PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نداشتن آپشن justify در اکسل و هم اندازه شدن خطوط یک متن در یک سلول

maziardm
2013/10/19, 11:27
با سلام و روز خوش
در ورد در نوار ابزار paragraph یه آپشنی در کنار وسط چین هست به نام justify که با انتخاب اون خط های متن یا پارگراف مورد نظر دارای اندازه خطی برابر می شوند. اما در اکسل این آپشن وجود ندارد و فقط گزینه سنتر و سمت راست و سمت چپ وجود داره. حال فرض کنید که در یک سلول ما یک متنی رو تایپ کردیم و این متن 4 تا 5 خط حروف داره. چکار کنیم که خط های اون پاراگراف تایپ شده در سلول اکسل هم اندازه هم باشند. با تشکر

Nima
2013/10/19, 11:57
با سلام و روز خوش
در ورد در نوار ابزار paragraph یه آپشنی در کنار وسط چین هست به نام justify که با انتخاب اون خط های متن یا پارگراف مورد نظر دارای اندازه خطی برابر می شوند. اما در اکسل این آپشن وجود ندارد و فقط گزینه سنتر و سمت راست و سمت چپ وجود داره. حال فرض کنید که در یک سلول ما یک متنی رو تایپ کردیم و این متن 4 تا 5 خط حروف داره. چکار کنیم که خط های اون پاراگراف تایپ شده در سلول اکسل هم اندازه هم باشند. با تشکر

با سلام اگه مقصود شما از اینکار نمایش دادن تمام متن درون یک سلول هستش باید حالت Wrap Text رو برای اون سلول فعال کنید از تب home قسمت Alignment

maziardm
2013/10/20, 05:00
با سلام اگه مقصود شما از اینکار نمایش دادن تمام متن درون یک سلول هستش باید حالت Wrap Text رو برای اون سلول فعال کنید از تب home قسمت Alignment

با سلام دوباره
نیما جان اینکارو کردم. ولی منظورم این نبود. من می خوام داخل یه سلول با هر اندازه ای یه متنی رو تایپ کنم. خب این متن شامل چند خط هستش. برای مثال 5 خط. خب اگه گزینه Wrap Text را بزنیم جمله ما رو از یه خط به چند خط (بستگی به طول سلول داره) تبدیل می کنه. ولی من می خوام علاوه بر این، مثل نوشته های یه کتاب که خط ها با یه اندازه و به طول مساوی هستند، در بیاند. در ورد گزینه justify هستش که این کارو می کنه ولی من تو اکسل ندیدم. اصلا همچنین آپشن یا عملکرد وجود داره که بتونه کار مورد نظر رو روی یه متن انجام بده. با تشکر از شما

Nima
2013/10/20, 05:17
روی سلول مورد نظر کلیک راست کن از منوی format cell تب alignment از لیست horizontal و vertical گزینه تjustify رو انتخاب کن.

http://www.solveyourtech.com/how-justify-text-excel-2010/

maziardm
2013/10/21, 05:13
سلام نیما جان
تشکر. جواب داد و خیلی خوب بود.