PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نگهداری و تعمیرات و MIS با استفاده از اکسل

m_d6712
2010/08/18, 04:39
لطفا لینک زیر را ببینید:
http://forum.exceliran.com/showthread.php?tid=253&pid=720#pid720

فایل اکسل:
http://www.mediafire.com/file/xqgcmvn28e4ah2k/Repair-Cm.xlsm
توجه: توضیحات این فایل در لینک اول آمده است...

silent
2012/05/30, 18:31
به نظر من نوشتن یک سیستم تعمیرات و نگهدریا باید با استفاده از اکسس باشه ، اکسل برای کارهای دم هستیش خوبه یا فایل های اکسل رو به بخش های مختیف سازمان بدی پر کنن که ورودی برنامه باشه

Javid Mokhtari
2012/05/30, 22:14
به نظر من نوشتن یک سیستم تعمیرات و نگهدریا باید با استفاده از اکسس باشه ، اکسل برای کارهای دم هستیش خوبه یا فایل های اکسل رو به بخش های مختیف سازمان بدی پر کنن که ورودی برنامه باشه

با سلام.
اینجا در مورد قابلیت های اکسل و روش های طراحی در اون بحث میشه و این رو بدونید که اکسل می تواند اکسس باشد،ولی اکسس هیچوقت نمی تواند اکسل شود.اکسل یک خمیر بازی هستش که هر شکلی می تونید باهاش درست کنید و این اکسل رو از سایر نرم افزار ها منحصربه فرد میکنه.

daghyad
2012/05/31, 11:45
سلام توی این فایل ضمیمه از ویژگی Table استفاده شده این هم لینک table که چی هست و چکار می کنه؟
table چیست و چکار می کند؟ (http://farsaran.ir/Excel_2007_Table)

Radin
2012/05/31, 12:01
سلام میشه دوستان در مورد کدهایی که در اون از زبان sql استفاده شده یه توضیحی بدند که ما هم بتونیم در کار های مشابه که میخوایم انجام بدیم از این روش استفاده کنیم؟
مثلا چرا اول کد نوشته:
Dim isconn As Boolean
Dim cn As ADODB.Connection
و بعد در مورد connectو در مورد تایع cstr در کد زیر توضیحی کاملی بدید ممنونم

Private Sub CommandButton1_Click()
Dim month As String
If ComboBox1.Value < 10 Then
month = "0" + CStr(ComboBox1.Value)
Else
month = CStr(ComboBox1.Value)
End If

Connect

strQuery = "Select [Sheet1$A:B].MachineName,[Sheet1$L:N].CMDate From [Sheet1$L:N],[Sheet1$A:B] where [Sheet1$L:N].MachineCode=[Sheet1$A:B].MachineCode and [Sheet1$L:N].CMDate Like '89/" + month + "/%'"
Lbl = "ÎÑÇÈí åÇíí ˜å ÏÑ ãÇå " + month + " ÓÇá 89 ÇÊÝÇÞ ÇÝÊÇÏå ÇÓÊ."
PrintResult strQuery, Lbl
End Sub
عبارت های فارسی تایپ نشدند منظورم اولین کد پس از
Dim isconn As Boolean
Dim cn As ADODB.Connection هست

m_d6712
2012/05/31, 14:10

دوست عزیز همین طور که دوستان هم گفتند اکسل خیلی راحت تر قابل انعطاف هست. برای پروژه های کوچک می شود از اکسل استفاده کرد. واسه پروژه بزرگ و متوسط بهتره از Access یا بانک های اطلاعاتی دیگر استفاده شود.

با سلام.
اینجا در مورد قابلیت های اکسل و روش های طراحی در اون بحث میشه و این رو بدونید که اکسل می تواند اکسس باشد،ولی اکسس هیچوقت نمی تواند اکسل شود.اکسل یک خمیر بازی هستش که هر شکلی می تونید باهاش درست کنید و این اکسل رو از سایر نرم افزار ها منحصربه فرد میکنه.

