PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : قفل كردن يك ستون در اكسل 2007

hamedehsanzadeh
2010/06/20, 12:42
سلام
چگونه مي توانم در اكسل 2007 اقدام به قفل كردن يك ستون نمايم به صورتي كه بقيه سلول ها قفل نباشند . :blush:

amator
2010/06/20, 17:40
سلام و درود برشما
این کار ر در مرحله بترتیب زیر میتونین انجام بدین
1- تمام سلولها رو انتخاب کرده پس از فشردن ctrl+1 از منوی format cells زبانه protectionرا انتخاب و سپس تیک locked را بردارید ok کنید.
2- ستون موردنظر را انتخاب و با تکرار مراحل فوق تیک protection را فعال نمایید.
3- در زبانه review آیتم protect را انتخاب نموده (درصورت تمایل پس از انتخاب پسورد و تکرار آن) ok را کلیک کنید.

موفق باشید

sakka
2013/01/19, 13:40
سلام با این روش کل شیت قفل میشه نه یک ردیف یا یک ستون خاص آیا راهی برای قفل گذاری فقط یک ستون و یا یک ردیف انتخابی وجود دارد؟

hamidreza313
2013/01/19, 15:47
سلام و درود برشما
2- ستون موردنظر را انتخاب و با تکرار مراحل فوق تیک protection را فعال نمایید.

به عبارت ديگر :
منظور از تكرار مراحل فوق يعني ازقسمت : " ..پس از فشردن ... الي آخر " با اين تفاوت كه اين بار بايد تيك lock را بزنيد.
من فكر كنم كه شما يا با عبارت تكرار مراحل فوق مجددا تمام سلولها را نيز انتخاب مي كنيد درحاليكه اين بار به جاي انتخاب تمام سلولها ما همان ستون مد نظررا بايد انتخاب كنيم و يا در پنجره protect sheet زمان قفل كردن ، تيك اول يعني select locked cell را برنمي داريد.

amintanhatarin
2013/03/09, 13:27
سلام
من همیشه برای قفل کردن و پنهان کردن فرمولها از protect sheet استفاده می کردم اما بتازگی متوجه شدم که به راحتی قابل باز شدن می باشد. خواهش میکنم از اساتید اگر راه دیگری هست راهنمایی کنیید مارا.
ممنون

khakzad
2013/03/09, 21:01
سلام
منظورتون از براحتی چی هس؟
اگر پسورد رو نداشته باشن و از نرم افزارهای قفل شکن استفاده نشه باز نمیشه!!
نرم افزار هم که چاره نداره.بالاخره برای هر قفلی کلیدی هست;)