PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پرسش: واحد های فروش اتوماتیک در فاکتور

ali_nmt
2021/05/04, 01:03
سلام
در فاکتور فروش و لیست فاکتور سه سلول دارم به ترتیب :
واحد فرعی واحد اصلی تعداد
مثلا 50 بسته 20 تایی میشه 1000 عدد
میخوام وقتی جوری باشه که دو سلول رو پر میکنم سلول سوم خودش اتومات پر بشه
مثلا بنویسم 50 ----- 20 ----- 1000 رو خودش بیاره
و وقتی هم بنویسم .......... -------20 --------- 1000 در سلول اول 50 رو خودش بیاره
یا مثلا بنویسم 50 ------- ................. ----------- 1000 در سلول وسطی 20 رو خودش بیاره

saed.rasa
2021/05/04, 10:35
سلام

میشه خواهش کنم ی فایل نمونه همراه مثال قرار دهید لطفا

مرسی

ali_nmt
2021/05/04, 17:10
بله حتما خدمت شما :

سلام

میشه خواهش کنم ی فایل نمونه همراه مثال قرار دهید لطفا

مرسی

saed.rasa
2021/05/05, 15:54
سلام

راستش، من خودم هم همین مشکل دارم و خوشحال می شوم به من هم دوستان کمک کنند

به نظر میاد این کار در اکسل امکان پذیر نمی باشد
راه آخر vba است که من بلد نیستم
از دوستان خواهش می کنم که ما را راهنمایی فرمایند لطفا

مرسی

yuri
2021/05/08, 01:52
با دو سه ساعت آموزش vba تونستم این کد رو بنویسم

Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)
On Error Resume Next
Dim x As Integer
For x = 2 To 7
If Cells(x, 3).Value = "" Or Cells(x, 1).Value > 0 Or Cells(x, 2).Value > 0 Then
Cells(x, 3).Value = Cells(x, 1).Value * Cells(x, 2).Value
ElseIf Cells(x, 2).Value = "" Or Cells(x, 1).Value > 0 Or Cells(x, 3).Value > 0 Then
Cells(x, 2).Value = Cells(x, 3).Value / Cells(x, 1).Value
ElseIf Cells(x, 1).Value = "" Or Cells(x, 2).Value > 0 Or Cells(x, 3).Value > 0 Then
Cells(x, 1).Value = Cells(x, 3).Value / Cells(x, 2).Value
End If
Next x
End Sub

22665

generalsamad
2021/05/08, 15:25
با سلام
کدتون رو اصلاح کنید به جای or از and استفاده کنید

On Error Resume Next
Dim x As Integer
For x = 2 To 7
If Cells(x, 3).Value = "" And Cells(x, 1).Value > 0 And Cells(x, 2).Value > 0 Then
End If
If Cells(x, 2).Value = "" And Cells(x, 1).Value > 0 And Cells(x, 3).Value > 0 Then
End If
If Cells(x, 1).Value = "" And Cells(x, 2).Value > 0 And Cells(x, 3).Value > 0 Then
End If
Next x
End Sub

yuri
2021/05/09, 13:58
اولش and بود و مشکلی که داشت به روز نمیشد یعنی 5 ضربدر 1 میکردم جواب رو میاورد 5 و بعدش میخواستم ویرایش کنم یعنی مثلا 5 رو ضرب در 5 کنم جواب همون 5 میموند و باید یکبار روی جواب دلت میکردم تا آپدیت میشد (یعنی 5 * 5 میشد 25)
and ها رو تبدیل به or کردم ولی این دفعه مشکل دیگه ای درست شد یه کد طولانی دیگه نوشتم باز هم کامل نبود
اگر امکانش هست شما تکمیلش کنید
نمیدونم شاید توابع دیگه ای لازم هست که من بلد نیستم یا شاید هم با همین ترکیبات و تغییرات داخلش قابل حل هست
من در اینجا جدول معمولی با تعداد سطر معلوم رو مثال زدم که x رو 2 تا 7 در نظر گرفتم ولی معمولا تیبل ایجاد میکنیم و تعداد سطر ها شاید تا هزاران مورد هم برسه

با سلام
کدتون رو اصلاح کنید به جای or از and استفاده کنید

On Error Resume Next
Dim x As Integer
For x = 2 To 7
If Cells(x, 3).Value = "" And Cells(x, 1).Value > 0 And Cells(x, 2).Value > 0 Then
End If
If Cells(x, 2).Value = "" And Cells(x, 1).Value > 0 And Cells(x, 3).Value > 0 Then
End If
If Cells(x, 1).Value = "" And Cells(x, 2).Value > 0 And Cells(x, 3).Value > 0 Then
End If
Next x
End Sub

generalsamad
2021/05/09, 14:48
ببینید همین مد نظرتون هست؟

On Error Resume Next
Dim x, LastRow As Integer
LastRow = Cells.Find("*", searchorder:=xlByRows, searchdirection:=xlPrevious).Row
For x = 2 To LastRow
End If
End If
End If
Next x
End Sub

yuri
2021/05/09, 15:51
درسته همینه فقط نمیشه اسم تیبل با اسم ستون رو بهش داد؟ به جای اینکه بنویسم (x,1) بنویسم (فروش[تعدادجز] , x) ؟
و اینکه اگر امکانش هست مشکل این کد رو هم که در کامنت قبلی گفتم رو درست کنید

ببینید همین مد نظرتون هست؟

On Error Resume Next
Dim x, LastRow As Integer
LastRow = Cells.Find("*", searchorder:=xlByRows, searchdirection:=xlPrevious).Row
For x = 2 To LastRow
End If
End If
End If
Next x
End Sub

smartman
2021/05/09, 17:07
دقت کنید کدهایی که در ایونت Worksheet_SelectionChange می‌نویسید تا مقادیر سلول‌ها را تغییر دهند، باعث از دست رفتن عملکرد Undo می‌شوند که گاها این موضوع منجر به نتایج فاجعه‌باری می‌شود.
توصیه من این است که حتی‌الامکان از سلول‌های کمکی و Named Range یا روش‌های دیگری استفاده کنید.

yuri
2021/05/09, 17:18
متاسفانه من فقط دو سه روزه دارم با vba کار میکنم و متوجه حرف های شما نشدم
اگر امکانش هست کد رو برام اصلاح کنید

دقت کنید کدهایی که در ایونت Worksheet_SelectionChange می‌نویسید تا مقادیر سلول‌ها را تغییر دهند، باعث از دست رفتن عملکرد Undo می‌شوند که گاها این موضوع منجر به نتایج فاجعه‌باری می‌شود.
توصیه من این است که حتی‌الامکان از سلول‌های کمکی و Named Range یا روش‌های دیگری استفاده کنید.

saed.rasa
2021/05/10, 09:03
سلام

Smartman عزیز و گرامی

اگر فکر می کنید با سلول کمکی یا Name Maneger این کار امکان پذیر است نمونه مثال در اکسل ارائه دهید لطفا

مرسی