PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مسابقه: سوال چهارم از سری یازدهم مسابقات مهارت اکسل ایران و اولین مسابقه آزاد مهارت کشوری

~M*E*H*D*I~
2021/02/06, 07:40
با درود

چهارمین سوال از یازدهمین سری از مسابقات مهارت اکسل جامعه اکسل ایرانیان و اولین مسابقات آزاد مهارت اکسل در سطح کشور را امروز طرح می‌کنیم.

این سوال رو شاید کمتر جایی دیده باشید، هدف از این سوال استخراج مجموعه ای از اطلاعات از یک بانک اطلاعاتی با ترکیب توابع Database و ابزار Data Table از مجموعه ابزارهای What_If Analysis است. در ادمه طراحی یک نمودار تعاملی همانند فیلم کوتاه پیوست با استفاده از دونات چارت و بارچارت.

شرح سوال:

کارشناس واحد فروش قصد دارد ماتریسی از محصولات فروش رفته توسط سه نمایندگی بدست آورد و با استفاده از یک نمودار میله‌ی کل مقادیر فروش هر محصول و یک دونات چارت مقدار فروش هر نمایندگی برای سه محصول مورد نظر را بدست آورد اون همچنین با استفاده از یک Scroll Bar از ابزار فرم نموار طراحی شده را به یک نمودار داینامیک تبدیل میکند( همانند تصویر و فیلم)

او برای اینکار قصد دارد از ابزار Data Table و یکی از توابع Database استفاده کند. در جدول مشخص شده در شیت Respond تنظیمات لازم را برای بدست آوردن مقادیر کل فروش برای هر نمایندگی به تفکیک محصول را با استفاده از ابزار یاد شده انجام داده و نموداری که تصویر آن در شیت مذکور قرار داده شده طراحی می کند (برای استفاده از توابع Database در شیت Respond از محدوده سبز رنگ استفاده کنید)

موفق باشید.

navid1360
2021/02/06, 09:46
با سلام و احترام
من برای حل سوال مرحله 4 از محدوده سبز رنگ استفاده نکردم . اشکال نداره که ؟ در واقع با نام گذاری محدوده حل کردم نه با ابزار Data_Table

~M*E*H*D*I~
2021/02/06, 11:34
با سلام و احترام
من برای حل سوال مرحله 4 از محدوده سبز رنگ استفاده نکردم . اشکال نداره که ؟ در واقع با نام گذاری محدوده حل کردم نه با ابزار Data_Table

خیر صرفا ترکیب data table و توابع بانک اطلاعاتی

navid1360
2021/02/06, 11:37
امکانش هست مجدد پاسخ رو ارسال کنم؟ پذیرفته هست؟

joukar
2021/02/06, 18:27
با سلام. سوال زیبایی بود.
باشد که بدانند که اکسل چه جواهری است و متاسفانه بسیاری از امکانات آن استفاده نمیکنند.
آفرین به تیم قوی اکسل ایران!

Dastgerdi
2021/02/06, 20:03
سلام

خداقوت

سپاس از طراحی سؤالات

بسیار عالی است

در خصوص نمودار راهنمایی می فرمایید

آیا می توانیم از قسمت سبز رنگ برای داده های نمودار استفاده کنیم؟ و آیا حتماً باید برای داده های نمودار از توابع Database استفاده کرد؟

~M*E*H*D*I~
2021/02/06, 20:45
سلام

خداقوت

سپاس از طراحی سؤالات

بسیار عالی است

در خصوص نمودار راهنمایی می فرمایید

آیا می توانیم از قسمت سبز رنگ برای داده های نمودار استفاده کنیم؟ و آیا حتماً باید برای داده های نمودار از توابع Database استفاده کرد؟

شما برای تهیه ماتریس نمایندگی ها و محصولات از دو ابزار استفاده میکنید که توضیح داده شد قاعدتا برای استفاده از توابع دیتابیس باید ناحیه سبز رنگ برای قراردادن محدودیت ها استفاده کنید نه بیشتر
زمانی که ماتریس حاصل شد ابتدا باید یک اسکرول بار ایجاد کنید و به سلول تعیین شده لینک کنید بارچارت اولیه هیچ نکته خاصی نداره(قسمت کمرنگش) برای پیمایش روی بارچارت به صورت پررنگ شده می بایست از نیم منیجر استفاده کنید هم چنین برای دونات چارت درواقع توابعی که در نیم منیجر می نویسید باید به نوعی به عددی که اسکرول بار تولید میکنه لینک باشه

~M*E*H*D*I~
2021/02/06, 20:46
با سلام. سوال زیبایی بود.
باشد که بدانند که اکسل چه جواهری است و متاسفانه بسیاری از امکانات آن استفاده نمیکنند.
آفرین به تیم قوی اکسل ایران!

سپاسگزارم

mohammad_ashooryan
2021/02/07, 23:41
سلام
بازم لحظه های آخر فرستادم:exce:
22307

z.maghsoudi
2021/02/08, 07:07
سلام
چند وقت هست که سایت بعضی ساعت ها باز نمیشه
دیشب هر کاری کردم صفحه سایت باز نمیشد که جواب را ارسال کنم