PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پرسش: سورت کردن

Parham94
2020/08/29, 23:29
سلام به دوستان گرامی .
یه جدول برام فرستادند که نامرتبب است و میخواهم بر اساس تاریخ سورت کنم وقتی انجام میدهم فقط تاریخها سورت میشود و بقیه خیر و در این صورت کل جدول بهم میریزد . تاریخها شمسی است و میخواهم کل ردیفها بر اساس تاریه سورت شود

saed.rasa
2020/08/29, 23:45
خوش آمد می گویم همراهی شما را با انجمن اکسل ایران!

از پایین سمت چپ - تنظیمات اضافی - فایل پیوست - یک فایل اکسل نمونه کوتاه قرار دهید لطفا
تا در اولین فرصت توسط دوستان محترم پاسخ مناسب را دریافت کنید

مرسی

alfa
2020/08/30, 17:00
سلام به دوستان گرامی .
یه جدول برام فرستادند که نامرتبب است و میخواهم بر اساس تاریخ سورت کنم وقتی انجام میدهم فقط تاریخها سورت میشود و بقیه خیر و در این صورت کل جدول بهم میریزد . تاریخها شمسی است و میخواهم کل ردیفها بر اساس تاریه سورت شود

سلام:Smilebb (31):
اگه این تصویر نتواند مشکلاتان را حل کند حتما به توصیه آقای ساعد در بالا عمل کنید تا مشکلاتان را حل کند

aliolieaei
2020/08/31, 11:31
سلام دوستان ببخشید من هم یک مشکل سورت دارم و برای جلوگیری از باز شدن تاپیک اضافی همینجا مطرح می کنم.
اکسل پیوست را می خواستم به ترتیب حروف الفبا سورت کنم ولی اول ا و بعد آ را سورت می کند.لطفا اگر انجام شد مشکل را هم بهم بگید کجا بود
ستون اول به ترتیب از آ و بعد الف و بعد ...... سورت شود
ستون دوم همین شرط بعد است
و ستون قرن هم به ترتیب از کوچک به بزرگ به عنوان شرط سوم سورت

alfa
2020/08/31, 15:59
سلام:Smilebb (31):
دوست عزیز فایل شما سورت هست!
اون شرطی که شما مد نظرتان هست تناقض دارد!
دو ستون اول سورت شده اند ولی قرنها ممکن است فرق داشته باشند

سئوال من از شما اینه
اگر کتابی اول حرفش الف باشد و قرن اش 12 باشد
با
کتابی که حرف اولش س باشد و قرن اش 10 باشد
چگونه میتواندسورت کوچکتر به بزرگتر شود ؟؟؟؟؟ یعنی الویت شما کدام است؟ اگر قرن سورت باشد نام کتاب تغییر میکند و اگر نام کتاب الویت باشد قرن تغییر میکند

مع الوصف دو تا تصویر پیوست را نگاه کنید که از طریق custom sort چگونه میتوانید الویت بگذارید