PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : جستجو در شیت های مختلف

tahamtan
2013/06/11, 22:36
سلام دوستان. یه سئوال دارم
من 400 شرکت در بازه زمانی 84تا90 دارم، یعنی 400 شرکت در سال 84 و 400 شرکت در سال 85 و ...
حالا میخوام از این 400 شرکت، 100 شرکت بر اساس یک ویژگی مشترک که در تمام این 7 سال یکسانه جدا کنم. میخواستم ببینم برای اینکار راه کاری یا فرمولی وجود داره؟
ممنون میشم راهنمایی م کنید

دوستان فایل مورد نظر بعد از اعمال اون محدودیت مدنظر پیوست کردم حالا میخوام در سالهایی که مشخص کردم بین شرکتها اشتراک بگیرم.

mmahdih
2013/06/12, 16:21
سلام
ببنید با این نمونه مشکلتون رفع میشه
البته میتونید تعریف کنید که فقط تعداد رو بشمره که در قسمت سمت چپ موارد تکراری با عدد یک مشخص شده و در قسمت پائین نام شرکتهایی که تکراری هست آورده شده است

http://s4.picofile.com/file/7800815585/%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8_%D8%B4%D8%B1% DA%A9%D8%AA.xlsx.html

tahamtan
2013/06/12, 23:40
واقعاً از وقتی که صرف کردید کمال تشکر دارم. اما من شرکتهایی مد نظرم بود که در تمام سالها تکرار شده باشه. به عنوان مثال شرکت آبگینه فقط در سال اول و آخر تکرار شده.
برای این مشکل راهکاری سراغ دارید؟

smartman
2013/06/15, 17:52
این نمونه را ببینید

tahamtan
2013/06/16, 21:45
این نمونه را ببینید

آقا این فوق العادست. فقط ممنون میشم روش کار یادم بدی تا خودمم انجامش بدم

smartman
2013/06/17, 00:06
آموزش سفارشی برای شما!!
http://bit.ly/11rgcsC

tahamtan
2013/06/17, 10:07
آموزش سفارشی برای شما!!

واقعاً ممنونم. فقط الان یه مشکلی هست. من این فایل دانلود کردم اما در کامپیوتر من اجرا نشد. میشه بفرمایید با چه نرم افزاری اجرا میشه تا من دانلودش کنم.
سپاسگزارم

Behnam
2013/06/17, 10:57
آموزش سفارشی برای شما!!

واقعاً ممنونم. فقط الان یه مشکلی هست. من این فایل دانلود کردم اما در کامپیوتر من اجرا نشد. میشه بفرمایید با چه نرم افزاری اجرا میشه تا من دانلودش کنم.
سپاسگزارم

با نرم افزار adobe flash player

smartman
2013/06/17, 11:15
flash player یا Internet Explorer

tahamtan
2013/06/17, 13:57
ممنون.
راستش من یکم در فرمول خوندن ضعیفم،تازه کارم اما مطمئنم با تلاش یاد میگیرم.
سعی خودم میکنم و ممنون میشم اگر جایی متوجه نشدم راهنماییم کنید.

tahamtan
2013/06/17, 22:56
با تشکر از کاربر گرامی smartman و باقی دوستان
من با استفاده از فایل فلشی که زحمت کشیدید و آپلود کردید مراحل باز انجام کردم. منتها چندتا سئوال پیش اومد، مطرح میکنه و ممنون میشم راهنماییم کنید.
اول اینکه چرا هنگام استفاده از فرمول countif برای خانه a2 از علامت $ استفاده کردید(میدونم $ سلول ثابت میکنه اما کاربردش در اینجارو متوجه نشدم)؟
سئوال دومم هم اینه که شما در یه قسمتی از کلید میان بر f5 استفاده کردید، این کلید شمارو به کدام menu و کدام گزینه برد؟
یه درخواست هم داشتم، حال که این تعداد حساب کردیم میشه فرمولی هم اضافه کنیم که بما بگه کدام شرکتها در سال 84 مشترک هستن و کدام در سال 85 و .....؟
در آخر هم این اضافه میکنم شما واقعا smartman هستی ;)

Amirsayyafi
2013/06/18, 07:32
با تشکر از دوستان
به نظر من فایل شما یه مشکلی داره و اون اینه که سیستمی نیست. چینش اطلاعات شما میتونه در گزارشگیریها خیلی مؤثر باشه.

به فایل خودتون که در چینش اطلاعات اون تغییر ایجاد شده نگاه کنید. این روش از اطلاعات شما یک بانک میسازه که میتونید به راحتی از اون Pivot بگیرید و اطلاعاتتون رو به روش های مختلف کنار هم قرار بدید. (شیتهای Pivot1 و Pivot2 رو ملاحظه کنید.) ضمن اینکه میتونید همون جدول اولیه خودتو رو هم مجدداً با یک فرمول بازسازی کنید. (شیت Pivot3 رو ملاحظه کنید.)

tahamtan
2013/06/18, 09:57
سلام
ممنون بابت راهنمایی شما و دیگر دوستان( smartman). شیت Pivot3 دقیقاً همون چیزی بود که من میخواستم.
یه سرچ تووی سایت میزنم تا نحوه کار Pivot یادبگیرم، شما هم اگر وقت داشتید ممنون میشم یه لینک معرفی کنید یا اینکه خودتون یه راهنمایی کنید تا با نحوه کار Pivot آشنا بشم.

tahamtan
2013/06/18, 11:22
ضمن اینکه میتونید همون جدول اولیه خودتو رو هم مجدداً با یک فرمول بازسازی کنید. (شیت Pivot3 رو ملاحظه کنید.)

دوست عزیز من برای اینکه بتونم کاری که شما انجام دادی رو یاد بگیرم یه فایل مثل شما درست کردم(با کلی گشت و گزار در اینترنت)، منتها سطر و ستون رو به وسیله pivot درست میکنم اما تعداد شرکتها رو نمیدونم چطور باید حساب کنم یا به عبارت دیگه چه فرمولی رو باید به pivot اضافه کنم، شاید هم قبلش یه مرحله ای هست که من انجام ندادم. نمونه کاری که درست کردم رو پیوست نمودم، ممنون میشم اشکال کارم بگی یاد بگیرم.
سپاس

Amirsayyafi
2013/06/19, 14:58
شما باید آیتم سال یا شرکت (چون هر دو کامل هستند اگر یکی از اونها سلول خالی داشت ایجاد اشکال میکرد) رو در بخش Value بگذارید.

چون این دو آیتم متن هستند فقط فرمول Count روی اونها عمل میکنه.

در خصوص آشنایی با Pivot باید با اون کمی بازی کنید و حالتهای مختلف گزارشها رو باهاش بسازید تا فلسفه اش دستتون بیاد.

به بخش Pivot table انجمن هم سری بزنید نکته های مفیدی به دست خواهید آورد.

tahamtan
2013/06/20, 22:45
ممنون مشکلم حل شد pivot یاد گرفتم

از همه دوستان تشکر میکنم