PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ادغام سلولهاي دو ستون

mostafamatloobian
2010/09/23, 08:25
سلام
ميخوام سلولهاي دو ستون را در يكديگر ادغام كنم و كاراكترهاي موجود در آنها پشت سرهم قرار بگيرند مثلا اگر در يك ستون نام اشخاص و در ستون ديگر نام خانوادگي هست در يك ستون هم نام را داشته باشم هم نام خانوادگي

artware
2010/09/23, 09:05
در خانه ای که میخواهی حاصل کار قرار بگیرد وارد شو و سپس دستور A2&A1= vh ,hvn ;k

mostafamatloobian
2010/09/23, 13:23
ممنون ، ولي هنگامي كه عبارت A2&A1= vh ,hvn ;k را در يك از سلولها جاگذاري(پيس) ميكنم تفاقي رخ نميده فقط وقتي كه تايپ ميكنم : A2&A1= حاصل دو سلول A2 , A1 را اعمال ميكنه
شايد من بلد نيستم چجور بايد فرمان شما را وارد كنم اگه ممكنه بيشتر توضيح بديد
ضمنا من در دو ستون حدود 200 سلول دارم كه ميخوام اين عمل روي تمام آنها بصورت دسته جمعي اعمال بشه
اگر در مورد جستجوي يك كاراكتر خاص هم بهم آموزش بديد ممنون ميشم چون زماني كه كاراكترم را بين اين علامتها: " " تايپ ميكنم و سرچ ميكنم پيغام خطا ميده

Almasi
2010/10/12, 22:18
با سلام

در سلول حاصل چنین کدی را تایپ نمایید.

=A1&B1
و جهت اینکه نام و نام خانوادگی به هم متصل نشوند می توان چنین اعمال کنید
=A1&" "&B1

shamsololama
2010/10/21, 17:12
با درود فراوان
با سپاس فراوان از دوستانی که جواب داده اند که راه بسیار خوب و مفیدی را پیشنهاد کرده اند
در صورتی که نیاز داشته باشی این کار را با کد انجام دهید می توانید از این کد استفاده کنید
اگر دو ستون نام و نام خانوادگی کنار هم قرار دارند با این کد مجموع آنها را در ستون کناری آن نوشته خواهد شد

Sub Macro1()
Dim c As Range
For Each c In Selection
c.Offset(0, 3) = c.Offset(0, 0) & " " & c.Offset(0, 2)
Next
End Sub

shareghi
2010/10/31, 13:23
با سلام
با استفاده از تابع Concatenate هم مي توان اين كار را انجام داد.

hamalous
2012/11/05, 06:59
با درود فراوان
با سپاس فراوان از دوستانی که جواب داده اند که راه بسیار خوب و مفیدی را پیشنهاد کرده اند
در صورتی که نیاز داشته باشی این کار را با کد انجام دهید می توانید از این کد استفاده کنید
اگر دو ستون نام و نام خانوادگی کنار هم قرار دارند با این کد مجموع آنها را در ستون کناری آن نوشته خواهد شد

Sub Macro1()
Dim c As Range
For Each c In Selection
Next
End Sub

سلام ، دوست عزیز کدی که شما نوشتین علاوه بر ادغام دو ستون یه ستون دیگه ایجاد میکنه علتش چیه و چطور باید از بین بره؟ یه سئوال دیگه هم داشتم اگه بخوام براش سطر تعیین کنم چکار باید بکنم منظور من اینه که یه مسیج باکس باز بشه و سئوال کنه چند سطر رو می خوای با هم ترکیب کنی بعد با وارد کردن عدد سطر فقط تا همان سطر وارد شده رو باهم ترکیب کنه ممنون

shamsololama
2012/11/07, 10:33
با درود فراوان

Sub Macro1()
Dim c As Range
For Each c In Selection
Next
End Sub

سلام ، دوست عزیز کدی که شما نوشتین علاوه بر ادغام دو ستون یه ستون دیگه ایجاد میکنه علتش چیه و چطور باید از بین بره؟ یه سئوال دیگه هم داشتم اگه بخوام براش سطر تعیین کنم چکار باید بکنم منظور من اینه که یه مسیج باکس باز بشه و سئوال کنه چند سطر رو می خوای با هم ترکیب کنی بعد با وارد کردن عدد سطر فقط تا همان سطر وارد شده رو باهم ترکیب کنه ممنون

با درود فراوان

با تغییر اعداد فست میتونی این کار رو انجام بدی
Sub Macro1()
Dim c As Range
For Each c In Selection
c.Offset(0, 2) = c.Offset(0, 0) & " " & c.Offset(0, 1)
Next
End Sub

در این روش هر ستونی که شما تا هر قسمتیش انتخاب کنی با ستون کناریش ترکیب کرده و در ستونی بعدی یعنی سوم می نویسه

ولی اگر بخوای ردیفش رو به صورت عدد وارد کنیبه این صورت میشه

دراین کد اینپود باکسی باز شده که محدوده را از ما می پرسد ما هم داخلش می نویسیم مثلا
A3:A10
که ستون آ سه تا آ ده را با ستون ب سه تاب ده ترکیب کرده و در ستون سی سه تا سی ده می نویسد

Sub Macro1()
Dim c As Range
ran = InputBox("ãÍÏæÏå ÑÇ ãÔÎÕ ˜äíÏ")
For Each c In Range(ran)
Next
End Sub

hamalous
2012/11/07, 22:44
ممنون دوست عزیز چطور میشه یه سلولهای یه ستون رو با دو ستون بعد از خودش ادغام کرد مثلا ستون A با ستون C ممنون

shamsololama
2012/11/09, 07:23
ممنون دوست عزیز چطور میشه یه سلولهای یه ستون رو با دو ستون بعد از خودش ادغام کرد مثلا ستون A با ستون C ممنون

با درود فراوان

شبیه به همان کدی که درپست قبلی توضیح دادم فقط کافیه که عدد دوم آفست آن را تغییر دهیم و یک را به دو تغییر بدهیم

یعنی این کد قبلی را

Sub Macro1()
Dim c As Range
For Each c In Range(ran)
Next
End Sub

تغییر داده به این کد

Sub Macro1()
Dim c As Range
For Each c In Range(ran)
c.Offset(0, 2) = c.Offset(0, 0) & " " & c.Offset(0, 2)
Next
End Sub

hamidreza313
2012/12/09, 12:03
با سلام خدمت تمام دوستان
آقا مصطفي عزيز ، بايد خدمت شما عرض كنم كه اگر مي خواهي دو سلول را با يكديگر ادغام كني كه مثلا در يكي نام و در ديگري نام خانوادگي است ان هم به صورت پشت سر هم و با فاصله space در بين دو كلمه خيلي خيلي راحته فقط كافيه از فرمول متني زير استفاده كني CONCATENATE(a1;" ";b1) . be hamin rahati

در نگاه كسي كه پرواز را نمي‌فهمد ، هرچقدر اوج بگيري حقيرتر مي‌شوي.

ویدئوی آموزشی
ترکیب محتویات دو یا چند سلول در اکسل (https://www.aparat.com/v/nXxP5)