PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تهيه بانك اطلاعاتي از فايل هاي متعدد

hoosein
2013/03/08, 00:29
سلام
من يه فايل اكسل دارم كه آيتم هاي مختلفي داره
اينو ميخوام در اختيار افراد زيادي قرار بدم تا مشخصات خودشون رو بر اساس اون ايتمها پر كنن و بعد فايل تكميل شده رو بهم برگردونن
حالا ميخوام از مجموع اين فايلها كه به دستم رسيده يه بانك جامع درست كنم كه مثلا در يك شيت تمامي اطلاعات همه افراد باشه
چطور ميتونم اينكارو بكنم
تشكر

khakzad
2013/03/08, 15:06
سلام
توی فایل دیتابیستون باید ی ماکرو بنویسید که با اجرای اون مثلا ی پنجره باز شه.فایل های مورد نظر انتخاب بشن و بعد از باز شدن، فیلدهای مورد نظر کپی بشن و تووی دیتا بیستون ثبت بشن.بعد از ثبت اطلاعات هر فایل اون فایل بسته بشه و بره روی فایل بعدی

hoosein
2013/03/08, 23:42
سلام
توی فایل دیتابیستون باید ی ماکرو بنویسید که با اجرای اون مثلا ی پنجره باز شه.فایل های مورد نظر انتخاب بشن و بعد از باز شدن، فیلدهای مورد نظر کپی بشن و تووی دیتا بیستون ثبت بشن.بعد از ثبت اطلاعات هر فایل اون فایل بسته بشه و بره روی فایل بعدی

سلام
تشكر خانم پاكزاد
مرحله اول رو انجام دادم ولي نميدوم بعد از بستن فايل اولي كه اطلاعات رو انتقال دادم ، چجوري بگم بره رو فايل بعدي
الان هر بار ماكرو رو اجرا ميكنم اطلاعات همون فايل اول رو اضافه ميكنه
اگه ميشه جزئيات كار رو بيشتر توضيح بديد
تشكر

امين اسماعيلي
2013/03/09, 02:17
با درود
من یه فایل جامع و خوب در این خصوص دارم اماده میکنم که شما هر چند تا فایل با هر اسمی که داشته باشن ( اکسل باشه) رو انتخاب میکنین و بعد از اون تمام اطلاعات اونها میاد تو شیت 1 پشت سر هم میشینه . فقط یه ایراد داره که میخوام حلش کنم. البته اگر شما بگی که ایا همه اطلاعات تو اون شیت ها که به افراد میدین پر کنن تا یه حد پر میشه یا حداکثرش چند تاست و یه نمونشو بزارین بهتر میشه کار کرد ولی در کل امادش میکنم .

از اینکه خودتم چند تا مرحلشو انجام دادی . خیلی خوشحال شدم . موفق باشی.

hoosein
2013/03/09, 10:48
با درود
من یه فایل جامع و خوب در این خصوص دارم اماده میکنم که شما هر چند تا فایل با هر اسمی که داشته باشن ( اکسل باشه) رو انتخاب میکنین و بعد از اون تمام اطلاعات اونها میاد تو شیت 1 پشت سر هم میشینه . فقط یه ایراد داره که میخوام حلش کنم. البته اگر شما بگی که ایا همه اطلاعات تو اون شیت ها که به افراد میدین پر کنن تا یه حد پر میشه یا حداکثرش چند تاست و یه نمونشو بزارین بهتر میشه کار کرد ولی در کل امادش میکنم .

از اینکه خودتم چند تا مرحلشو انجام دادی . خیلی خوشحال شدم . موفق باشی.

