PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : رسم نمودار برای نمایش ظرفیت یک مخزن

jasmin
2012/11/23, 15:35
فرض کنیم میزان ظرفیت نفت مخزن در سال 1389، 4500 لیتر ، در سال 1390، 5700 لیتر و در سال 1391، 4600 لیتر باشد.
چگونه نموداری رسم کنیم که محور افقی آن، سال را نشان دهد. محور عمودی بر حسب لیتر باشد. و ظرفیت نهایی مخزن 6000 لیتر باشد.
نمودار را طوری باید رسم کنیم که بتوانیم اعداد ظرفیت مخزن را تغییر دهیم

komeilex
2012/11/23, 18:49
سلام دوست عزیز. فک نکنم نکته خاصی داشته باشه! شما خیلی راحت با داده هاتون یکی از انواع نمودارها رو انتخاب می کنین و برای در نظر گرفتن ماکزیمم 6000 لیتر هم می تونین با Data validation برای محدوده ورود اطلاعاتتون شرط در نظر بگیرین که مثلا بین 0 تا 6000 باشه.
تو فایل زیر طرفیت مخزن تو یکی از سال ها رو بیشتر از 6000 بزنین، متوجه موضوع میشن:
[attachment=1027]
در ضمن تمام نمودارها به محدوده داده لینک هستن و با تغییر داده ها به صورت اتوماتیک تغییر می کنن و شما نباید کاری انجام بدین.

jasmin
2012/12/01, 23:17
سلام دوست عزیز. فک نکنم نکته خاصی داشته باشه! شما خیلی راحت با داده هاتون یکی از انواع نمودارها رو انتخاب می کنین و برای در نظر گرفتن ماکزیمم 6000 لیتر هم می تونین با Data validation برای محدوده ورود اطلاعاتتون شرط در نظر بگیرین که مثلا بین 0 تا 6000 باشه.
تو فایل زیر طرفیت مخزن تو یکی از سال ها رو بیشتر از 6000 بزنین، متوجه موضوع میشن:

در ضمن تمام نمودارها به محدوده داده لینک هستن و با تغییر داده ها به صورت اتوماتیک تغییر می کنن و شما نباید کاری انجام بدین.

مرسی دوست عزیز، الان اگه تو نمودار 8000 را وارد کنیم استوانه های داخل نمودار تا 8000 بالا میرن، من میخوام جوری باشه که اعداد بیشتر از 6000 را قبول نکنه و نشون نده

jasmin
2012/12/04, 16:55

مرسی دوست عزیز، الان اگه تو نمودار 8000 را وارد کنیم استوانه های داخل نمودار تا 8000 بالا میرن، من میخوام جوری باشه که اعداد بیشتر از 6000 را قبول نکنه و نشون نده

دوست عزیز همون راهی که شما گفتین کاملا درسته . ببخشید من خودم درست اجرا نکرده بودم بازم مرسی