PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : subtotal

afshin160
2012/11/22, 14:37
با سلام يه سوال آيا غير از برنامه نويسي و كپي در ورد آيا راهي هست كه بعد از گرفتن subtotal فقط مقاديري كه نوشته total را به شيت ديگري انتقال داد ؟.....
با تشكر

Amirsayyafi
2012/11/23, 14:23
سؤالتون رو متوجه نشدم. منظورتون از total یعنی کلمه total؟

afshin160
2012/11/23, 23:59
بله منظور رکوردهایی که کلمه total دارند هست.
نگاه کنید وقتیsubtotal میگیریم به سه قیمت 1 - 2- - تقیم میشه که 1 ریز تمام رکورد هاست و 3 total همه رکورد هاست و 2 total رکوردها را میدهد. حال من فقط رکوردهایی که total دارن را بدهد

afshin160
2012/11/26, 09:29
الو الو ...سلام .. كسي نبود ...

khakzad
2012/11/26, 12:21
سلام
سوالتون ی مقدار زیادی نامفهومه.حالت های مختلفی هست.
ببنید منظورتون اینطوره؟

IF(RIGHT(Sheet1!A3;5)="total";Sheet1!A3;"")

اینطوری با این فرمول هر سلی که کلمه total داشته باشه رو میاره توی شیت دیگه!
اگر منظور این نیست، حداقل ی نمونه فایل بذارید
موفق باشید

afshin160
2012/11/27, 11:00
نگاه كنيد اين روش دو تا مشكل داره يك فقط 1-اون سلي كه توش Total نوشته به شيت ديگر برده ميشه كه البته با فرمولي مشابه ميشه براي سل هاي ديگر هم همين كارو كرد. 2 - آنوقت در شيت ديگر بايد فرمول را به تمام سل ها و به تعداد كل ركورد ها ادامه بدهيم .
ك اين كار ها زياد جالب نيست .
من يه فايل 300000 ركوردي دارم كه بعد از subtotal گرفتن به100 تا total تبديل شده حال من مي خواهم فقط همين 100 تا total با مقاديري كه روش sum زدم به شيت ديگر انتقال پيدا كند . و يقينا لازم نيست براي 300000 سطر و 15 ستون در شيت ديگر فرمول داشته باشيم .
من دونبال راه حل بهتري هستم . چون به راحتي مي توان تو VBA در يك حلقه با حركت روي سطر ها ستون مربوطه را بررسي كرد و اطلاعات تائييد شده را در شيت ديگري گپي كنيم .

khakzad
2012/11/27, 19:19
از حجم دیتابیس چیزی نگفته بودید
فکر می کنم با این حجم بهترین کار همون وی بی هست!

mahsa shayesteh
2012/11/28, 07:27
الو الو ...سلام .. كسي نبود ...

فک کنم اگه فایل نمونه ای قرار بدید بهتر بشه توضیح داد:)

Amirsayyafi
2012/11/28, 07:36
سلولهای subtotal تون رو رنگی کنید و بعد فیلتر رنگ بدید و کپی کنید.

با کلید جستجو و جایگزینی راحت میتونید کلیه سلولهای مورد نظرتون رو رنگ بدید.

afshin160
2012/11/28, 18:05
سلام .
"سلولهای subtotal تون رو رنگی کنید و بعد فیلتر رنگ بدید و کپی کنید."
ركورد ها را بايد يكي يكي سلكت كنيم و بعد رنگي و بعد هم يكي يكي سلكت وبعد كپي كنيم .
عالي بود . با تشكر
ولي مشكل اينجاست كه وقتي تعداد ركورد هاي subtotal بيش از 100 تا ميشه اين كار سخته ميشه چون بايد ركورد به ركورد اين كار را بكنيم .

خوب به جاي اين كار هامي توان روي قسمت subtotal بيام select all زد و ورد كپي و از ورد در شيت ديگر دوباره كپي كرد و چون ورد از قوائد اكسل پيروي نمي كند و جدول بندي به آن صورت ندارد پس فقط آنهايي كه subtotal دارد كپي پيس مي شود .

آيا راه حل بهتري سراغ نداريد ؟
غير از VBA

Amirsayyafi
2012/11/28, 18:21
منظورم این بود که وقتی کلید Ctrl+F را فشار میدهید میتونید در جستجوی کلمه Subtotal بگردید و با زدن کلید Replase all هر سلولی که این کلمه وجود داشت رو یکجا رنگشونو عوض کنید. برای هزار رکورد 10 ثانیه هم طول نمیکشه.

دوم اینکه وقتی فیلتر رنگ بکنید با این فرض که تمام جمع های شما همسطر باشند دیگه لازم نیست که یکی یکی سلکت کنید. کافیه فیلتر بگیرید و بعد محدودتون رو انتخاب و کپی کنید. کل کار روی هم 1 دقیقه هم طول نمیکشه.

اگر هم جمعهاتون در سلولها پراکنده هستن میشه با فرمول همشونو یه جا جمع کرد ولی حتماً باید فایل بگذارید تا بتونیم فرمولشو براتون بنویسیم.

afshin160
2012/11/29, 09:45
سلام ..با تشكر به خوبي راهنمايي كرديد .
اينم لينك دانلود
http://www.4shared.com/office/U-AKf_me/sh1.html

khakzad
2012/11/29, 14:36
سلام
با تشکر از خانم امیرسیافی بابت راه جالبشون
اما خب این subtotal خودش فیلتر داره و مثلا سطح3 رو که انتخاب می کنیم totalهارونشون میده
و اما مشکلی که احتمالا هست در کپی کردن اطلاعات هست که موقع پیست کردن همه رو میاره
جناب afshin160 اگر مشکل این هست، ار go specialگزینه visible cell only و بزنید بعد کپی کنید

Amirsayyafi
2012/11/29, 16:55
سلام
با تشکر از خانم امیرسیافی بابت راه جالبشون
اما خب این subtotal خودش فیلتر داره و مثلا سطح3 رو که انتخاب می کنیم totalهارونشون میده
و اما مشکلی که احتمالا هست در کپی کردن اطلاعات هست که موقع پیست کردن همه رو میاره
جناب afshin160 اگر مشکل این هست، ار go specialگزینه visible cell only و بزنید بعد کپی کنید

با تشکر از خانم خاکزاد. من اون سطح 3 رو در فیلتر ندیدم. اگه ممکنه توضیح بدید. ممنون میشم.

درخصوص کپی کردن هم وقتی فیلتر کنیم قسمتهای فیلتر شده کپی نمیشن ولی اگر هاید کنیم باید حتماً بعد از انتخاب محدوده کلید Ctrl+; رو بزنن تا منطقه هاید شده (چه سطر و چه ستون) کپی نشه.
[hr]

سلام ..با تشكر به خوبي راهنمايي كرديد .
اينم لينك دانلود
http://www.4shared.com/office/U-AKf_me/sh1.html

فایلتونو نتونستم بگیرم. ممکنه برام ایمیل کنید.

khakzad
2012/11/29, 22:42
فابل رو اینجا می ذارم براتون
اون 3 که گفتم مربوط به فیلتر نمیشه
مال قسمت subtotal هس
فایا رو ببینید
متوجه عرض بنده میشید