PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : صفحه بندي صحيح شيتها در FOOTER

hamidreza313
2013/02/25, 14:46
با سلام خدمت اساتيد محترم
من يه فايل حاوي سه شيت دارم كه هريك از شيتها براي پرينت يك صفحه بيشتر ندارد بنابراين از طريق تنظيمات FOOTER ميتوان تعريف كرد كه در صورت انتخاب تمام شيتها هر شيت يك شماره داشته باشد و با پرينت گرفتن كلي ، شيت اول صفحه 1 و شيت دومي صفحه 2 و شيت سومي صفحه 3 مي شود.
اما مشكل اينجاست كه اگر شيت اولي من دو صفحه بشود ، اونوقت شيت اول من داراي شماره صفحه 1 و 2 مي شود اما شيت دومي به جاي اينكه صفحه 3 بشود همان صفحه 2 باقي مي‌ماند.
آيا ميشه طوري FOOTER را تنظيم كرد كه با پرينت كلي تمام شيت ها ، هرشيت دقيقا شماره صفحات خودش را با توجه به صفحات قبلي در شيتهاي قبل داشته باشد ؟ :blush:

امين اسماعيلي
2013/02/26, 13:36
دوست عزیز الان ما به تناقض خوردیم که. شما داری میگی 1 شیت بیشتر نداری واسه پرینت. حالا اگه شد 2 . ببین اگه اون قسمتی که تو پرینت میاد رو بزاری تو set print aria خوب دیگه اگرم بشه 2 تا اونو پرینت نمیگیره. بعداز اون بیا اگه خواستی همشون یه جور تو همون 1 شیت بیاد باید خاصیت fit to در page setup رو واسش تنظیم کنی تا هر چند صفحه بود تو یک صفحه یا .... قرار بده

hamidreza313
2013/02/26, 17:37
با سلام خدمت دوستان عزیز
ببخشید اگه منظورم نامفهوم بوده .
شما فرض کن که من 3 تا شیت دارم .
و هر شیت به اندازه یک صفحه پرینت ، اطلاعات داره.
در این حالت میشه از طریق تنظیمات footer شماره بندی صفحات رو اتوماتیک کرد طوری که با پرینت select all یعنی پرینت تمام صفحات ، شماره صفحه ها به طور منظم از 1 تا 3 برای پرینت هر شیت اختصاص داده بشه .یعنی پرینت شیت 1 دارای شماره صفحه 1 میشه و پرینت شیت 2 دارای شماره صفحه 2 میشه و همینطور برای پرینت شیت 3 که دارای شماره صفحه 3 میشه.
تا اینجا مشکلی نیست .
اما اگه شیت 1 ما که قبل گفتیم دارای یک صفحه اطلاعات برای پرینت است ، اکنون دارای 2 صفحه اطلاعات شود آنگاه پرینت شیت 1 دارای 2 برگ خروجی است که در اولی عدد 1 برای شماره صفحه میخورد و در دومی عدد 2 .
در این حالت اگر تمام صفحات را با هم برای پرینت آماده کنیم آنگاه خواهیم داشت :
شماره صفحه 1 : مخصوص پرینت صفحه اطلاعات اول شیت 1
شماره صفحه 2 :مخصوص پرینت صفحه اطلاعات دوم شیت 1
شماره صفحه 2 :مخصوص پرینت شیت 2
شماره صفحه 3 : مخصوص پرینت شیت 3
حالا ایراد کار کجاست ؟
در اینه که شیت 2 باید شماره صفحه 3 داشته باشه و شیت 3 نیز شماره صفحه 4 چونکه شماره های 1 و 2 مخصوص صفحات شیت 1 هستند.
اما شماره صفحه 2 دو مرتبه می آید که برای شیت 2 غلط است و باید بشود 3 که متعاقب آن شیت 3 هم دارای شماره 4 میشود.
آیا تنظیمات خاصی داره که بتوان این کار رو انجام داد یه نه ؟
ممنون میشم اگه راهی داره برام شرح بدی ! :)