دوست من، تا جایی که اکسل خمیر بازی هست باهات موافقم! اما اکسل نمی تونه اکسس بشه! :) هر کدوم ویژگی های خودشو داره. همینو بگم که اکسل خیلی قابلیت های بانک اطلاعات رو نداره. اما در حد پروژه های کوچک حق با شماست هر کاری از اکسل ساخته است.
برای این بحث هم یک سری به این تاپیک بزنید بد نیست.
http://forum.exceliran.com/thread-44-page-2.html
یک جاهایی بهتره از ترکیب دو تا استفاده بشود.

سلام توی این فایل ضمیمه از ویژگی Table استفاده شده این هم لینک table که چی هست و چکار می کنه؟
table چیست و چکار می کند؟ (http://farsaran.ir/Excel_2007_Table)

در این فایل از table استفاده نشده است. اما خیلی ممنون که لینک رو در سایت قرار دادید.

سلام میشه دوستان در مورد کدهایی که در اون از زبان sql استفاده شده یه توضیحی بدند که ما هم بتونیم در کار های مشابه که میخوایم انجام بدیم از این روش استفاده کنیم؟
مثلا چرا اول کد نوشته:
Dim isconn As Boolean
Dim cn As ADODB.Connection
و بعد در مورد connectو در مورد تایع cstr در کد زیر توضیحی کاملی بدید ممنونم

Private Sub CommandButton1_Click()
Dim month As String
If ComboBox1.Value < 10 Then
month = "0" + CStr(ComboBox1.Value)
Else
month = CStr(ComboBox1.Value)
End If

Connect

strQuery = "Select [Sheet1$A:B].MachineName,[Sheet1$L:N].CMDate From [Sheet1$L:N],[Sheet1$A:B] where [Sheet1$L:N].MachineCode=[Sheet1$A:B].MachineCode and [Sheet1$L:N].CMDate Like '89/" + month + "/%'"
Lbl = "ÎÑÇÈí åÇíí ˜å ÏÑ ãÇå " + month + " ÓÇá 89 ÇÊÝÇÞ ÇÝÊÇÏå ÇÓÊ."
PrintResult strQuery, Lbl
End Sub
عبارت های فارسی تایپ نشدند منظورم اولین کد پس از
Dim isconn As Boolean
Dim cn As ADODB.Connection هست

دوست عزیز این صفحه رو مشاهده نمایید. یک مقدار توضیحات مقدماتی وجود داره. اگر باز هم متوجه نشدید. من در خدمت هستم.
http://forum.exceliran.com/thread-253-post-720.html#pid720

--------------------
موفق و پیروز باشید.

Javid Mokhtari
2012/05/31, 17:26
دوست من، تا جایی که اکسل خمیر بازی هست باهات موافقم! اما اکسل نمی تونه اکسس بشه! :) هر کدوم ویژگی های خودشو داره. همینو بگم که اکسل خیلی قابلیت های بانک اطلاعات رو نداره. اما در حد پروژه های کوچک حق با شماست هر کاری از اکسل ساخته است.
برای این بحث هم یک سری به این تاپیک بزنید بد نیست.
یک جاهایی بهتره از ترکیب دو تا استفاده بشود.

دقیقاً منظور من برای پروژه های روزانه هستش.

