PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : موجودی مواد مصرفی ؟

rafee
2013/05/26, 10:06
سلام خدمت دوستان محترم
من میخام یه فایل اکسل درست کنم برای کنترل و ثبت موجودی مواداولیه مصرفی کارخانه. فایلی رو هم برای این کار آماده کردم، ولی به مشکل برخوردم. تو فایلی که ارسال کردم ستونهایی که رنگ آبی دارند جاهایی هستند که سوال دارم. خاسته هام رو تو کامنت سلولها گذاشتم.
فکر نمی کنم کار سختی باشه ولی چیزی به ذهن من نمیرسه. از vlookup هم استفاده کردم برای پیدا کردن و جمع رکوردهای موردنظرم ولی فقط اولین مقداری رو که پیدا می کنه نمایش میده.

پیشاپیش از لطف دوستان متشکرم.

haery128
2013/05/26, 10:47
سلام

در ليست خلاصه موجودي ها از SUMIF استفاده كردم و در شيت ورود و خروج متوجه نشدم چطوري مانده مي خواين ؟ چون فقط اطلاعات همان سطر رو داري (كه يا ورود يا خروج).

rafee
2013/05/28, 11:47
خیلی متشکرم. این دقیقا همون چیزی بود که میخاستم!
میخام شیت ورود و خروجم دقیقا عین فرم ورود و خروج مواد توسط مسئول انبار پر بشه. و به من توی هر سطر مانده اون کالا رو تا اون لحظه بده. مثلا توی همین شیت ابر 2 رو در نظر بگیرین:
طبق شیت لیست مواد اولیه، موجودی اول دوره ابر 2 مقدار 10 هست. تو تاریخ 92/2/28 مقدار 2 متر وررودی داریم که بهش اضافه میشه. میخام این مقدار 12 متر بطور خودکار خودش تو همون سطر تو ستون مانده فعلی بیاد. و اگه خروجی داریم خودش بطور خودکار ازش کسر شه. اگه دقت کنید دوباره تو همون تاریخ 1 متر ورودی و 2 متر خروجی داریم، میخام که این مقادیر هم بعد از محاسبات تو همین سطر بیان و مقدار سطر قبلی این کالا تغییری نکنه. میخام که کاربر فقط نام کالا و ورود و خروج رو ثبت کنه و مانده ها دستی تغییر نکنند. دقیقا عین کاردکس مواد که هر کالا بطور جداگانه ثبت میشه، اینجا چون اقلام مصرفی خیلی زیادن ایجاد شیت برای هرکدوم از اونها عقلانی به نظر نمیرسه. واسه همین همه رو یکجا تو شیت ورود و خروج ثبت میکنم و یکجا موجودیم رو تو شیت لیست مواد نمایش میدم.
امیدوارم تونسته باشم منظورم رو برسونم.
باز هم از لطفتون ممنونم.
موفق باشید.

rafee
2013/06/17, 10:47
با تشکر از دوست خوبمون، من با استفاده از فرمول ترکیبی vlookup و sumif به چیزی که هدفم بود (شبیه سازی کاردکس موادوقطعات) رسیدم. فکر کردم شاید به کار دوستان هم بیاد.