PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [حل شده] آدرس دهی پویا

armani
2021/12/30, 09:25
سلام خدمت دوستان و اساتید گرامی
می خواهم برای باز کردن یک فایل اکسل که در یک پوشه جداگانه قرار دارد کدنویسی کنم لذا می خواهم ادرسی را وارد کنم تا اگر این فایل به همراه آن پوشه در هر کامپیوتری قرار گرفت کار کند وتنها به کاپیوتر خودم محدود نباشد.

ممنونم از حسن توجه شما

kazamie
2021/12/30, 11:12
سلام خدمت دوستان و اساتید گرامی
می خواهم برای باز کردن یک فایل اکسل که در یک پوشه جداگانه قرار دارد کدنویسی کنم لذا می خواهم ادرسی را وارد کنم تا اگر این فایل به همراه آن پوشه در هر کامپیوتری قرار گرفت کار کند وتنها به کاپیوتر خودم محدود نباشد.

ممنونم از حسن توجه شما

Sub k()Dim a As String
a = ThisWorkbook.Path
Workbooks.Open (a & "\" & "folder\book1.xlsx")
End Sub

armani
2022/01/01, 07:42
Sub k()Dim a As String
a = ThisWorkbook.Path
Workbooks.Open (a & "\" & "folder\book1.xlsx")
End Sub

عذرخواهی می کنم فکر کنم سوال رو به درستی مطرح نکردم.عکس از کد رو پیوست قرار دادم
در واقع من یه دکمه ای رو در یک فایل اکسل قرار دادم که با کلیک بر روی اون فایل اکسل دیگری را در پوشه ای خارجی قرار است باز کنه و خود اکسل یاد شده بدون این که پیامی ظاهر بشه بسته بشه
حال کلیت این عملکرد می خوام در هر کامپیوتری قابل اجرا باشه
ممنونم

kazamie
2022/01/01, 10:01
عذرخواهی می کنم فکر کنم سوال رو به درستی مطرح نکردم.عکس از کد رو پیوست قرار دادم
در واقع من یه دکمه ای رو در یک فایل اکسل قرار دادم که با کلیک بر روی اون فایل اکسل دیگری را در پوشه ای خارجی قرار است باز کنه و خود اکسل یاد شده بدون این که پیامی ظاهر بشه بسته بشه
حال کلیت این عملکرد می خوام در هر کامپیوتری قابل اجرا باشه
ممنونم

پوشه خارجی مگر کنار فایل اکسل نیست؟
یعنی ممکنه پوشه جا به جا هم بشود؟ پوشه در این کد که نوشتم باید همیشه کنار فایل اکسل باشد و همراه با فایل اکسل جا به جا شود اگر همراه با هم باشند در هر مسیری و هر کامپیوتری که کپی شوند مشکلی ایجاد نمی‌شود

armani
2022/01/01, 12:40
پوشه خارجی مگر کنار فایل اکسل نیست؟
یعنی ممکنه پوشه جا به جا هم بشود؟ پوشه در این کد که نوشتم باید همیشه کنار فایل اکسل باشد و همراه با فایل اکسل جا به جا شود اگر همراه با هم باشند در هر مسیری و هر کامپیوتری که کپی شوند مشکلی ایجاد نمی‌شود
جسارتا با توجه به عکسی که پیوست کردم امکانش هست راهنمایی کنید
اون کدی که نوشته شده کار می کنه فقط در خطی که مسیر فایل رو باید مشخص کنم موندم چی بنویسم ؟

kazamie
2022/01/01, 13:37
Sub k()
Dim a As workbook
Dim b As String
Set a=ThisWorkbook
b = ThisWorkbook.Path
Workbooks.Open (b & "\" & "folder\book1.xlsx")
a.Saved=true
a.Close
End Sub

armani
2022/01/01, 13:59
Sub k()
Dim a As workbook
Dim b As String
Set a=ThisWorkbook
b = ThisWorkbook.Path
Workbooks.Open (b & "\" & "folder\book1.xlsx")
a.Saved=true
a.Close
End Sub

ممنونم مشکلم حل شد