PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پیدا کردن بزرگترین مقدار سلول و برگداندن ردیف حاصل

elibh
2013/03/05, 12:46
سلام دوستان

من یک اکسل بزرگ دارم میخوام توی یک ستون کوچکترین (یا بزرگترین فرق نمیکنه) عدد و پیدا کنه و چند تا مقدار از اون سطر را برگردونه.(باید تا پانزدهمین مقدار بزرگ رو پیدا کنه)
با تابع large , small عدد مورد نظر و پیدا میکنم اما واسه پیدا کردن شماره سطر اون سلول و کلا برگرداندن سطر مشکل دارم.
خیلی خیلی فوری هست. خوشحال میشم کمکم کنید.

یک چیز دیگه :میشه کاری کرد که عملیات ماکرو دیده نشه و فقط نتیجه نهایی ماکرو رو کاربر ببینه؟

khakzad
2013/03/05, 17:38
سلام دوست عزیز.
ساده ترین راه استفاده از فرمول match هست
که ترتیب عدد مورد نظرتون رو میده.در صورتی که از سطر 1 شروع شده باشه دقیقا شماره ردیف رو میده
در غیر اینصورت باید مثلا عددی بهش اضافه یا کم بشه
منظورتون در مورد سوال دوم رو واضح تر بفرمایید

elibh
2013/03/05, 19:35
خیلی ممنون بابت راهنمایی.
خیلی خوب بود حالا چطوری میتونم بگم مثلا ستون b با ردیف حاصل از تابع match را برگردون؟

من یک ماکرو طولانی نوشتم که مثلاً مقدار یک شیت رو کپی می کنه توی یک شیت دیگه .بعد فیلتر میکنه و سورت میکنه و بعد 5 ردیف اول سورت رو کپی میکنه توی یک شیت دیگه. حالا وقنی این ماکرو اجرا میشه کاربر شاهد این وقایع میشه . در حالی که اصلا نباید اون شیت ها رو ببینه (البته اگر با تابع بالا بتونم کار کنم دیگه نیازی به این ماکرو هم نیست!) اما بطور کلی میشه کاری کرد که فقط نتیجه نهایی دیده بشه و عملیات ماکرو دیده نشه؟

khakzad
2013/03/05, 20:01
خواهش می کنم
کافیه بزنید :
[undefined=undefined]="b"&a1[hr]
فرض بر این هست که توی سل a1 عدد ردیف مورد نظر وجود داره

کد رو بین این دو خط کد قرار بدید:
application.screenupdating=false
application.screenupdating=true

elibh
2013/03/05, 20:28
متشکرم . اما تابع undefind رو نمیشناسه! در ضمن ما شماره سلول را از طریق تابع match بدست آوردیم.
در واقع باید اسم ستون (مثلاً b) را با حاصل match ترکیب کنیم.
مرسی برای کد ماکروها درست شد

khakzad
2013/03/05, 21:31
دوست عزیز
اون مربوط به سایت هست
اصل فرمول خیلی ساده هست.فقط b و ترکیبش (&) با شماره مورد نظر
توجه کنید که b باید داخل "" باشه.
خواهش می کنم
موفق باشید