PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : exe كردن اكسل

mrexcel
2010/09/04, 18:31
اگر از دوستان كسي add-ins داره كه اكسل را به صورت اجرائي در بياره لطفا به من خبر بدهد

m_d6712
2010/09/06, 02:36
فکر نمیکنم که این کار با Add-in بشه! اما من می تونم با برنامه نویسی، این کارو از خارج اکسل، انجام بدم!
اگر کسی Add-in ی داشته باشه که این کارو انجام بده معنیش اینه که به برنامه نویسی نیاز نیست و خیلی کار رو آسون میکنه!
اما از نظر فنی فکر نمی کنم بشه! به دلیل زیر:
اگر بخواهیم هر Add-in و یا برنامه vba ای را در اکسل اجرا کنیم باید ابتدا اکسل را باز کنیم که اکسل بتواند آن Add-in یا برنامه را اجرا کند. پس وقتی اکسل باز نشده! پس نمی توان هیچ برنامه vba ای از جمله Add-in های اکسل را یافت که بتواند فایل اکسل را exe کند. چون خود اجرای آن به محیط اکسل نیاز دارد.

برای این کار من این راه را پیشنهاد می کنم. با یک زبان برنامه نویسی دیگر فایل اکسل مورد نظر را باز کنیم. مثلا زبان VB6 یا VB.Net و یا هر زبان دیگر مثل C و C#.net.

در زبان Vb می توانید با دستور Shell هر برنامه ای از جمله excel را باز کنید. باز کردن فایل excel اولین قدم شماست. و پس از اینکه بازش کردید می توانید فرمان های بعدی را در Vba بنویسید. اما برای باز کردن نیاز به یک کمک از خارج اکسل دارید.
فایل نهایی شما یک فایل exe خواهد بود.

afshin160
2010/09/06, 13:02
من اطلا" متوجه نميشم كه هدف چيه... مي خواهيد exe بشه كه چي بشه ؟؟؟؟؟
نشه اصلاعاتش را تغيير داد .!!! يا رو سيستمي كه هيچي نصب نيست اجرا بشه ؟ ... توضيح بيشتر بديد.

mrexcel
2010/09/07, 09:32
روي سيستم كه اكسل هم هست مرحله به مرحله نصب بشه مثل برنامه ها و نه كپي شدن بر روي سيستم و باز شدن با اكسل هر وقت هم ميخواد باز بشه با اكسل باز بشه ولي به شرطي كه ان مراحل را دفعه اول انجام داده باشي

afshin160
2010/09/07, 09:39
نگاه كنيد . مرحله به مرحله چي نصب بشه .؟؟؟ خود exe كه احتياج به نصب ندارد !!!
ولي اگر هم فقط يه ظاهر ويزاردي مي خواهيد كه نهايتا" بايد يه فايل exe كپي كه رو سيستم كه خوب اين كه اصلآ" ربطي به exe كردن فايل اكيسل ندارد چون شما خيلي راحت مي تونيد با خيلي از نرم افزار هاي ويزاردي چنين چيزي را بسازيد .

من فكر مي كردم كه شما مي خواهيد xls را به exe تبديل كنيد .

shamsololama
2010/09/07, 15:42
با دورد فراوان

برای اینکار که یک فایل اکسل را بصورت برنامه در بیاورید که قبل از اجرا نیاز به نصب (نصب آن فایل نه برنامه اکسل)داشته باشد
با خود ویندوز نیز چنین کاری را می شه انجان داد و همانطور که دوست خوبم آقا افشین گفتنند برنامه های زیادی برای این کار وجود دارد که کار با آن خیلی راحت است .

ولی در هر صورت اگر روشی مد نظر شماست که به برنامه دیگری غیر از اکسل نیاز نباشد مراحلی که مد نظر شماست را می توان با خود اکسل طراحی کنید که یک فایل برای بازشدن در اولین نوبت نیاز به اجرای مراحل نصب داشته باشد (با وی بی اکسل)

afshin160
2010/09/07, 16:12
با سلام ..

