PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : افزودن آیتم به کومبو باکس از طریق اطلاعات سل های شیت

Almasi
2010/07/19, 14:48
با سلام خدمت تمامی دوستان

اگر ممکنه در مورد افزودن یک آیتم به کومبوباکس با استفاده از آدرس دهی سل های یک شیت راهنمایی بفرمائید .

روش ذیل فقط از طریق کد نویسی آیتم ها را به لیست اضافه می نماید .

خواهشمند است راهنمایی بفرمائید

Private Sub UserForm_Click()
ComboBox1.AddItem "Hamed"
End Sub

shamsololama
2010/07/20, 11:34
با درود فراوان
اگر این کمبو باکس در شیت ها قرار دارد می توانی از این کد استفاده کنی

Application.Sheets("sheet1").ComboBox1.AddItem "s"

که در این کد s گزینه ای است که به لیست اضافه می شود و می توانید بجای آن به یک سل ارجاع داد مثل کد زیر

Application.Sheets("sheet1").ComboBox1.AddItem "range("a1")
"
و اگر در یوزرفرم نیاز به این کار دارید از کد زیر استفاده می شود
در اینجا نیز از زیر روالInitialize استفاده کرده ام که هنگام باز شدن یوزرفرم لیست باکس نیز کامل می شود
در این مثال sheet1 و range("a1:a20") قابل تنظیم برای دریافت لیست و ادرس مورد نظر است

Private Sub UserForm_Initialize()
For Each c In Sheets("sheet1").Range("a1:a20")
ComboBox1.AddItem c
Next
End Sub

اگر در مورد جواب نیاز به توضیح بود در خدمتم

Almasi
2010/07/20, 11:42
با سلام

خیلی ممنون . بسیار عالی کار کرد فقط منظور از C بعنوان یک متغییر است یا نه ؟

shamsololama
2010/07/20, 13:21
با درود فراوان

بله c در اینجا به عنوان متغیر و یعنی همان سل ها یی که در محدوده مورد نظر قرار دارند که در مثالی که زده شده سلهایی A1 تا A20 می باشد و در این حلقه در هر بار دور زدن نماد یکی از سلهای A1 ,A2 ....A20 می باشد

mb1557
2011/08/09, 23:31
کسی می تونه راهنماییم کنه که چطور بین Combobox ها ارتباط برقرار کنم ؟ به عنوان مثال یک Combobox اسامی استانها رو بده و متناسب با اون Combobox دیگه اسامی شهرها رو نشون بده ؟
دوستان اگه لطفی کنینو منو راهنمایی کنین ممنون می شم هیچ جایی نتونستم جواب بگیرم چند روز دیگه هم دارم میرم خدمت
plzzzzzzzzzzzzzz

shamsololama
2011/08/10, 07:22
با درود فراوان

می توانید نام استانها را به عنوان سر تییر بصورت افقی در ردیف اول بنویسید و نام شهر ها رو بصورت عمودی زیر هر شهرستان وارد کنی سپس با یک حلقه فور ایچ شهرستانها رو وارد کمبو باکس اول کنی و با انتخاب هر آیتم تو سط ساختن یک آرایه رنج شهر را در سورت کمبو دو قرار دهید

فایل نمونه:
[attachment=300]

mb1557
2011/08/12, 04:15
واقعاً ازتون ممنونم کمک بزرگی بهم کردین
یه مشکله دیگه هم پیدا کردم اونم اینه که می خوام از شهری که توی Combo box دوم انتخاب کردم عددی رو برداشت کنم و به یک سلول توی محیط Sheet وارد کنم در واقع دارم روی نرم افزاری برای محاسبه ضریب زلزله کار می کنم و هر شهری یک عدد داره . آقای شمس العلمای عزیز اگه ممکنه دراین موردم لطفتونو شامل حالمون کنین .
اگه ممکنه توضیح بدین توی محیط Sheet چطور می شه این کارو انجام .
با تشکر

shamsololama
2011/08/13, 09:05
با درود فراوان

برای اینکه با انتخاب هر آیتم عددی را مشخص کنید می توانید از ComboBox1.ListIndex استفاده کنید این کد شماره ردیف آیتمی که انتخاب میکنید را به شما میدهد

