PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تبدیل نمودار سینوسی به ستونی

fnouri
2013/01/23, 05:31
با سلام خدمت دوستان عزیز
من یه فایل اکسل دارم که نمره تعدادی از شاگردان یک کلاس است واین کلاس دارای دو میانگین می باشد یکی میانگین نمرات دانش آموزان و دیگری میانکین نمره خود کلاس با استفاده از نمودار سینوسی معدل کلاس رو که بصورت ثابت هست در نظر گرفته و نمرات دانش آموزان رو بصورت سینوسی رو اون اجرا کرده ام حالا میخوام این نمودارو به صورت ستونی تبدیل کنم لطفا در اینمورد منو راهنمائی کنین
باتشکر

[attachment=1111]

milad.moafi
2013/01/23, 19:14
سلام
روی همون خطوط نمودار به قول خودتون سینوسی کلیک راست کنید و گزینه CHANGE CHART TYPE رو بزنید، بعد از برید نمودار ستونی رو انخاب کنید و تمام
موفق باشید

fnouri
2013/01/23, 22:01
دوست عزیز منظورم اینه که در این نمودار ستونی که میانکین کلاسی ثابته بقیه نمرات بصورت ستونی نشون داده بشه یعنی اگه نمره دانش آموز بالای میانگین کلاسی باشه روی خط قرمز و اگه کمتر از اون باشه زیر خط قرمز نشون داده بشه

milad.moafi
2013/01/27, 12:23
پس سعی کنید سوالتون رو درست مطرح کنید.
میتونی با شرط و نمودار ستونی تجمعی بنویسی.
موفق باشی

fnouri
2013/01/27, 19:38
میشه بیشتر توضیح بدین اینم فایلش

milad.moafi
2013/02/05, 11:44
سلامی دوباره
اول اینکه هیچوقت میانگین نمرات رو این مدلی ننویس تو یه سلول با تابع ()AVERGAE حساب کن بعد ازش استفاده کن.
دوم جواب سوالت:
اول اصلا به خط میانگین کاری نداشته باش، تو تو سوالت خودت اومدی یه شرطی رو گفتی، مثلا گفتی بالای میانگین؛ستونی و رنگ سبز، و پایین میانگین، ستونی و رنگ قرمز
همین یعنی اینکه باید از شرط استفاده کنی، یعنی اینکه بگی وقتی نمرات زیر میانگین هستند، همون مقدار خودشو بگیرن در غیر این صورت مقدار میانگین رو بگیرن، حالا میمونه قسمت بالای میانگین که باز تو سلول های روبروش مینویسی که اگه نمرات بالای میانگین بودن به نمره رو منهای میانگین کن و نشون بده.
حالا میای از این دو تا ستونت نمودار ستونی تجمعی (Stacked Bar) میکشی، بقیه اش رو هم که با همون روش که قبلا گفتم میای سری میانگینت رو با همون روش خودت که جلوی هر سلول نوشتی رو به صورت نمودار خطی اضافه میکنی.
همین
فایل درست شده اش رو برات تو پیوست گذاشتم. از روش تحلیل کن
موفق باشی