PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : در یک مصاحبه شغلی بهترین سوال در مورد Excel چیست؟

~M*E*H*D*I~
2013/10/04, 12:55
http://chakane.persiangig.com/image/324e854.jpg

در یک مصاحبه شغلی بهترین سوال در مورد Excel چیست؟

امروزه مهارت در Excel یکی از فاکتور های مهم مهارتی در بیشتر مشاغل است ، کار در یک واحد تولیدی و صنعتی ، فعالیت در بخش اداری و مالی یک سازمان ، عضویت در یک تیم مدیریت پروژه همگی شما را نیازمند به داشتن مهارت در Excel خواهد نمود .

از سوی دیگر در جایگاه یک مدیر، رئیس یا سرپرست می بایست تیمی داشته باشید که بتواند با مهارت های اعضای خود خواسته ها و برنامه های شما را محقق سازد. حال سوال این است که در یک مصاحبه برای جذب اعضای تیم خود بهترین سوالاتی که بتواند میزان مهارت یک فرد را در زمینه Excel نمایان سازد چیست ؟ چگونه می توان مهارت افراد را سنجید ؟ چگونه می توان پی برد که این مهارت در راستای خواسته های شما ، به چه میزان است؟

سؤال های پیشنهادی

با فرض اینکه به دنبال تحلیل گری هستیم که بتواند با استفاده از داده های خام ، بینش مشخص ، راهکارهای عملی ، خلاصه گزارش مدیریتی را ارائه دهد سؤال های زیر را برای اطمینان بپرسید:

چگونه می توان آیتم های ویژه ای را از مجموعه عظیمی از اطلاعات جستجو کرد؟ در رابطه با رویکرد های مختلف بحث کنید ، نحوه کار و عواملی که می تواند منجر به موفقیت یا شکست گردد تبیین کنید.
چطور می توان یک مدل گیج کننده و شلوغ از داده ها را به مدلی سودمند ، ساده وظریف تبدیل کرد؟
فرض کنید شما اطلاعات فروش 36 ماه گذشته را شامل اطلاعات کاملی از محصول به فروش رفته در نواحی مختلف را در اختیار دارید ، چه نوع چارت هایی را پیشنهاد می کنید که مشخص کنید چه اتفاقی در این 36 ماه رخ داده است و ما باید روی چه مواردی تمرکز کنیم؟
آیا می توانید اطلاعاتی مانند آنچه اشاره شد را توسط Pivot table آنالیز کنید ؟ آیا می توانید اطلاعات حاصل از 2 جدول Pivot table را با هم با استفاده از فرمول مقایسه کنید؟
چقدر با فعالیت سازمان آشنا هستید ؟ آیا می توانید در صورت شرح فرآیند کسب درآمد در سازمان یک مدل سطح بالا ارائه دهید؟
و سوال اساسی اینکه برای بالا بردن سطح خود نسبت به سایرین از چه منابعی اسنفاده خواهید کرد ؟ وب ، کتاب ، برنامه های آموزشی و...

نظر شما در این زمینه چیست ؟ چه مواردی را می توان به این لیست افزود؟

admin
2013/10/04, 13:27
حقیقتا چون نوشتید در جلسه مصاحبه و زمان کوتاهه دو تا موضوع را من بررسی میکنم :
در چه سطحی هستند با سئوال :
بالاترین استفاده ای که از امکانات اکسل کردیدپه چه بوده است ؟
و میزان علاقه ایشان به یادگیری موضوع دومی است که از رفتارهای سالهای گذشته اشان میتوان دریافت .

~M*E*H*D*I~
2013/10/04, 13:46
حقیقتا چون نوشتید در جلسه مصاحبه و زمان کوتاهه دو تا موضوع را من بررسی میکنم :
در چه سطحی هستند با سئوال :
بالاترین استفاده ای که از امکانات اکسل کردیدپه چه بوده است ؟
و میزان علاقه ایشان به یادگیری موضوع دومی است که از رفتارهای سالهای گذشته اشان میتوان دریافت .

این موضوع رو متوجه نشدم ، رفتار سال های گذشته یعنی چی ؟ منظور سابقه کاری افراده؟ با فرض نداشتن سابقه کار که این امکان وجود نخواهد داشت

sarasara
2018/04/30, 17:33
دوست عزیز سایت های زیادی هستن تو این زمینه که می تونید کمک بگیرید تو اینترنت سرچ کنید آموزش مصاحبه استخدامی یا جملات مشابه براتون میاره
این یکی از سایتایی هست که من پیدا کردم یه نگاهی بهش بندازید آموزش مصاحبه استخدامی | حنطوش زاده (http://hantooshzadeh.ir/)