البته دقیق نمی دانم که چه کاری را می خواهید انجام دهید ولی در هر صورت اگر مشکلی بود در خدمت شما هستم

mb1557
2011/08/13, 13:14
با سلام خدمت دوست گرامی
آقا مهرشاد به فرض اینکه توی Sheet1 دوتا ComboBox داشته باشیم که یکی استان و دیگری شهرها باشن ، حالا اگه یک استانو انتخاب کردیم شهرهای همون استان نمایش داده بشه و با انتخاب شهر مثلاً سلول A1 به ما یک عددی مخصوص (نه عدد کمبو باکس انتخاب شده) رو بده تمام مشکلی که دارم همینه بخدا .
البته با روشی که آموزش دادین تونستم توی یوزرفرم این کارو کنم ولی توی Sheet دیوونه شدم اگه لطف کنیو یه فایل آموزشی بذاری واقعاً در حقم لطف می کنی

http://dc405.4shared.com/img/iH7QW0Cb/s7/0.6748835178086645/Untitled.jpg

فایل پیوست
http://www.4shared.com/file/uYCmdnfg/ComboBox.html

shamsololama
2011/08/13, 18:18
با درود فراوان

من نمونه و روش آقا مهرشاد رو ندیدم ولی برای انجام کار شما به همون صورتی که روی یوزر فرم انجام داده بودی برات انتقال دادم توی شیت و سعی کردم کدها دقیقا همون کدها باشه که برای شما گیج کننده نشه

اگر مشکلی بود بگین

فایل نمونه:

[attachment=305]

mb1557
2011/08/13, 19:45
من نمونه و روش آقا مهرشاد رو ندیدم

با تشکر بسیار بسیار فراوان از دوست خوبم . شرمنده خواستم بگم آقا آرشام اشتباه شد
مشکلم 90% حل شد اما 10% باقیمونده : چرا وقتی Combobox توی Sheet بارگذاری می شه کلمه های فارسی که حرف ( ی ) دارن رو جدا میندازه ؟ مثلاً کلمه مینودشت توی Combobox2 شده م ی نودشت راهی واسه حل این نقیصه سراغ دارین ؟
با تشکر فراوان

shamsololama
2011/08/14, 16:23
با درود فراوان

در مورد بر میگرده به ویندوز و اینکه زبانش رو فارسی کرده باشی و روی کشور ایران تنظیم کنی

khakzad
2011/08/15, 12:20
http://www.mediafire.com/myfiles.php
این هم یک روش بدون کد هست
اسامی شهرها در زیر هر استان آمده
سل های رتگی هم فروریز دارند.
سوالی بود در خدمتم

MEYTI
2012/10/14, 13:02
با سلام دوست عزیز در مورد سوال اولت که این کار توسط DATAVALIDATION امکان پذیره
منوی DATA قسمت DATA VALIDATION
در مورد سوال دومم نگفتی کدوم ستونو میخوای جمع کنی ولی در هر صورت شما متونید از فرول SUMIF استفاده کنید

SUMIF(ستون محاسبات;سلول مورد نظر برای مقایسه;محدوده مورد نظر)

MEYTI
2012/10/15, 08:12
با سلام دوست عزیز
فایل شما اصلاح شد سوال اولت در شیت DATA VALIDTION و سوال دومت در شیت خروجی
دانلود (http://s3.picofile.com/file/7528054836/SUMIF.xlsx.html)

MEYTI
2012/10/15, 13:37
خب شما میتونید از همون data validaion توی ستون جنس استفاده کنید تا احتمال خطا در تاپ هم پیش نیاد

mzp66
2015/08/26, 19:39
با سلام خدمت دوستای گلم، واقعا مطالبتون آموزنده بود . یه فایل دارم با سه تا سوال:
در فایل پیوستی می خوام در صفحه ورود اطلاعات وقتی که اطلاعات یه شخص وارد شد و در صفحه بعد ذخیره کرد، می خوام سلول ها رو خالی کنه تا واسه اضافه کردن شخص دیگه اشتباهی پیش نیاد،
مشکل دوم یه کد می خوام تویه صفحه لیست که با کلیک کردن روی اون به اخرین نفر و همچنین یه گزینه واسه رفتن به بالای صفحه ایجاد کنم
و سومین مورد، چطوری می تونم صفحه اول ورود اطلاعات رو از طریق کمبو باکس ایجاد کنم، البته کمبو باکس رو می تونم درست کنم ولی موقعی که ثبت اطلاعات رو میزنند ببره صفحه بعد و ثبت کنه رو یاد ندارم،
واقعا ممنون میشم تو این موارد کمکم کنید،با تشکر از همه شما دوستای عزیز

دانلود فایل وجوهات (http://www.4shared.com/file/5mmQbz35ba/__online.html)

فایل وجوهات - Télécharger - 4shared - Hamed Parvaresh (http://www.4shared.com/file/5mmQbz35ba/__online.html)

generalsamad
2015/08/26, 21:10
با سلام
دوست عزیز فایل نمونه رو از سرور سایت آپلود کنید
اگه هنگام آپلود فایلتون با خطا مواجه میشید فایلتون رو بصورت ورژن 2003 (xls) ذخیره کنید و آپلود کنید یا فایل مورد نةرتون رو بصورت فایل zip یا Rar ذخیره و آپلود نمائید