PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : استفاده از تابع برای کم کردن درجه و دقیقه

dove1355
2010/07/30, 15:25
سلام به همه دوستان.
من یه سوال دارم. یک کار محاسباتی دارم انجام میدم که نیاز دارم درجه و دقیقه را از هم کم کنم.برای این کار کسی میتونه کمک کنه.
بعنوان مثال میخوام 9 درجه و 49 دقیقه را از 20 درجه کم کنم که جواب آن 10 درجه و 11 دقیقه می باشد.
ممنون میشم کمکم کنید.
سپاسگذارم

mrexcel
2010/08/13, 12:50
براي انجام اين كار به قسمت add-ins برويد و analyse toolpack را فعال كنيد سپس تابع convert را انتخاب كنيد از قسمت راهنما اين تابع تبديل انواع مقياسها را مشاهده نمائيد

saeid
2011/01/01, 17:00
من تازه اين مطلب رو ديدم و نمي دونم مشكلت تا بحال حل شده يا نه ولي يه راه حل به نظرم مي رسه كه براتون مي نويسم :
از اونجايي كه مقياس درجه ، دقيقه و ثانيه با مقياس ساعت ، دقيقه و ثانيه مطابقت داره مي توني از فرمت ساعت براي محاسبات درجه استفاده كني من تست كردم جواب درست بود . البته يك نكته مهم است اونم اينكه بايد نوع فرمت time را 37:30:55 انتخاب كرد . ( اين فرمت را براي جمع ساعتهايي كه از 24 ساعت بيشتر مي شه استفاده مي كنن كه در اين مورد چون زاويه از 24 ممكنه بيشتر بشه بايد استفاده كرد )
البته بعدا براي جدا كردن درجه ، دقيقه و ثانيه مي توان از توابع HOUR - MINUTE - SECOND استفاده كرد و انها را جداگانه بدست آورد .
به اين موضوع هم بايد توجه كرد كه در اين حالت نمتوان پاسخ منفي بدست آورد ( به دليل ماهيت زمان ) كه آنهم با تابع IF قابل حل است .

fallrain
2011/06/07, 12:31
آقا دمتون گرم خیلی مفید بود و بدردم خرد