PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : استفاده از vlookup برای جدولی که دارای خانه های خالی نیز هست

babak2316
2012/12/06, 14:39
با سلام خدمت دوستان
من دو تا ستون دارم که اولی عنوان و دومی مقدار می باشد، برخی مقادیر ستون دوم خالی هستند، من می خوام با استفاده از vlookup عنوانهای موجود در ستون اول که در ستون دوم دارای مقدار هست را به من برگرداند مثل اینکه vlookup برای جداولی که دارای مقادیر خالی هستند مناسب نیست
ضمنا" فایل پیوست رو برای بیشتر روشن شدن موضوع در ضمیمه قرار دادم

با تشکر

komeilex
2012/12/06, 15:48
سلام دوست عزیز.
چیزی که مد نظر شماست همون کاربرد vlookup هستش و چیزی غیر اون نیست فقط شما باید این نکته رو لحاظ قرار بدین که مقدار مورد جست و جو باید تو ستون اول باشه:
[attachment=1045]

Amirsayyafi
2012/12/08, 09:34
سلام دوست عزیز.
چیزی که مد نظر شماست همون کاربرد vlookup هستش و چیزی غیر اون نیست فقط شما باید این نکته رو لحاظ قرار بدین که مقدار مورد جست و جو باید تو ستون اول باشه:

با تشکر اجازه بدید 2 تا نکته اضافه کنم:

1 - برای اینکه چنانچه عددی انتخابی شما در جدول نبود با نماد خطا روبرو نشید از فرمول زیر استفاده کنید:

=IFERROR(VLOOKUP(D11;A1:A13;2;0);"مقداری موجود نیست")

2 - چنانچه میخواهید ستونهای جدولتون رو جابجا نکنید و یا مجبورید که ستونها ثابت بمانند به جای Vlookup از فرمول زیر استفاده کنید:

=INDEX(A1:B13;MATCH(D11;B1:B13;0);1)

این فرمول همان کار Vlookup رو انجام میده و محل کاربردش جایی است که مجبورید در یک جدول از Vlookup استفاده کنید ولی مرجع آن را نمیتوانید جابجا کنید.

babak2316
2012/12/08, 09:38
دستتون درد نکنه مشکلم حل شد