Radin
2012/05/31, 17:43
اکسل برای صنایع کوچک خوب است ولی جایی مثل صنایع بزرگ مثل ذوب اهن با ان همه تجهیزات باید از ERP استفاده کرده و همه این ها باید روی شبکه باشد به صورتی که وقتی شما نیاز به یک قطعه دارید به صورت ONLINE بتونید تقاضای قطعه تون را به سفارشات اعلام کنید و همچنین تعمیر کار فوری بتونه از خرابی تجهیز مطلع بشه برای صنایع بزرگ ما نیاز به یک نرم افزار جامع داریم که همه انها بهم لینک باشند. استادی داشتیم می گفت رفتند هند بازدید و خط تولید را ان لاین می دیدند و میزان تولید و میزان ضایعات و حتی خرابی ها همه موارد ان لاین می دیدند.باید به هم لینک باشه و این فقط کار DATABASE است و اون هم نه نرم افزار SQLSERVER بلکه باید از اوراکل استفاده بشه و متخصصین این کار در اون صورت مهندسین کامپیوتر و شبکه هستند پس اکسا برای صنایع کوچک خوب است و می تواند به عنوان ورودی برای دیتابیس باشد.اوراکل دیتابیس قوی در سطح قاره و کشور و صنایع بزرگ مثل ذوب اهن هست. مثلا ذوب اهن حدود 15 هزار نیرو داره ایا می شود با اکسل کار حضور و غیاب اون را انجام داد و 60 مدیریت داره یه نفر که مرخصی می گیره یا غیبت می کنه باید این غیبت در کارکرد ماهیانه منعکس بشه چطور می شه با اکسل این کار رو انجام داد سیستم حضور و غیاب متصل به حقوق و دستمزد باید با شه ایا معقول و منطقی هست که ما این کار را در ذوب اهن با اکسل انجام بدیم

~M*E*H*D*I~
2012/05/31, 19:58
سلام
دوست عزیز کسی ادعا نکرده اکسل قادره همچین کاری انجام بده شما ممکنه بر روی شبکه یا اینترانت قادر باشید داشبورد های متنوع هم تعریف کنید که اطلاعات دیتابیس شما رو به صورت شماتیک نشون بده ولی در مورد همین دیتابیس های مبتنی بر اوراکل یا sql مطمئنا خروجی اکسل در نظر گرفته میشه گاهی اطلاعات پیش بینی نشده ای مورد نیاز هست که در یک فرصت کوتاه فقط با اکسل میشه این اطلاعات رو تجزیه و تحلیل کرد اونجاست که اهمیت اکسل روشن میشه ،به تجربه به من ثابت شده از نظر سرعت تجزیه و تحلیل و رسیدن به نتایج سریع هیچ نرم افزاری قابلیت اکسل رو نداره حتی در مواقعی که شما با حجم بالایی از رکورد ها روبرو هستید بخصوص در ورژن 2010 میشه به تحلیل هایی رسید که با نرم افزار ها دیگه بسیار زمانبر خواهد بود.

m_d6712
2012/05/31, 21:35
دوستان هدف این سایت آموزش نرم افزار اکسل به عنوان یکی از بهترین و یوزر پسند ترین نرم افزار های پردازش اطلاعات هستش. و هدفی برای مقابله با نرم افزار های مشابه یا غیر مشابه دیگر نداره. تمام نرم افزار ها ویژگی های خودشون رو دارا هستند. وظیفه ما انتقال اطلاعات هستش، نه جبهه گیری درباره برخی نرم افزار ها. اطلاعاتی که درباب مقایسه دو نرم افزار لازمه دونسته بشه در تاپیک های زیادی مورد بحث قرار گرفته که به نظر من هر کدوم به صورت واضح تفاوت هارو بیان میکنه. و نیازی به تکرار در این تاپیک نمی باشد.
لینکی که در پاسخ قبلی معرفی کردم مشاهده بفرمایید.

سلام
دوست عزیز کسی ادعا نکرده اکسل قادره همچین کاری انجام بده شما ممکنه بر روی شبکه یا اینترانت قادر باشید داشبورد های متنوع هم تعریف کنید که اطلاعات دیتابیس شما رو به صورت شماتیک نشون بده ولی در مورد همین دیتابیس های مبتنی بر اوراکل یا sql مطمئنا ---وجی اکسل در نظر گرفته میشه گاهی اطلاعات پیش بینی نشده ای مورد نیاز هست که در یک فرصت کوتاه فقط با اکسل میشه این اطلاعات رو تجزیه و تحلیل کرد اونجاست که اهمیت اکسل روشن میشه ،به تجربه به من ثابت شده از نظر سرعت تجزیه و تحلیل و رسیدن به نتایج سریع هیچ نرم افزاری قابلیت اکسل رو نداره حتی در مواقعی که شما با حجم بالایی از رکورد ها روبرو هستید بخصوص در ورژن 2010 میشه به تحلیل هایی رسید که با نرم افزار ها دیگه بسیار زمانبر خواهد بود.