سلام
تشكر جناب آقاي اسماعيلي
والا من نمونه اي كه مد نظرمه فايل خيلي ساده اي هست كه ميخوام در اختيار افراد قرار بدم تا مشخصات سن و تلفن خودشون رو توش وارد كنن و دوباره فايل رو برگردونن
تعداد آيتم ها هم محدود هست
براي نمونه يه فايل زيپ پيوست ميكنم شما ملاحظه بفرماييد
فايلها رو ميشه به افراد بگم بر اساس شماره پرسنلي شون سيو كنند
و قراره اطلاعان اين سه نفر تو فايل بانك بشينه

http://s2.picofile.com/file/7684646876/excel.rar.html

امين اسماعيلي
2013/03/09, 14:18
با درود

خوب اینم یه فایل خدمت شما
تمام اطلاعات رو از جایی که میخواین براتون میاره. دکمه رو که تو فایل بانک کلیک کنید ازتون میخواد که ابتدا تعداد فایلی رو که میخواین وارد فایل بانکتون بکنین وارد کنید . اگر بعد از وارد کردن بیش از مقدار وارد کرده یا کمتر فایل واسه ورود انتخاب کنین به شما پیغام میده . در ضمن اگه به پنجره بعد که میخواین فایل رو از مسیر داخل کامپیوتر انتخاب کنین در بالای اون سمت چپ راهنماییتون کرده که چند تا فایل واسه عبور باید انتخاب بشه.

دومین مزیت فایل : حتما نیاز نیست که در فایل هایی که به دست پرسنل یا هر شخصی میدین فقط یه ردیف پر شده باشه. اگرم چند تا ردیف پر شده باشه . خودش تشخیص میده . این فایل بسته به خواسته شماا اماده شده که تا E ستون داشتین . با یه تغییر ساده میشه ارتقائش داد.
یه تغییر ساده در حروف داخل vba

لینک دانلود :

http://uplod.ir/hvz3t2yik6bc/excel.rar.htm

یه نکته فراموش نشه واسه دوستان عزیز دیگه . این فایل پسوند xlsx داره ساپورت میکنه اگر خواستین میتونین تو کد ها ورژن رو تغییر بدین به افیس خودتون . البته دوستمون فک کنم مشکلی ندارن. با توجه به نمونه فایلی که گذاشتن

hoosein
2013/03/09, 19:27
با درود

خوب اینم یه فایل خدمت شما
تمام اطلاعات رو از جایی که میخواین براتون میاره. دکمه رو که تو فایل بانک کلیک کنید ازتون میخواد که ابتدا تعداد فایلی رو که میخواین وارد فایل بانکتون بکنین وارد کنید . اگر بعد از وارد کردن بیش از مقدار وارد کرده یا کمتر فایل واسه ورود انتخاب کنین به شما پیغام میده . در ضمن اگه به پنجره بعد که میخواین فایل رو از مسیر داخل کامپیوتر انتخاب کنین در بالای اون سمت چپ راهنماییتون کرده که چند تا فایل واسه عبور باید انتخاب بشه.

دومین مزیت فایل : حتما نیاز نیست که در فایل هایی که به دست پرسنل یا هر شخصی میدین فقط یه ردیف پر شده باشه. اگرم چند تا ردیف پر شده باشه . خودش تشخیص میده . این فایل بسته به خواسته شماا اماده شده که تا E ستون داشتین . با یه تغییر ساده میشه ارتقائش داد.
یه تغییر ساده در حروف داخل vba

لینک دانلود :

http://uplod.ir/hvz3t2yik6bc/excel.rar.htm

یه نکته فراموش نشه واسه دوستان عزیز دیگه . این فایل پسوند xlsx داره ساپورت میکنه اگر خواستین میتونین تو کد ها ورژن رو تغییر بدین به افیس خودتون . البته دوستمون فک کنم مشکلی ندارن. با توجه به نمونه فایلی که گذاشتن

تشكر جناب اسماعيلي
خيلي عالي بود ♥
يه عرض ديگه هم خدمتتون داشتم و اون اينكه
آيا ميشه از طريق استفاده از توابع هم اينكار رو انجام داد
مثلا با توجه به فايل نمونه و با علم به اينكه اسامي فايلها رو داشته باشيم تو شيت بانك ( همون كد 101-105-110) بتونيم براي رديف اول در سلول a2 در فايل بانك دستي لينك بديم به فايلهاي مرجع مشابه :

