PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : منظور نکردن صفر ها در چارت

mr_shadmanpour
2013/01/01, 10:53
من یک فایلی دارم که می خواهم در آن اطلاعاتی درج است و بر اساس آن اطلاعات یک نمودار. می خواهم کاری کنم که اگر داده ها خالی یا error داشته باشد نمودار متوقف شود و رو به پایین نیاید .

alieddy0
2013/01/01, 12:55
خدمت شما دوست عزیز

mr_shadmanpour
2013/01/01, 17:46
با تشکر
روش کار چگونه است ؟

alieddy0
2013/01/02, 10:28
شما با نامگذادی محدوده ها بصورت پویا و معرفی محدوده به چارت میتوانید نمودار پویا داشته باشید
به نامگذاری دو محدوده اطلاعات توجه نمایید

amir-ali
2013/01/17, 19:31
سلام
من نموداری را در اکسل رسم کرده ام که این نمودار از مبدا شروع نمی شود برای اینکه از مبدا شروع شود نقطه (0و0) را اضافه می کنم اما نمودار متفاوت میشه من فایل را گذاشته ام لطفا راهنماییم کنید

~M*E*H*D*I~
2013/01/18, 18:09
سلام
من نموداری را در اکسل رسم کرده ام که این نمودار از مبدا شروع نمی شود برای اینکه از مبدا شروع شود نقطه (0و0) را اضافه می کنم اما نمودار متفاوت میشه من فایل را گذاشته ام لطفا راهنماییم کنید

با توجه به ثابت بودن مقادیر ایکس نمودار را به line chart تبدیل کنید

amir-ali
2013/01/18, 18:24
سلام

سلام
منظور از ثابت بودن مقادیر x چیست اگر منظور شما داده های من برای x است باید عرض کنم که این داده ها ثابت نیستند بلکه اعداد با هم در حدود 0.0000001 تفاوت دارند مثلا یکی 0.0001304 است و دیگری 0.00013041 است ممنون

~M*E*H*D*I~
2013/01/18, 20:18
سلام

سلام
منظور از ثابت بودن مقادیر x چیست اگر منظور شما داده های من برای x است باید عرض کنم که این داده ها ثابت نیستند بلکه اعداد با هم در حدود 0.0000001 تفاوت دارند مثلا یکی 0.0001304 است و دیگری 0.00013041 است ممنون

در هر حال با line chart مشکل حله

amir-ali
2013/01/19, 20:58
سلام
من وقتی نموداری را رسم می کنم جهت مثبت x را سمت چپ می گیرد یعنی اعداد مثبت را در سمت چپ و اعداد منفی را ئر سمت راست می نویسد این فرض را چگونه می توان تغییر داد
همچنین در ترسیم نمودار بروش scatter چگونه می توان در نرم افزار تعریف کرد که مثلا فاصله اعداد در محور x را 2 واحد، 2 واحد در نظر بگیرد یعنی مبنای فاصله را فاصله اعدادی که من نوشته ام در نظر نگیرد ولی نمودار را با توجه به اعداد داده شده رسم کند.

~M*E*H*D*I~
2013/01/20, 09:28
بر روی اعداد محور افقی کلیک کن و CTRL+1 رو بزن در قسمت axis option قسمت categories in reverse order میشه جهت نمودار رو تغییر داد در قسمت logical scale عدد 2 رو وارد کن تا با اختلاف 2 واحد نمایش داده بشه

Jabbari_Farzin
2014/05/11, 07:15
با سلام خدمت شما
من یک مشکلی دارم !
می خواستم یک نمودار کمبو ( متشکل از دو نمودار ) رسم کنم با ابن تفاوت که مبدا هر کدوم از نمودار ها متفاوت باشه !
یعنی نمودار اولی اگر مبدا صفر در نظر گرفته میشه ، به سمت 100 درصد ، نمودار دومی از 100 درصد به سمت صفر باشه !
متاسفانه در حالت secondery که در انجمن گفتین جفت نمودار ها رو از یه مبدا رسم می کنه ! !
البته فقط محور x نمودار ها مد نظر من هست . به زبان عامیانه یکی از راست به چپ باشه و دیگری از چپ به راست . محل تلاقیشونو می خوام ! !
لطفا کمکم کنین .
مرسی

~M*E*H*D*I~
2014/05/11, 08:24
درود

لطفا نمونه داده ها رو قرار بدید نموداری که میخواید رسم کنید(دستی) تصویرش رو قرار بدید تا راهنمایی بشید

aboatishe
2016/02/08, 09:49
10510
سلام
یک فایل اکسل پیوست قرار دام میخوام وقتی نام پروژه رو در شیت گراف انتخاب میکنم صفر رو توی نمودار لحاظ نکنه
دوستان اگه راهنمایی کنند ممنون میشم

hi160
2016/07/26, 08:58
شما با نامگذادی محدوده ها بصورت پویا و معرفی محدوده به چارت میتوانید نمودار پویا داشته باشید
به نامگذاری دو محدوده اطلاعات توجه نمایید

