PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [حل شده] نمایش آخرین تاریخ و شماره نامه

abo1524
2022/04/19, 14:37
درود بر همه دوستان
من یه فایل اکسل دارم که حاوی چندین سطر و ستون است که هر سطر حاوی تعدادی شماره نامه و تاریخ نامه هست که برای هر فرد تعداد نامه ها فرق میکند مثلا یک نفر هشت مورد نامه و شماره نامه جلو اسمش درج شده است و یک نفر دیگر ممکن است که یک نامه جلو اسمش ثبت شده باشد حالا من می خوام آخرین نامه و تاریخ نامه هر فرد در دو ستون آخرs ,t نمایش داده بشه
سپاس

saed.rasa
2022/04/19, 19:56
سلام
تست کنید لطفا

=index(c2:r2,countifs(c2:r2,"<>"&"-")-1)

abo1524
2022/04/19, 23:03
سلام
تست کنید لطفا

=index(c2:r2,countifs(c2:r2,"<>"&"-")-1)

ممنون از لطف شما
فرمول درست کار میکنه
ولی یک مورد میمونه و اون اینه که این فرمول هم داده های متنی رو حساب میکنه و هم عددی یعنی اگر در یکی از سلول های خالی متنی بنویسیم اون متن رو به عنوان نتیجه نشون میده(ببخشید مشکل از من بود که سلول های خالی رو با - پر کرده بودم که باعث شدم شما فرمولتون رو بر این اساس بنویسید)
یه مورد دیگه هم هست که در فایل پیوستی اضافه کردم و اون اینه که ممکن هست در این جدول مابین تاریخ ها و شماره نامه ها یک متن بیاید که من نمی خوام اون متن محاسبه بشه و صرفا آخرین تاریخ و شماره نامه درج شده نشون داده بشه:min13:

سپاس از محبت شما

saed.rasa
2022/04/20, 11:28
سلام
تست کنید لطفا!

=index(c2:t2,aggregate(14,6,column(c2:t2)-2/(--isnumber(c2:t2)),1))