PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [حل شده] vlookup چند شرطی ساده(فوری)ممنون میشم

faslebahari
2021/05/29, 11:12
سلام من دو تا شیت دارم در شیت یک آخر عدد هاشون از 1 تا 12 هستش اضافه کردم برای تفکیک هر ماه

حالا
در شیت دوم میخوام ماههارو بصورت افقی بیارم نمونه نوشتم

یعنی درواقع برای اینکه کدهای من عین کدهای شیت یک بشن باید ترکیب کنم در ولوکاپ ولی متاسفانه خطا میده ممنون میشم راهنمایی کنید ؟

yuri
2021/05/29, 12:25
خدمت شما

سلام من دو تا شیت دارم در شیت یک آخر عدد هاشون از 1 تا 12 هستش اضافه کردم برای تفکیک هر ماه

حالا
در شیت دوم میخوام ماههارو بصورت افقی بیارم نمونه نوشتم

یعنی درواقع برای اینکه کدهای من عین کدهای شیت یک بشن باید ترکیب کنم در ولوکاپ ولی متاسفانه خطا میده ممنون میشم راهنمایی کنید ؟

faslebahari
2021/05/29, 12:40
میشه بی زحمت یه توضیح بدید چطوری اینکارو روی داده اصلی دیگری انجام بدم

یه جای هم نوشتید 01 و 02 یعنی نیاز هستش صفر قبلشون بیاد

یه تیبل انجام دادید
تو قسمت فرمول مچ نمیفهمم چیکار کردید

faslebahari
2021/05/29, 13:13
با ولوکاپ هم میشه همچین کاری کرد ؟

yuri
2021/05/29, 13:50
وی لوک آپ رو کلا بندازید دور ایندکس و مچ یاد بگیرید
بله باید تا شماره 9 قبلش 0 بذارید تا با 10 به بعد که دو رقمی میشه بخونه
یه ستون ایجاد شده در شیت 1 که هاید شده که ترکیب کد و شرح هست که باید داده های این ستون برابر با داده هایی باشه که در ایندکس مچ استفاده میشه

=IFERROR(INDEX(Table1[مقدار],MATCH(A2&Table2[[#Headers],[01]]&B2,Table1[…….],0)),"")

یعنی اینکه در تیبل 1 دنبال [مقدار] بگرد , اگر ترکیب کد و هدر تیبل 2 ستون مورد نظر و شرح , برابر باشه با ستون [......] در تیبل 1 که همون ترکیب کد و شرح هست که در بالا هم توضییح دادم , صفر هم بکه خودت میدونی یعنی دقیق همون باشه نه که شبیهش باشه

با ولوکاپ هم میشه همچین کاری کرد ؟

faslebahari
2021/05/30, 08:33
سلام صبح تون بخیر
بابت لطف و زحمتی که کشیدید متشکرم
ولی واقعیتش زیاد متوجه اون قسمت تو فرمول match نشدم
چون من خودم معمولا ایندکس و مچ رو با محدود انتخاب میکردم
ولی فکرکنم شما در این فرمول بصورت دستی هم استفاده کردید

خصوصا قسمت هایی مثل
[#Headers] یا قسمت هایی که نوشتید
کاش میتونستم باهاتون صحبت میکردم اگر بتونید پیامکی به بنده بدید چند دقیقه مزاحم وقتتون میشدم وتلفنی زحمتی که کشیدید رو راهنمایی میگرفتم

9106505003
من قبادی هستم