمیمه که گذاشتم از روی اون فرمولو کپی کنید .

kayba
2019/11/02, 12:32
ممنون مشکل حل شده
ولی از نرم افزار دیگه ای خروجی نگرفتم. کاربرا دقیقا روی خود فایل اکسل مینویسن، اون ستونی هم که داخل فایل مشاهده کردین توسط یک نفر نوشته شده.
کاربرها نیم فاصله یا اصلا بلد نیستن یا اعتقادی ندارن.
اگه ستون number تعریف کنم مشکل برای بعد هم حل میشه؟

ebitary
2019/11/02, 13:27
سلام
مشکل اون ویرگول هاییه که بین اعداد گذاشته شده
به کاربر ها بگید که ویرگول نذارن بین اعداد
اگر هم گذاشتن شما کل ستون رو انتخاب کنید و Ctrl +F را نگه دارید بعد در قسمت replace علامت ویرگول (,) رو با جای خالی جایگزین کنید

kayba
2019/11/02, 14:31
سلام
مشکل اون ویرگول هاییه که بین اعداد گذاشته شده
به کاربر ها بگید که ویرگول نذارن بین اعداد
اگر هم گذاشتن شما کل ستون رو انتخاب کنید و Ctrl +F را نگه دارید بعد در قسمت replace علامت ویرگول (,) رو با جای خالی جایگزین کنید
روی همین فایل من ویرگول با replace حذف کردم ولی تاثیری نداشت

iranweld
2019/11/02, 14:38
روی همین فایل من ویرگول با replace حذف کردم ولی تاثیری نداشت

لطفا نمونه فایلی ضمیمه کنید که کلیه اعداد از ۰ تا ۹ در ان وجود داشته باشد در فایل قبلی شما فقط عدد ۰ و ۳ و ۹ وجود داشت که امکان جایگزینی با کد کارکتری دیگر وجود نداشت

kayba
2019/11/02, 14:47
لطفا نمونه فایلی ضمیمه کنید که کلیه اعداد از ۰ تا ۹ در ان وجود داشته باشد در فایل قبلی شما فقط عدد ۰ و ۳ و ۹ وجود داشت که امکان جایگزینی با کد کارکتری دیگر وجود نداشت
راستش الان فقط همین فایل دارم که متوجهشون هم شدم تعداد سلول هایی که این مشکل دارن خیلی کمه همینارو هم اون کاربر تو فایل اصلی دستی تغییر داده