PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نحوه پاک کردن سطرهای اضافی در اکسل

m_shr
2010/09/09, 00:33
با سلام من در 2000 سطر اعداد نزدیم 233 سطر خالی دارم چطور میتوان یکدفه همه سطرهای اضافی رو پاک کرد؟

shamsololama
2010/09/09, 07:04
با درود فراوان

برای پاک کردن سطرهای که خالی داری یک ستون را بطور موقت کنار ستونی که اعداد نوشتی ایجاد کن و داخل آن را پرکن مثلا یک عدد را داخل کل ستون کپی کن (برای برای ایجاد فیلتر این درصورتی نیاز است که بعضی از سطرها کامل خالی باشند)برای ستون جدید و ستون اعداد یک فیلتر ایجاد کن و از داخل فیلتر Blanck را انتخاب کن با اینکار تمام سطرهای خالی کنار هم قرار می گیرند که با سلکت رو و بعد دلیت رو از راست کلیک همه آنها پاک میشوند

mrexcel
2010/09/09, 08:32
بسيار پيشنهاد هوشمندانه و دقيقي را استاد اعلام كردند .و بهترين استفاده از اين ابزارها در واقع حل اين مشكلات است

amator
2010/09/09, 18:08
راه دیگه ای هم هست
باانجام مراحل زیر سلولهای خالی در کل دامنه شما انتخاب میشن. بعد میتونین حذفشون کنین.البته برای جلوگیری از مشکلات احتمالی بایستی ابتدا ستون حاوی اطلاعات یونیک روانتخاب کنین

F5
Spesial
ok

shamsololama
2010/09/09, 18:21
با درود فراوان

آقای اکبریان ممنون از راه بسیار جالبی که فرمودید برای موارد زیادی کاربرد دارد
اما برای پاک کردن سطر ها با مشکل روبرو خواهیم شد چرا که اگر در لیست های که چند ستون داشته باشیم و در سطرهای که حاوی اطلاعات هستند اگر یک سل از آنها هم خالی باشد انتخابخواهد شد و اگر دیلیت کنیم لیست بهم میریزه اطلاعاتمون جابجا میشه(بالا و پائیین قرار می گیرند

ariyo
2010/09/13, 11:51
با سلام
با تشکر فراوان از دوست عزیز آقای شمس العلما به خاطر پاسخگویی بی نظیرشان به سئوالات.

hosseinarezoomandan
2015/08/14, 20:54
عالی بود البته راه حل دوم رو همینطور که دوستمون فرمودند من امتحان کردم اگر در یک سطر فقط یک سلول خالی هم باشه اون سطر رو حذف میکنه پس یهتربن راه حل همون فیلتر کردنه