PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چطور قمستهاي مختلف excel را lock كرد ..؟

afshin160
2010/09/07, 16:25
با سلام
پيرو سوال دوستي كه پرسيدن exe كردن اكسل در تاپيك http://forum.exceliran.com/showthread.php?tid=284&pid=857#pid857

يه سوال به ذهنم رسيد ... يادم افتاد كه يه زماني با ديدن يه فايل اكسس كه قسمت هاي مختلفش lock بود . به دونبال جواب اين سوال بودم كه چطور مي تونم قسمتهايي مثل save as يا قسمتهاي از يك tap در toolbar را در اكسل lock كرد تا كار بر فقط از طريق كد ها و برنامه بتونه با فايل كار كنه و نتونه تغيير در ماهيت فايل بده .

هدف اينه كه فايل شما به نام خود شما مورد استفاده قرار بگيره ..
چطور قسمت هاي مختلف فايل را از كار بندازيم ؟

واقعا راهي نيست يادم 5سال پيش خيلي دنبالش گشتم ولي چيزي پيدا نكردم .

esyoo
2010/09/07, 21:07
حذف منو از بالای صفحه اکسل و فول اسکرین کامل
http://forum.exceliran.com/showthread.php?tid=211

shamsololama
2010/09/08, 07:35
با درود فراوان

به غیر از حذف منو که در آدرس بالا که دوست خوبم Esyoo اشاره کردند
برای قفل و یا غیر فعال کردن تمام و یا بعضی از منوها می توان به صورت زیر عمل کنیم
با اجرای این کد منو فایل غیر فعال می شود و به همین ترتیب بجای "File" می توان "Edit" و .... بکار برد

Sub Macro1()
With Application
CommandBars("File").Enabled = False
End With
End Sub

و یا بجای قفل کردن منو فایل می توانید یکی یا چند زیر منو را قفل کرد مثل Save یا Save As

Sub Macro1()
With Application
CommandBars("File").Controls("Save As...").Enabled = False
End With
End Sub

البته باید توجه داشت که زیر منوهای که با کلیدهای ترکیبی عمل می کنند مثل سیو که با دو کلید Ctrl+S می بایست کلیدهای آن نیز قفل کرد

afshin160
2010/09/08, 18:11
خيلي ممنون ....
اميد وارم به گونه اي باشه كه كار بر نتواند از منوي خود اكسل استفاده كند .

بي صبرانه منتظرم ...

samadi1973
2012/04/06, 11:47
مشكلمو حل كردين خيلي خيلي ممنونم
ضمنا استاد اگه براتون امكان پذيره در مورد سفارشي كردن menu bar با vba كه در ادرس ذيل
قرار دادين نيزفايل نمونه رو هم محبت بفرماييد
فرمول هاي فول اسكرين و حذف كلي جواب داد ولي فرمول هاي حذف موردي در اكسل 2010 من اجرا نشد.
http://forum.exceliran.com/showthread.php?tid=290
با تشكر فراوان

safaei.mehdi@mapnablade.com
2012/05/02, 21:40
جناب آقای استاد شمس العلما
درود بر شما
کدها کار می کنند ولی وقتی پنجره اکسل را min و max می کنم، از حالت فول اسکرین خارج می شود.
آیا راهی ندارد که همیشه فول اسکرین بماند؟
ضمنا" آیا امکانش هست که شیت ها را هم مخفی کرد؟ البته hidden کردن رو منظورم نیست.
در کل منظورم اینه که میشه فقط سلول های اکسل رو مشاهده کرد؟ بدون هیچ منویی؟
با سپاس فراوان
بدرود

shamsololama
2012/05/03, 07:24
جناب آقای استاد شمس العلما
درود بر شما
کدها کار می کنند ولی وقتی پنجره اکسل را min و max می کنم، از حالت فول اسکرین خارج می شود.
آیا راهی ندارد که همیشه فول اسکرین بماند؟
ضمنا" آیا امکانش هست که شیت ها را هم مخفی کرد؟ البته hidden کردن رو منظورم نیست.
در کل منظورم اینه که میشه فقط سلول های اکسل رو مشاهده کرد؟ بدون هیچ منویی؟
با سپاس فراوان
بدرود

با درود فراوان

برای اینکه با ماکزییم و یا مینیمم کردن صفحه از حالت فول اسکرین خارج نشود دستور فول اسکرین را در زیر روال ریسایز قرار بدهید

Private Sub Workbook_WindowResize(ByVal Wn As Window)
Application.DisplayFullScreen = True
End Sub

و برای مخفی کردن شیتها هم همون هیدن هست که میشه کاری کرد که تب شیتها دیده نشه که هم با کد نویسی و هم از تو ویبی و هم از تو آپشن میشه اینکار رو انجام داد

safaei.mehdi@mapnablade.com
2012/05/03, 08:12
سلام استاد
اين كد را در زير روال WindowResize - workbook كپي كردم، اما باز هم با مين و ماكس از حالت فول اسكرين خارج شد!
سپاس

shamsololama
2012/05/03, 08:49
سلام استاد
اين كد را در زير روال WindowResize - workbook كپي كردم، اما باز هم با مين و ماكس از حالت فول اسكرين خارج شد!
سپاس

با درود فراوان
من چک کردم از حالت فول اسکرین بیرون نمیاد

omidzamani
2013/01/04, 10:37
سلام ممنون کارت خیلی عالی
اما برا این کد من هم امتحان کردم با min کردن از حالت فول خارج میشه[hr]
دوست گرامی استاد شمس
فکر کنم مشکل در اجرای صحیح فول اسکرین است چون وقتی با کلیک کردن روی آیکون شیت را فول اسکرین می کنیم کد دوم که مربوط به min است جواب میده

MEYTI
2013/01/04, 21:56
با سلام
با تشكر از جناب شمس العلما، كدهاي زير براي مخفي كردن منو ها در اكسل 2010 هست كه با ريسايز شدن فايل هم از بين نميرن كد دوم براي مخفي كردن نوار وضعيت پايين صفحه است

Application.ExecuteExcel4Macro "show.toolbar(""Ribbon"",False)"
Application.DisplayStatusBar = FALSE

hoomantt
2013/01/05, 09:13
با عرض سلام خدمت اساتید گرامی
به خصوص استاد گلم Meyti عزیز
دستوری که فرموده بودید را اجرا کردم و کاملاً همه چیز را hide میکند .
فقط مشکل اینجاست که وقتی save میکنم و فایل را دوباره باز میکنم همه چیز به حالت معمول بر میگردد .
خواهشمندم در صورت امکان برای این مشکل من راه حلی بیاندیشید و ما را از دریای بیکران دانسته های خود بی نصیب نگذارید .
ممنونم و متشکرم .

MEYTI
2013/01/05, 10:37
با سلام دوست عزیز این کدرو حتما باید در رویداد open workbook کپی کنی و موقع سیو هم باید با فرمت xlsm سیو کنید تا ماکرو ها فعال باشند

hoomantt
2013/01/05, 15:05
استاد گلم شما که میدونید سواد من در حد صفره . میشه یک نمونه فایل بزارید که من از توش تقلب کنم.
ممنونم . مثل همیشه .

MEYTI
2013/01/05, 16:55
با سلام خدمت شما

http://s1.picofile.com/file/7609407739/HIDE_MENU.xlsm.html