با اكسل هر وقت هم ميخواد باز بشه با اكسل باز بشه ولي به شرطي كه ان مراحل را دفعه اول انجام داده باشي
با توجه به
ه شرطي كه ان مراحل را دفعه اول انجام داده باشي
فكر كنم منظور دوستمون ساخت يه نرم افزاره كه با كرفتن يه username , password به شما اجازه كپي كردن فايل اكسل يا باز كردن فايل اكسل بده ..!!!؟:huh:
كه اگر اين چنين باشه خوب خيلي راحت ميشه با زبانهاي برنامه نويسي مختلف اين كارو كرد .:exclamation:
به هر حال هنوز درست متوجه منظور دوستمون نشدم .
ولي فكر كنم يه برنامه ديده بودم كه xls را ميگرفت و exe ازش مي داد ولي لاسنس دار نبود .

shamsololama
2010/09/07, 16:24
با درود فراوان

چیزی که من فهمیدم اینه که برای استفاده اولین بار باید برنامه را نصب کنیم که خصوصیات نصب اینکه که یک سری فایلهای مورد نظر را جاهای خاصی ساخته و قرار می دهد و بعضی از تنظیمات را انجام میده یک صفحه معرفی و شرایط را نشان می دهد که نیاز به زدن کلید قبول دارم را دارد و از این قبیل

که من یک نمونه را با خود ویندوز ساختم که ایکن مورد نظر خودم را داشت و اگزه بود و مشخص نبود که اکسل هست یا چیز دیگری و بعد از نصب و پرسش و پاسخهایی از قبیل مسیر نصب و غیر فایل اکسل را در آن مسیر قرار میداد

frarshadh
2010/10/22, 12:43
ساعتهای ورود و خروج را 30بار در طی یک ما در قسمتها مشخص باید ثبت کنم
جمع همه این ساعتها از 24 ساعت بیشتر میشه ، مثلا میشه 220 ساعت
در صورتی که اکسل تا 24 ساعت رو به عنوان تایم قبول داره
یعنی جمع همه ورود و خروجام رو بهم نمیده چون جمعش از 24ساعت بیشتر میشه
حالا یه عدد208دارم که باید از جمع ساعت ورود و خروج کم بشه
توجه داشته باشید که اگه قرار باشد جمع ساعت ورودوخروج تایم باشه آن وقت نمیتوان از عدد208کم کنیم
ببخشید که سرتون رو درد آوردم
ممنون میشم اگه کسی راهنماییم کنه و جواب رو هم تو این قسمت بده هم به ایمیلم بفرسته
دست همگی درد نکنه

mrexcel
2010/10/22, 16:10
در مورد قفل سخت افزاري من تجربه اي ندارم ولي در مورد جمع ساعتها در صورتي كه بيش از 24 ساعت شود بايد سلول مورد نظر كه قرار است ساعت بيش از 24 را نشان دهد ابتدا به فرمت سل ان رفته در قسمت custom فرمت مقابل را تايپ كنيد h]:mm]
در اين حالت مشكل گفته شده حل ميگردد.
اين عدد 208 يا ساعت بايد باشه با دقيقه كه ابتدا با فرمول time مقادير را به زمان در مي اوريم بعد محاسبه ميكنيم

frarshadh
2010/10/22, 23:34
سلام
دستتون درد نکنه واقعا کمک بزرگی بهم کردین[hr]

در مورد قفل سخت افزاري من تجربه اي ندارم ولي در مورد جمع ساعتها در صورتي كه بيش از 24 ساعت شود بايد سلول مورد نظر كه قرار است ساعت بيش از 24 را نشان دهد ابتدا به فرمت سل ان رفته در قسمت custom فرمت مقابل را تايپ كنيد h]:mm]
در اين حالت مشكل گفته شده حل ميگردد.
اين عدد 208 يا ساعت بايد باشه با دقيقه كه ابتدا با فرمول time مقادير را به زمان در مي اوريم بعد محاسبه ميكنيم

سلام دستتون دردنکنه واقعا کمک بزرگی بهم کردین

jafarpour71
2012/02/24, 23:12
با درود فراوان

چیزی که من فهمیدم اینه که برای استفاده اولین بار باید برنامه را نصب کنیم که خصوصیات نصب اینکه که یک سری فایلهای مورد نظر را جاهای خاصی ساخته و قرار می دهد و بعضی از تنظیمات را انجام میده یک صفحه معرفی و شرایط را نشان می دهد که نیاز به زدن کلید قبول دارم را دارد و از این قبیل

که من یک نمونه را با خود ویندوز ساختم که ایکن مورد نظر خودم را داشت و اگزه بود و مشخص نبود که اکسل هست یا چیز دیگری و بعد از نصب و پرسش و پاسخهایی از قبیل مسیر نصب و غیر فایل اکسل را در آن مسیر قرار میداد

آقا میشه بگین چطور این کارو کردین من دقیفا" یه همچین جیزی می خوام
می خوام برای کسایی که آفیس نصب نکردن هم فایل اکسلم باز شه

rezajaberpour
2013/10/16, 18:22
سلام دوستان فایلی هستش که می تونه فایل های اکسل را به exe تبدیل کنه به سادگی می تونین با اون کار کنین:)