فایلی که ارسال فرمودین عالی بود ولی متاسفانه من نتونستم ازش کپی برداری کنم
لطفا توضیحات بیشتری بفرمایید
متشکرم

hi160
2016/07/26, 10:24
ضمن تشکر از توضیحات بسیار مفید اساتید گرامی.
بنده به پیوست فایلی ارسال میکنم که خواستار سه اصلاح در شیت پرینت هستم و متاسفانه بلد نیستم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
اصلاح اول : هر کدوم از سلول ها که عنوان پروژه داشت نشون بده بقیه هیدن بشن
اصلاح دوم : بر اساس تعداد پروژه های باقی مانده نمودار میله ای ترسیم بشه و اگه بعدا یک پروژه اضافه شد هم سلول مربوطه از هیدن بیرون بیاد و نشون داده بشه و در نمودار هم اضافه بشه
اصلاح سوم : در پایین میانگین گیری وجود داره که به دلیل وجود تعداد زیادی صفر در شیت ها عملا عدد واقعی رو نشون نمیده. این مشکل رو چطور برطرف کنم؟
برای اینکه بهتر نشون بدم در نهایت چی میخوام یک شیت به عنوان نتیجه نهایی قرار دادم
تشکر از تمامی اساتید گرامی

iranweld
2016/07/26, 19:33
با سلام

در شیت پرینت میتوانید با ماکرو هر وقت وارد شیت میشوید عمل فیلتر انجام بشه و همه ردیفهای صفر رو نشون نده

برای عدم نمایش صفر در نمودار با دستور if شرط رو طوری بنویسید که اگرمقدار صفر بود بصورت خالی نمایش بده تا در نمودار لحاظ نشود

=IF(COUNTIF(F4:F28,"1")=0,"",COUNTIF(F4:F28,"1"))

hi160
2016/07/27, 08:53
با سلام

در شیت پرینت میتوانید با ماکرو هر وقت وارد شیت میشوید عمل فیلتر انجام بشه و همه ردیفهای صفر رو نشون نده

برای عدم نمایش صفر در نمودار با دستور if شرط رو طوری بنویسید که اگرمقدار صفر بود بصورت خالی نمایش بده تا در نمودار لحاظ نشود

=IF(COUNTIF(F4:F28,"1")=0,"",COUNTIF(F4:F28,"1"))

سلام و خسته نباشید
بسیار عالی بود و دقیقا همونی هست که میخوام
یک سری از نکاتی رو که گفتین متوجه شدم و اجرا کردم ولی متاسفانه ماکرو رو متوجه نشدم
لطفا یه کم بیشتر توضیح بدین تا بتونم شبیه کاری که انجام دادین منم انجام بدم
متشکرم12081

iranweld
2016/07/27, 09:13
با سلام

با استفاده از قابلیت رویدادها در اکسل هر زمان که شیت print را انتخاب میکنید عمل فیلتر عدم نمایش داده های صفر بصورت اتومات انجام میگیرد

مسیر کدها در تصویر نشان داده شده است.

12082

rjfri
2016/10/17, 11:54
خدمت شما دوست عزیز

http://forum.exceliran.com/images/metro/green/misc/paperclip.png فايل هاي پيوست شده

http://forum.exceliran.com/images/attach/xls.gif Nemoodare Pooya.xls (http://forum.exceliran.com/attachment.php?attachmentid=867&d=0)
http://forum.exceliran.com/images/attach/info_2.png (31.0 کیلو بایت, 69 نمایش)

استاد عزیز درصورتی که عدد اول ردیف 4 صفر باشد بازهم در نمودار خط نمودار به محور x مماس خواهد شد حال اگر بخواهیم درصورت صفر بودن عدد اول ردیف چهار ، اطلاعات این ردیف در نمودار نشان داده نشود و محور x پس از 3 به 5 رسیده و ردیف چهار حذف گردد به چه نحوه باید عمل کرد. درصورت برقراری این شرط در واقع این نمودار پویاتر و به جواب دوست عزیزمان نزدیکتر خواهد شد
با سپاس

rjfri
2016/10/17, 11:56
اشتباه شد عذرخواهی میکنم

amirkhan
2016/10/25, 12:17
سلام
ضمن عرض خسته نباشید از سایت خوبتون
1- مشکل من در مورد چارت پویا هست(sheet1) من از فرمول index برای رسم نمودار دینامیک استفاده کردم . ولی وقتی فیلتر درجه سه رو میذارم برای سلولهای که عددی ندارن مقادیر صفر رو برمیگردونه که این اشتباهه و نمودار هم اشتباه رسم میشه . ممنون میشم راهنمایی کنید
2- در شیت 2 اگه جدول بصورت ستونی باشه چطور میتونم جدول دینامیک درست کنم مثل شیت یک
3- در حقیقت من میخواستم با کمک فرمول offset این نمودار پویا برای sheet 1 رسم کنم که نتونستم . اگه میشه راهنمایی کنید

rjfri
2016/10/26, 11:28
فایل پیوست را ملاحظه فرمایید

rjfri
2016/10/26, 12:11
این فایل نهایی میباشد

neda.larki
2018/04/29, 16:22
میشه بگین برای ایجاد این نمودار که یکسری مقادیر صفر رو لحاظ نمی کنه باید چکار کرد؟

این فایل نهایی میباشد

Saeedhd
2018/11/17, 11:41
سلام و عرض ادب. دو تا سوال داشتم از حضورتون؛
1- چطور میشه محدوده های پویا ایجاد کرد یا نام گذاری کرد؟
2- من می خواستم که توی نمودار لاین چارت عدد صفر رو نشان نده. جدولی دارم که سلول هاش لینک هستن به یک پیوت تیبل که کار دشبورد رو انجام میدن برام، اما می خوام وقتی این عدد در جدول صفر هستند رو توی نمودار بهم نشون نده، البته باید عرض کنم که نودار من پیوت چارت نیست ها. پیشاپیش ممنونم از شما.