PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [حل شده] مشکل فرمول date و سال شمسی

iranlover
2021/10/18, 16:50
سلام به دوستان عزیز

در اکسل 2019 خداروشکر خیلی از مشکلات تاریخ شمسی حل شده، اما وقتی میخوام از یک سلول سال شمسی رو بخونه و براساس فرمول date تاریخ اصلی رو برام بنویسه، مشکلی به وجود میاد.

به این صورت که مثلا عدد سلول اگر 1398باشه، اون رو 1398 میلادی فرض میکنه و در برگردوندن اون سلول به تاریخ شمسی، عدد 2677 رو به من میده.

فایل نمونه رو برای شما قرار میدم. اگر راهنمایی کنید ممنون میشم.

iranlover
2021/11/07, 11:35
سلام دوباره. ممنون میشم از دوستان اگر درخصوص این مشکل کمک کنند.

میثم مقدم نیا
2021/11/08, 08:12
سلام به دوستان عزیز

در اکسل 2019 خداروشکر خیلی از مشکلات تاریخ شمسی حل شده، اما وقتی میخوام از یک سلول سال شمسی رو بخونه و براساس فرمول date تاریخ اصلی رو برام بنویسه، مشکلی به وجود میاد.

به این صورت که مثلا عدد سلول اگر 1398باشه، اون رو 1398 میلادی فرض میکنه و در برگردوندن اون سلول به تاریخ شمسی، عدد 2677 رو به من میده.

فایل نمونه رو برای شما قرار میدم. اگر راهنمایی کنید ممنون میشم.

سلام

دوست عزیز چرا شما جای استفاده از

=date(d2;c2;b2)

از روش زیر استفاده نمی کنید

=d2&"/"&c2&"/"&b2
23234

iranlover
2021/11/14, 10:06
ممنون آقا میثم بزرگوار از وقتی که گذاشتید.

چند دقیقه ای داشتم فکر میکردم که چرا واقعا این کار رو نکردم;)

چند روزی بود درگیر داشبورد مدنظرم بودم، همه چیز رو کاملا فرمولی و فنی داشتم میدیدم. فکر میکردم به تنظیمات تاریخ و زمان نرم افزار یا سیستم برمیگرده. کل اینترنت رو زیر رو رو کردم.

در هر صورت ممنونم از کمکت.

مشکل من در این فایل حل شد، اما فکر کنم این باگ در تاریخ شمسی رو هم اکسل باید یه فکری به حالش بکنه در آپدیت های بعدی.