PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پرسش: مشکل کپی در اکسل

aminhezar
2023/07/19, 14:34
سلام
وقت بخیر
ببخشید چرا موقعی که یه متنی رو تو اکسل کپی میکنیم و بعدش بدون اینکه کار دیگه ای بکنیم و فقط مثلا تو یه سلول دیگه یه متنی مینویسیم اون کپی از بین میره و دیگه پیست یا همون بازنشانی نمیشه ؟
البته این مشکل موقعی که یه متن رو کپی میکنیم و اون اکسل رو میبندیم و هم هست ، حتما باید اون فایل باز باشه تا بازنشانی اون متن انجام بشه
(حتما باید اون فایل اکسل باز باشه و هیچ متنی هم هیچ جای اون فایل اکسل تایپ نشه تا اون متنی که قبلش کپی کردیم باز نشانی بشه)
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
با تشکر

Amir Ghasemiyan
2023/07/19, 17:03
سلام دوست عزیز
این موضوعی که فرمودین مشکل نیست. ساختار اکسل به این صورت هست
علتش هم اینه که شما سلول رو که کپی میکنید ظاهرا دارین محتوای سلول رو کپی میکنید ولی در واقع دارین مشخصات سلول نظیر رنگ متن و بک گراند و فونت و فرمت سل و ... رو هم کپی میکنید. پس با کپی کردن معمولی در ورد و سایر موارد متفاوت هست

aminhezar
2023/07/19, 17:54
سلام دوست عزیز
این موضوعی که فرمودین مشکل نیست. ساختار اکسل به این صورت هست
علتش هم اینه که شما سلول رو که کپی میکنید ظاهرا دارین محتوای سلول رو کپی میکنید ولی در واقع دارین مشخصات سلول نظیر رنگ متن و بک گراند و فونت و فرمت سل و ... رو هم کپی میکنید. پس با کپی کردن معمولی در ورد و سایر موارد متفاوت هست

خب الان باید چیکار کرد ؟
من تو اکسل نیاز به شماره موبایل هایی دارم که بهشون پیامک ارسال میکنم وقتی کپی میکنمشون و میرم تو برنامه ارسال پیامک بازنشانی نمیشن
حالا یا اون فایل رو حواسم نبوده و بستمش و یا اینکه تو یکی دیگه از سلولها (که جزو سلول های کپی شده هم نیست) یه متنی نوشتم
(در واقع من فقط به متن های اون سلول ها نیاز دارم ، نمیخام مابقی مشخصات اون سلول کپی بشه)

Amir Ghasemiyan
2023/07/19, 19:01
خب الان باید چیکار کرد ؟
من تو اکسل نیاز به شماره موبایل هایی دارم که بهشون پیامک ارسال میکنم وقتی کپی میکنمشون و میرم تو برنامه ارسال پیامک بازنشانی نمیشن
حالا یا اون فایل رو حواسم نبوده و بستمش و یا اینکه تو یکی دیگه از سلولها (که جزو سلول های کپی شده هم نیست) یه متنی نوشتم
(در واقع من فقط به متن های اون سلول ها نیاز دارم ، نمیخام مابقی مشخصات اون سلول کپی بشه)

کاری که باید بکنین اینه که بلافاصله بعد از اینکه کپی کردین برین و در مقصد پیست کنید. بعد از کپی کردن نه در سلول های اکسل چیزی بنویسید نه فایل رو ببندید و نه هیچ کار دیگه ای
فقط کپی کنید و برین در مقصد پیست کنین

aminhezar
2023/07/19, 23:13
کاری که باید بکنین اینه که بلافاصله بعد از اینکه کپی کردین برین و در مقصد پیست کنید. بعد از کپی کردن نه در سلول های اکسل چیزی بنویسید نه فایل رو ببندید و نه هیچ کار دیگه ای
فقط کپی کنید و برین در مقصد پیست کنین

