PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [حل شده] ساخت کلید در فایل جدید و تخصیص یک ماکرو به آن با vba

Imanfy
2022/12/03, 19:15
سلام خدمت کلیه اساتید
من تونستم در یک فایل جدید یک کلید درست کنم

Sub Shapes()
'Shape 1 Test_Shape
ActiveSheet.Shapes.AddShape(msoShapeBevel, 85.25, 0, 120, 30).Select
Selection.OnAction = "Macro 1"
End sub

حالا نیاز دارم تا به اون کلید یک ماکرو اختصاص بدم یا یک ماکرو برای در نظر بگیرم

Sub Macro1()

'برای مثال

Cells.Select

End Sub

تا زمانی که فایل جدید نشده میشه این کار رو انجام داد ولی به محض اینکه فایل جدید ایجاد میشه دیگه نمیشه ماکرویی بهش اختصاص داد

آیا راهی برای نوشتن یک ماکرو برای یک کلید با استفاده از VBA وجود داره؟

Imanfy
2022/12/04, 18:05
نمونه خلاصه شده فایل خدمت اساتید
با زدن دکمه start فایل خروجی در مسیر فایل اصلی تشکیل می شود اما به دکمه فایل جدید نمیتونم ماکرویی اختصاص بدم
اگر روشی برای استخراج و فراخوانی فایلهای bas یا فراخوانی از محتوای یک سلول (تکست داخل یک Range) به عنوان یک ماکرو جدید وجود داشته باشه هم خوبه به شرط اینکه با توضیحات کامل باشه که من یاد بگیرم
میدونم که دانش من در مورد "VBA" پایین است و راه حل هایی رو توی اینترنت پیدا کردم اما هنوز با دستورات "Dim" آشنا نیستم تا بتوانم مشکل را پیدا کنم. اما همواره تلاش میکنم تا اطلاعاتم را کامل‌تر کنم.
ممنون می‌شم اگر پاسخهاتون را با توضیحات تکمیلی بیشتری بنویسید.
من دوست دارم در کنار رسیدن به جواب روش انجام رو هم یاد بگیرم
ممنون که درک می‌کنید

Imanfy
2022/12/10, 13:34
تقریبا یک هفته گذشته
کسی از اساتید نیست تا راهنمایی کنه؟

Imanfy
2022/12/20, 19:26
من از روشی دیگر مشلکم رو حل کردم ولی آیا از اساتید کسی راهی بلد نیست؟

Imanfy
2023/01/11, 11:16
متاسفانه کسی از دوستان راه حلی ارئه نداد.:( برای اینکه مبحث باز نمونه با جازه مدیران و اساتید این مبحث را میبندم.
من روش خودم رو میگم شاید در آینده به درد کسی خورد;)
به جای اینکه در ماژول دستوری بنویسم که یک فایل جدید درست کنه، توی ماژول دستوراتی نوشتم تا همه شیت های اضافه رو پاک کنه و بعد فایل رو با نام جدید ذخیره کنه.
اینجوری کارم راه افتاد:)