PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی در خصوص یک فرمول

rira2
2021/06/28, 12:22
با سلام به اساتید محترم
برای شما فایلی رو پیوست نمودم . در شیت form در سلول مورد نظر (نرخ مصوب بانک مرکزی ) فرمولی رو نوشتم که توسط این فرمول نرخ مصوب بانک مرکزی در اون سالی که این وام پرداخت شده رو تعیین میکنه .و این نرخ از جدولی که در شیتی به همین نام (نرخ های مصوب بانک مرکزی ) خونده میشه ... این نرخ ها شرایط متفاوتی رو دارند .. و بسته به این که وام مشارکتی باشه یا مبادله ای و مدت اون زیر 24 ماه باشه و یا بالا تغییر میکنه ....
مثلا وامی بین سالهای 77 تا 78 پرداخت شده و این وام چه مبادله ای باشه و یا مشارکتی نرخ اون 22 هست ...
ممنون میشم فرمولی رو که نوشتم رو یه نگاهی بندازین و بفرمایین کجاش مشکل داره که خطا میده ......فایل پیوست است ممنون
سپاسگذارم

generalsamad
2021/06/28, 13:15
با سلام
شرطی که قرار دادید عینا مقداری که در شیت 3 وارد کردید رو قرار دهید چون مقادیری که وارد کردیدانتهای کلمه فضای خالی دارد میتونید شرطتون برای اولین شرط به اینصورت باشد

=INDEX(IF(D11=Sheet3!A1,PARTNER,EXCHANGE),AGGREGAT E(15,6,(ROW(START)-2)/((D7>=START)*(D7<=END)*(G11=Kind)),1))

rira2
2021/06/28, 13:43
با سلام

من متوجه نشدم مهندس ....میدونید که نرح مصوب به اینکه عقد مبادله ای باشه یا مشارکتی هم بستگی داره ...با فرمولی که قرار دادید من خطا دارم ...
فقط مهندس میشه بفرمایید فرمولی که تعبیه کردم کجاش مشکل داره که خطا میده ?????

ممنون مسشم

generalsamad
2021/06/28, 14:34
چون فایلی که قرار دادید رفرنس به یک فایل دیگری است
منظورتون از خطا چیه؟ جواب فرمول خطا شده؟

=INDEX(IF(D11=Sheet3!A1;PARTNER;EXCHANGE);AGGREGAT E(15;6;(ROW(START)-2)/((D7>=START)*(D7<=END)*(G11=Kind));1))

اگه هنوز مشکل دارید فایل های رفرنستون هم قرار بدید تا بررسی بشه
name manager فایلتون رو تغییر دادم فرمول رو بررسی خواهیم کرد و جواب را من یا دوستان قرار خواهیم داد

generalsamad
2021/06/28, 15:16
مقادیر شیت 3 و 4 و همچنین name manger تغییر داده شد
فایل ضمیمه گردید

rira2
2021/06/28, 19:59
درود مهندس
با تشکر از شما در این فایلی که فرستادید به محض اینکه من گزینه نرخ وام رو در اطلاعات وارد شده تغییر میدم ..متاسفانه باز هم با نمایش #name? روبرو میشم ...ممنون مسشم یه نگاهی بندازین

#name?

#name?

#name?

generalsamad
2021/06/29, 07:15
با سلام
فایل شما رو سیستم من که مشکلی ندارد
فقط تاریخ اولین قسط پرداختی که باید از add ins فارسی یا ماژول فارسی در فایلتون استفاده کنید
22809

rira2
2021/06/29, 11:13
سلام مهندس
فایل نهایی رو براتون گذاشتم اعداد و ارقام واقعی هستن و نرخ بانک مرکزی باید 15 در بیاد تا محاسبات درست انجام بشه .. من هر کاری کردم نشد ..ایا باید تغییر خاصی در جایی داد تا فرمول عمل کنه ؟؟؟؟

generalsamad
2021/06/29, 11:38
فایل ضمیمه را مشاهده کنید
ببینید مشکلتون حل شده؟
در فایلتون طبق فرمول Name Range ها قرار داده شده و لیست دیتا ولیدیشن ها و مقادیر شیت 2 هم ویرایش گردید

rira2
2021/06/29, 16:00
با سلاتم و خسته نباشید

مهندس جان متغیرهای برنامه برای اون نرخ تاریخ پرداخت و نوع عقد و مدت اقساط هستند یعنی هر کذوم از این سه پازامتر تغییر کنن نرخ ماهم طبق جدول شیت نرخ بانک مرکزی تغییر میکنه ...
الان طبق تاریخی که در این مثال دیدید نرخ مصوب بایستی 15 دربیاد که 21 دراومده ......و به محض اینکه من تاریخ پرداخت رو تغییر میدم هیچ عددی به دست نمیاد و خطا میده ..
من قبلا در فایل دیگه ای مشکلی نداشتم .....بد نیست فایل قبلی رو براتون میزارم به نگاهی بندازین شاید مشکل حل شد

generalsamad
2021/06/29, 16:06
من مقادیر رو تغییر دادم
شما برای سلول های d7,d11,g11 چه مقادیری وارد میکنید؟
و جوابتون باید چند بشه؟