=[101.xlsx]Sheet1!$A$2:$E$2
و از سمت چپ تعميم بديم تا e2 رو پر كنه
و بعد بشه با استفاده از فرمولي مقادير مشابه (105-110) رو در تعميم هاي بعدي جايگزين [101.xlsx] عدد داخل كروشه كنيم ؟

يعني ميشه كاري كرد كه عدد داخل كروشه رو بشه تغيير داد ؟
مثلا با يه if يا iferror بهش بگيم اگه سلول f3 عدد 105 بود برو داخل كروشه رو عدد 105 بذار ؟
[hr]
در واقع شبيه فرمول زير براي رديف چهارم جدول

=IF(F4="";"";[f4.xlsx]Sheet1!$A$2:$E$2)

با فرض اينكه در سلول F4 عدد 105 رو داريم
چجوري بهش بگيم بجاي f4 داخل كروشه عدد متناظر رو بذاره (105) ؟
پيشاپيش تشكر از لطفتون

khakzad
2013/03/09, 20:54
سلام
با تشکر از جناب اسماعیلی که زحمت کشیدن.(خدا رو شکر ایشون هستن، کم کاری های ما رو جبران می کنن)
ببخشید من خیلی سرم شلوغ بود تازه الان رسیدم بیام سایت و چک کنم

موفق باشید

امين اسماعيلي
2013/03/09, 21:34
با درود
شما لطف دارین سرکار خانم خاکزاد و اما دوست عزیز
اینکه اینکارو انجام بدیم شاید شدنی باشه . از نظر من تنها غیر ممکن . غیر ممکنه . ولی من تا حالا باهاش کار نکردم. امروزم استادم یه چیز جدید تو سرم انداخت که دیگه ذهنم یاری نمیده . یعنی یه جورایی الان خسته ام. فک میکنم در بارش و اگه راهی بود به روی چشام.

khakzad
2013/03/09, 22:05
دوست عزیز کافیه این قسمت
!f4.xlxs ] sheet1]
توی فرمول رو به شکل زیر تغییر بدین:

&"!f4 &".xlxs ] sheet1 &"]"

اینطوری هرچی داخل f4 بنویسید همون خروجی مورد نظر که توی اولین خط نوشتین رو میده
(توجه کنید که فقط همین قسمت از فرمول رو تغییربدین.بقیش عینا تکرار میشه)

hoosein
2013/03/09, 23:56
دوست عزیز کافیه این قسمت
!f4.xlxs ] sheet1]
توی فرمول رو به شکل زیر تغییر بدین:

&"!f4 &".xlxs ] sheet1 &"]"

اینطوری هرچی داخل f4 بنویسید همون خروجی مورد نظر که توی اولین خط نوشتین رو میده
(توجه کنید که فقط همین قسمت از فرمول رو تغییربدین.بقیش عینا تکرار میشه)

تشكر از خانم پاكزاد و اقاي اسماعيلي
خانم پاكزاد من طبق دستور عمل كردم منتها به جواب نرسيدم
اگه براتون امكان داره موردي كه گفتين رو روي فايل پيوست اعمال كنيد
اگرم نه كه چيزي از لطف شما كم نميكنه
تا همينجاشم شرمنده لطف دوستان عزيز شديم

khakzad
2013/03/11, 09:38
سلام
جسارتا خاکزاد هستم:)
اینم خدمت شما
ببخشید دیر میشه:s

hoosein
2013/03/17, 01:04
سلام
جسارتا خاکزاد هستم:)
اینم خدمت شما
ببخشید دیر میشه:s

