PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پرسش: تغییر فونت در فرم ها و گزارش های اکسس

parsa70
2019/12/24, 23:19
با سلام خدمت دوستان
من فرم ها و گزارش ها را در Access طراحي كردم كه غالبا با فونت هاي B نوشته شده اند (B titr, B mitra). در اجرا فونت‌ها به صورت واقعي خودشون نمايش داده نمي شن (شبيه فارسي Arial نشون داده ميشه) در properties هم نام فونت درسته ولي تو Form View و Design به هم ريخته.
خيلي ممنون

حسام بحرانی
2019/12/25, 00:25
سلام دوست عزیز
اگر طبق تصویر زیر عمل کنید، احتمالاً مشکلتون برطرف میشه:

20227

موفق باشید.

parsa70
2019/12/25, 09:25
سلام
همون موقع که میزنیم تو report view درسته ولی وقتی میری بیرون و میان داخل بهم میخوره :(

M_ExceL
2019/12/25, 22:27
سلام
همون موقع که میزنیم تو report view درسته ولی وقتی میری بیرون و میان داخل بهم میخوره :(
با اجازه جناب مهندس بحرانی،
اگر یک فایل فرضی پیوست کنید بهتر میشه ایرادیابی کرد.

parsa70
2019/12/25, 22:49
با اجازه جناب مهندس بحرانی، اگر یک فایل فرضی پیوست کنید بهتر میشه ایرادیابی کرد.
سلام مجدد
من الان تو خونه تست کردم و فونت ها رو به b nazanin تغییر دادم درست شد ولی چرا تو محل کار این مشکل هست؟!!
احتمالاً چیزی تنظیم نیست تنظیماتی در این خصوص اگه به ذهنتون میرسه اعلام کنید که اونجا درست کنم.

حسام بحرانی
2019/12/25, 23:18
سلام
یک احتمال می تونه این باشه که فونت مورد نظر ( مثلاً B Nazanin ) بر روی سیستمِ محل کار شما موجود نباشه!

قابل ذکر اینکه؛ اگر فونت مورد نظر در سیستمی موجود نباشه، آن سیستم، فونت پیشفرض را در نظر میگیره.

بنابراین لازمه این مورد، بررسی بشه.

برای بررسیِ این مشکل، کافیه یک فایل آفیس ( مثلاً اکسل و یا ورد ) را باز کنید و ببینید آیا فونت انتخابیِ شما در آن وجود دارد یا نه؟
موفق باشید.

parsa70
2019/12/26, 09:35
سلام یک احتمال می تونه این باشه که فونت مورد نظر ( مثلاً B Nazanin ) بر روی سیستمِ محل کار شما موجود نباشه! قابل ذکر اینکه؛ اگر فونت مورد نظر در سیستمی موجود نباشه، آن سیستم، فونت پیشفرض را در نظر میگیره. بنابراین لازمه این مورد، بررسی بشه. برای بررسیِ این مشکل، کافیه یک فایل آفیس ( مثلاً اکسل و یا ورد ) را باز کنید و ببینید آیا فونت انتخابیِ شما در آن وجود دارد یا نه؟ موفق باشید.
سلام
نه فونت روی سیستم نصبه