سلام به دوست عزیز.
کاملا حق با شماست. خیلی قابلیت های اکسل مثل قابلیت پردازش و سرعت تجزیه و تحلیل در اکسل خیلی منحصر به فرد است. من با شما هم عقیده هستم. اما فقط یک چیزی رو تاکید کنم! شما وقتی با میلیون ها رکورد سروکار دارید. به هیچ وجه صلاح نیست از اکسل استفاده کنید. جستجوی اطلاعات با یک Query خیلی ساده برای 1 میلیون رکورد در تقریبا در زمان 0.001 ثانیه و شاید خیلی کمتر در SQL Server انجام می شود. در صورتی که باز کردن فایل اکسلی که 1 میلیون رکورد داره روی سیستم من حداقل 10 ثانیه و شاید خیلی بیشتر طول میکشه. فایل اکسل به دلیل شی گرا بودن سلول هایش و ارث برای از , range, sheet, workbook, و خیلی کلاس های دیگه اطلاعات زیادی در خودش ذخیره می کنه که اصلا به صرفه نیست. مشخصه های تخصیصی به هر سلول هم خیلی زیاده! مثلا رنگ! ارتفاع! هر چند در اکسس هم شی گرایی وجود داره اما ارث بری کمتری فقط از row و column و table وجود داره و اطلاعات خیلی کمتری رو نسبت به اکسل ذخیره سازی میکنه. حداقل رنگ رو ذخیره نمی کنه. جستجوی اطلاعات با حجم بیشتر همیشه زمان برتر است (هر چند این تفاوت ناچیز باشد).

بازم تاکید می کنم. من طرفداری نرم افزار خاصی رو نمی کنم. فقط سعی دارم بیشتر دوستان تفاوت هارو بدونند.

سربلند باشید

daghyad
2012/06/01, 00:17
سلام به همه دوستان
حضور ما در سایت اکسل ایرانیان همین قابلیت های خوب اکسل هست که بیشتر برای تهیه گزارش های انعطاف پذیر و سریع می باشد یعنی مثلا داده های خام را از گزارش یک بانک اطلاعاتی گرفتیم و می خواهیم انها را به صورت دسته بندی همرا ه با نمودار و کلی کار اماری اماده کنیم که اکسل مناسب هست ولی اکسل هیچ وقت جای یک بانک اطلاعاتی را نمی گیرد همچنان که یک بانک اطلاعاتی جای اکسل را نمی گیرد هر کدام از این ها در جای خود عالی هستند.به قول اقای صمدیان:
انسان با اکسل به دنیا می اید و با اکسل زندگی می کند و با اکسل می میرد

~M*E*H*D*I~
2014/04/30, 12:45
فایل مذکور مجددا پیوست شد

tarak_4135
2015/01/16, 16:59
I have a list of countries like which I am binding to list in worksheet:

Afghanistan
Albania
Algeria
Bahrain
Bangladesh
Denmark
Djibouti
Haiti
Holy See
Laos
Latvia

# Auto-complete functionality, when user type lets say afg , 'Afghanistan' comes automatically, similarly when user type 'den' 'denmark' appears.

# Auto-search functionality, when user type 'D' in the drop-down all values starting with 'D' should appear so that user can select.

mohamadali110
2015/01/17, 00:38
I have a list of countries like which I am binding to list in worksheet:

Afghanistan
Albania
Algeria
Bahrain
Bangladesh
Denmark
Djibouti
Haiti
Holy See
Laos
Latvia

# Auto-complete functionality, when user type lets say afg , 'Afghanistan' comes automatically, similarly when user type 'den' 'denmark' appears.

# Auto-search functionality, when user type 'D' in the drop-down all values starting with 'D' should appear so that user can select.
Beginning at the bottom (just under) the list of countries, click, and then click the buttons ALT+arow down

tarak_4135
2015/01/20, 16:42
منظور من اينه كه خودش خودكار باز بشه و احتياجي به زدن كليدALT+arow down را نداشته باشيم