PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پرسش: استفاده از داده های یک شیت در شیت دیگر

ahadzadeh
2020/06/07, 22:34
با سلام
من یک سوال دارم
اگه دیده باشین وقتی توی یک ستون اطلاعاتی وارد میکنیم اگر در سطر های زیرین بخواهیم اطلاعاتی وارد کنیم که تکراری باشند اکسل اگر در بالا موجود باشند بصورت پیشنهاد بهتون اون متن رو ارائه میده
حالا سوال من اینه که آیا میشه مثلا ستون c رو کاری کرد که در تمام شیت های فایل اکسل این قابلیت رو داشته باشه
یعنی اگر من در شیت اول یه متنی داشته باشم و بخوام همون متن رو در شیت چهارم وراد کنم بتونه به من پیشنهاد بده و دیگه نخوام اونو به صورت کامل وارد کنم
با تشکر.

saed.rasa
2020/06/07, 22:51
سلام

من جای شما بودم ی فایل نمونه قرار می دادم و خواسته خود را دقیقا همراه مثال توضیح می دادم
فکر می کنم منظور شما را فهمیدم
برو به این لینک(تاپیک 4) وگرنه فایل بزارلطفا
https://forum.exceliran.com/showthread.php/17261-%D8%AD%D8%AF%D8%B3-%D8%B2%D8%AF%D9%86-%D8%A7%D8%AA%D9%88%D9%85%D8%A7%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D8%B3%D9%84%D9%88%D9%84

ahadzadeh
2020/06/07, 23:10
با سلام مجدد
اینم یه نمونه

21057

میخوام ستون شرح کار رو اگه توی شیت فروردین وارد کردم تو اردیبهشت ماه هم بتونم از این شرح کارها استفاده کنم و تایپ مجدد نداشته باشم
با تشکر

saed.rasa
2020/06/08, 00:05
تست کنید لطفا
نارنجی را هر جا دوست داشتی کپی کن

ahadzadeh
2020/06/11, 13:23
با سلام مجدد
ممنون از وقتی که برای بنده گذاشتید
آیا امکانش داره که ستون شرح کار توی تمام شیت ها این قابلیت رو داشته باشه
منظورم اینه که ممکنه تو اردیبهشت ماه یه چند کار جدید اضافه بشه به داده ها و همچنین ماههای بعد
منظورم ایننه که بتونه اطلاعات رو از شیت های ماه های قبل بخونه
اینطوری اگه اطلاعات جدیدی توی اردیبهشت وارد بشه نمیشه توی خرداد ازشون استفاده کرد .فقط و فقط ماه فروردین رو پیشنهاد میده
درسته؟

saed.rasa
2020/06/11, 13:52
من یشنهادم این است که یک ستون( جدا از تمامی شیت ها و ماه ها و شرح کار ها و... )بعنوان یک ستون اصلی برای شرح کار در نظر بگیرید هر وقت شرح کار جدید داشتید فقط در همین ستون وارد کنید اگر هم تکراری بود خودش حذف می کند فقط دقت کنید شرح کار جدید ها را وارد کرده باشید ok!
بعد طبق توضیحات قبلی که من و شما با کمک همدیگر یک لیست دیتا ولیدشن ایجاد کردیم آن لیست خالی یعنی بدون انتخاب داده را یکبار کپی کنید در تمامی شرح کار ماه ها پیست کنید
برای راحتی کار می توانید در کلپ بورد کپی کنید و تمامی شیت را انتخاب و یکبار در ستون خالی شرح کار پیست کنید