PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : معادله رگرسیون در چارت

payam
2013/04/09, 07:29
با درود.
در فایل پیوست شده چطور باید مقدار y رو بر اساس x=15 و x=6 و x=40 به دست آورد؟
سپاسگزارم

فایل پیوستی (http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.cgi?key=eb2fcefb34f8eabeec99c470bae6fe93)

anahita
2013/04/09, 17:58
در واقع شما معادله رگرسیون را ندارید فقط اعداد استاندارد و ریندینگ را دارید و میخواهید بر اساس اون معادله رگرسیون را بدست بیارید یا معادله رگرسیون شماy = 10x - 10
هستش ؟ اگر معادله رگرسیون شما معلوم نیست بهتره این کار را با نرم افزاری مثل مینی تب انجام بدید که به شما معادله رگرسیون را بر اساس اعدای که میدید برمی گردونه مگر نه باید فرمول های مربوط به رگرسیون را وارد کنید و در معادلهy=ax+b
مقدار a و b را پیدا کنید

payam
2013/04/09, 22:24
با درود.
در واقع من در این نمودار از trend line استفاده کردم که بتونم اعداد استاندارد متناظر با عدد بین اعداد ریدینگ رو روی منحنی به دست بیارم. یعنی از این معادله برای پیش بینی استفاده کنم.

hoosein62
2013/11/21, 00:37
سلام
من توی اکسل یه سری داده دارم ک قیمت هستن، هر قیمت برای یک ساله و سالها هم پشت سر هم هستند
مثلا قیمت 1000 برای سال 1992 و قیمت 920 برای سال 1993 و 1205 برای سال 1994 و .... هستش تا سال 2012
وقتی رگرسیون گرفتم و تیک گزینه display equation on chart و display r-squared value on chart رو زدم تا رابطه ها رو نشون بده، رابطه بر اساس سالی ایجاد شده، حالا میخوام ایر رگرسیون رو بصورت ماهیانه و فصلی هم انجام بدم یعنی رابطه اش رو بدست بیارم، چطوری میتونم این کار رو بکنم؟؟
تو قسمت forecast که دو قسمت periods داره برای چیه؟؟

masoudian
2013/11/21, 10:39
در قسمت forecast می توانید پیش بینی برای سال های آینده را با توجه به تعداد دوره ها با کشیده تر شده خط trendline انجام دهید خود این تابع نیز در اکسل وجود دارد که آن نیز همین کار را انجام میدهد

masoudian
2013/11/21, 10:42
معادله خط trendline به شکل خطی آن البته به شکل y=ax+b می باشد که در این رابطه b عرض از مبدا نمودار و a شیب نمودار می باشد برای درست کردن معادله شما باید این دو پارامتر را بدست آورید خوشبختانه در اکسل تابع slope برای محاسبه شیب اعداد و تابع intercept برای محاسبه عرض از مبدا وجود دارد که به راحتی با توجه به این توابع می توان معادله مورد نظر را بدست آورد.

khakzad
2013/11/21, 15:45
سلام
از فرمول linest هم می تونید استفاده کنید و همه اطلاعات مربوط به رگرسیون رو با این فرمول دریاف کنید.......

hoosein
2013/11/21, 23:34
تشکر از دوستان عزیز
حالا با این تفاسیر میشه معادله خط رو برای ماه یا فصل مشخص کرد ؟( با توجه به اینکه داده ها برای سال هستند)

*یه چیزی شبیه توابع مالی که اگه میخواستیم بهره رو برای ماه یا فصلی حساب کنیم تو تابع rate رو تقسیم بر 12 یا 4 میکردیم