سلام
پوزش بنده رو بابت اشتباه تايپي بپذيريد :blush:
عارضم خدمت شما كه بعله تا اينجاي كار ايراد نداره و عدد داخل كروشه رو عوض ميكنه
ولي نتيجه اي كه ميخوايم ازش بگيريم با اين روش استحصال نميشه
يعني اين تابعي كه سبز رنگ ميشه كار اون تابعي كه دستي اعداد رو تغيير ميديم نميكنه
و در تعميم ها جوابگو نيست و مقادير رو از فايلهاي مرجع استخراج نميكنه
اجالتا در مورد توابعي كه بعد از اعمال تغييرات به رنگ سبز در ميان مطلبي به ذهنتون نميرسه ؟
از لطف شما سپاسگذارم

khakzad
2013/03/17, 16:52
من درست متوجه منظور شما نمیشم!
کدوم تابع رو بصورت دستی تغییر میدین؟
اینجا که چیزی نیست.
شما فقط پرسیده بودین که میشه عدد داخل کروشه از یک سل فراخوانی بشه یا نه.دیگه توضیح دیگه ای نبود!
الان منظورتون اینه اون کروشه که تغییر کرد با کلیک روی اون فایل مورد نظر باز بشه؟

hoosein
2013/03/17, 19:39
سلام
چون تو صفحه قبل بيان شده بود من توضيح مجدد ندادم
ببينيد ما چند تا فايل اكسل داريم كه ميخوايم در يك فايل از اطلاعات اونا بانك بسازيم (اطلاعات همه فايلها متناظر هستند و كم و زياد نداره)
براي اينكار اومديم در فايلي كه ميخواد بانك بشه فرمول

=[101.xlsx]Sheet1!$A$2:$E$2
رو به صورت دستي در سلول a1 فايل بانك داديم و اونو تا e1 تعميم داديم كه اطلاعات رو برامون آورد

بعد از اين اومديم با فرمول شما مقادير داخل كروشه رو با توجه به اسامي فايلهاي ديگه تبديل كرديم (تا اينجاي كار درست )
ولي اين تابع جديد كه به رنگ سبز هم در مياد اطلاعات رو از فايل ها نمياره و تعميم هم داده نميشه
من ميخوام وقتي عدد داخل كروشه تغيير ميكنه مثل اون تابع اول مقادير رو برام از فايل هاي ديگه بياره

khakzad
2013/03/21, 10:07
سلام و تبریک مجدد
فایلتون رو اگع عمکان داره بذارید(با این ظرایط که گفتین) که من دوباره درستش نکنم
فکر کنم اگر همه این فرمول رو داخل فرمول value بذارید ج بده.
چون اصولا با & به تکست تبدیل میشه و خاصیت های اجرایی خودشون رو از دست میدن

hoosein
2013/03/21, 13:34
سلام
سال نو رو بهتون تبريك ميگم
ايشالا سال خيلي خوبي داشته باشيد

تشكر از لطفتون

http://s2.picofile.com/file/7699117418/excell.rar.html

khakzad
2013/03/21, 22:48
ممنونم
همچنین برای شما
من از صبح هرکار کردم نشد:(
نمی دونم مشکل کجاست.
بازم پیگیر هستم از اساتید.باید جواب بده بالاخره:huh: اخه تا الان جواب میگرفتم!

hoosein
2013/03/21, 22:55
سلام

دست شما درد نكنه
همين اندازه كه به فكر بوديد براي من ارزش به جواب رسيدن اين موضوع رو داشت
اميدوارم در همه مراحل زندگي موفق باشيد

امين اسماعيلي
2013/03/24, 01:49
با درود
امیدوارم که هم شما دوست عزیز و هم سر کار خانم خاکزاد سال خوبی داشته باشین و سلامتی در درجه اول . در مورد vba که از دستم بر میومد انجام دادم . در مورد تابع گفته شده هم یه اشکال هست که هر دفعه که میخواید به اکسل بعد تعمیمش بدین یه با ازتون میخواد که انتخابش کنین. البته تا اونجایی که من روش کار کردم. البته حتما راه حلی واسش هست .