خسته نباشید واقعا
- یارو میره پیش روانپزشک میگه خوابنم نمیبره چیکار کنم ؟
+ میگه سعی کن بخوابی
حالا داستان ما شده
خب عزیز من گاهی پیش میاد حواسم نیست یجا یه متنی مینویسم
(چون باید موقعی که شماره ها رو کپی میکنم یه علامت بذارم که مثلا تا اینجا پیامک فرستادم و فردا واسه بقیه بفرستم)
گاهی هم پیش میاد و حواسم نیست اون فایل رو میبندم و حالا مجبورم شماره ها رو یکی یکی سلکت کنم

aminhezar
2023/07/29, 15:53
سلام
وقت بخیر
ببخشید چرا موقعی که یه متنی رو تو اکسل کپی میکنیم و بعدش بدون اینکه کار دیگه ای بکنیم و فقط مثلا تو یه سلول دیگه یه متنی مینویسیم اون کپی از بین میره و دیگه پیست یا همون بازنشانی نمیشه ؟
البته این مشکل موقعی که یه متن رو کپی میکنیم و اون اکسل رو میبندیم و هم هست ، حتما باید اون فایل باز باشه تا بازنشانی اون متن انجام بشه
(حتما باید اون فایل اکسل باز باشه و هیچ متنی هم هیچ جای اون فایل اکسل تایپ نشه تا اون متنی که قبلش کپی کردیم باز نشانی بشه)
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
با تشکر

کسی نیست بدونه مشکل چیه ؟

Ali Parsaei
2023/07/29, 22:00
سلام،
خوب طبیعت کامپیوتر این است که موارد کپی شده را در حافظه موقت نگه میدارد، و طبق روال خاصی بعد از چند مدت حافظه موقت پاک می شود !!! حالا فرضاً در اکسل با بستن فایل حافظه پاک می شود، یا مثلاً در خود ویندوز اگر فایلی را کپی کنید با خاموش کردن کامپیوتر آن از حافظه موقت پاک می شود و ...
فرموده اید که گاهی ممکن است حواستان نباشد .... متاسفانه برای مشکل حواس پرتی من راه حلی به ذهنم نمی رسد.
ببینید ... شما بالاخره می خواهید یک چیز را از جایی کپی و در جای دگر بچسبانید، چرا سریع و پشت سر هم این کار را انجام نمی دهید؟

aminhezar
2023/07/30, 01:22
سلام،
خوب طبیعت کامپیوتر این است که موارد کپی شده را در حافظه موقت نگه میدارد، و طبق روال خاصی بعد از چند مدت حافظه موقت پاک می شود !!! حالا فرضاً در اکسل با بستن فایل حافظه پاک می شود، یا مثلاً در خود ویندوز اگر فایلی را کپی کنید با خاموش کردن کامپیوتر آن از حافظه موقت پاک می شود و ...
فرموده اید که گاهی ممکن است حواستان نباشد .... متاسفانه برای مشکل حواس پرتی من راه حلی به ذهنم نمی رسد.
ببینید ... شما بالاخره می خواهید یک چیز را از جایی کپی و در جای دگر بچسبانید، چرا سریع و پشت سر هم این کار را انجام نمی دهید؟

سلام
در جواب اینکه چرا چیزی رو که کپی کردم درجا نمیچسبونم !؟ معمولا این کار رو میکنم ، ولی چون این متنی که میخام کپی کنم معمولا شماره موبایل هست که برای ارسال پیامک میبرم تو پنل پیامکی بازنشانی میکنم ، باید از تو فایل اکسل که کپی میکنم همونجا رو یه نشانه (مثلا یه * میذارم توی خونه روبروش) که یادم بمونه تا کجا رو پیامک فرستادم
بعد از اینکه مثلا اون 50 تا شماره رو کپی کردم اگه روبروی خونه آخرین شماره یه * بذارم اون کپی از بین میره و دیگه بازنشانی نمیشه و باید دوباره برم شماره هایی که میخام رو سلکت کنم
2تا عکس هم فرستادم که راحت تر متوجه بشین

2433424335

Ali Parsaei
2023/07/30, 23:47
پیشنهاد من این است که به جای ستاره زدن، رنگ خانه های انتخابی را تغییر دهید، اول خانه ها را انتخاب می کنید، سپس رنگ آنها را تغییر می دهید و بعد کار کپی را انجام می دهید، هر موقع هم که خواستید رنگ را به حالت اولیه بر می گردانید.