ورود

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مسابقه: نکته بسیار مهم برای شرکت کنندگان در مسابقه مهارت اکسل

~M*E*H*D*I~
2021/02/02, 17:32
با درود
نکته مهمی که در خصوص مسابقات باید عرض کنم این هست که من در هر سوال تمام نکاتی که می بایست برای کسب امتیاز کامل رعایت کرد اشاره نمی‌کنم رعایت همین نکات هست که تفاوت بین یک حرفه ای و یک مبتدی رو مشخص خواهد کرد.
بکارگیری محدوده های داینامیک به نحوی که با تغییرات مقادیر نیاز به اصلاح فرمول نباشد
کنترل خطاها
رعایت آدرس دهی‌ها (مطلق و نسبی)
و نکات دیگر
تماما مواردی هست که باید رعایت شوند تا امتیاز کامل باشد. بنابراین در یک سوال شاید شما ناچار به نوشتن چندین فرمول متفاوت باشید که اصلا در صورت سوال خواسته نشده (منظور استفاده از سلولها و ستونهای کمکی نیست)
بنابراین رعایت این موارد به عهده شرکت کنندگان است و من در صورت سوال ذکر نمیکنم که فرمولها و روشها چه کیفیتی باید داشته باشند
سپاس

~M*E*H*D*I~
2021/02/03, 19:31
راهنمایی برای پاسخ به سوال 2:

راهنمایی1: برای تنظیمات پیوت تیبل ستون Date رو به قسمت ROWS اضافه کنید پس از اضافه شدن تاریخ در ردیفها بر روی یکی از مقادیر تاریخ راست کلیک کنید در پنجره باز شده Group رو باز کنید و غیر از Month سایر موارد رو از حالت انتخاب خارج و OK بزنید.
راهنمایی2: در دو قسمت FILTERS و COLUMNS هیچ پارامتری نیاز به اضافه شدن نیست
راهنمایی3: در جدول 2 شیت Respond قاعدتا امکان استخراج متن با استفاده از GETPIVOTDATA نیست لذا برای استخراج نام محصول با استفاده از کد محصول از Vlookup استفاده کنید
راهنمایی4: ستون Product هیچ نقشی در پیوت تیبل ندارد

~M*E*H*D*I~
2021/02/06, 18:14
با درود برای اطلاع از آخرین مواردی که در خصوص مسابقه طرح میشه در گروه تلگرامی انجمن به آدرس زیر می تونید عضو بشید.

https://t.me/joinchat/BI6M9ju8szwIa5KOwlZQXA

joukar
2021/02/17, 13:25
با سلام
من به صورت اتفاقی الان این پست رو دیدم.
از این دوره که گذشت ولی کاش این مواردی رو که میفرمایید در شرح قوانین مسابقه یا خود سوال هم میذاشتین برای یک رقابت عادلانه تر. من خودم تا سوال سوم یا چهارم که به ویدیو اشاره شده بود، اصلا نمیدونستم در انجمن مباحثی مطرح میشه و یا حتی به عقیده من بدتر از اون اینکه راهنمایی در خصوص جواب سوالات داده میشه. چون من سوالات رو واقعا بدون راهنمایی پیش بردم و بعضا لازم بوده برای سرچ یه موضوع تا یکساعت وقت بذارم.
اینها پیشنهاد بنده هست و به نتیجه و اصل مسابقات هیچگونه اعتراضی ندارم و خوشحالم که در این دوره شرکت کردم.
با سپاس

~M*E*H*D*I~
2021/02/17, 17:38
با سلام
من به صورت اتفاقی الان این پست رو دیدم.
از این دوره که گذشت ولی کاش این مواردی رو که میفرمایید در شرح قوانین مسابقه یا خود سوال هم میذاشتین برای یک رقابت عادلانه تر. من خودم تا سوال سوم یا چهارم که به ویدیو اشاره شده بود، اصلا نمیدونستم در انجمن مباحثی مطرح میشه و یا حتی به عقیده من بدتر از اون اینکه راهنمایی در خصوص جواب سوالات داده میشه. چون من سوالات رو واقعا بدون راهنمایی پیش بردم و بعضا لازم بوده برای سرچ یه موضوع تا یکساعت وقت بذارم.
اینها پیشنهاد بنده هست و به نتیجه و اصل مسابقات هیچگونه اعتراضی ندارم و خوشحالم که در این دوره شرکت کردم.
با سپاس

سلام و ارادت
همونطور که عرض کردم اینها مواردی است که تفاوت ها رو مشخص میکنند
بنده نمیدونم برای تمامی کاربران این امکان هست یا نه اما مشخص هست که چند نفر این تاپیک رو دیدند. مواردی که عرض کردم توسط کسانی رعایت شده که اصلا این تاپیک رو مشاهده نکردند.