PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ادغام سلولها و نحوه جستجوي كاراكتر خاص

mostafamatloobian
2010/09/24, 10:56
سلام
من قصد ادغام سلولها را دارم، هنگامي كه عبارت A2&A1= vh ,hvn ;k را در يك از سلولها جاگذاري(پيس) ميكنم تفاقي رخ نميده فقط وقتي كه تايپ ميكنم : A2&A1= حاصل دو سلول A2 , A1 را اعمال ميكنه
شايد من بلد نيستم چجور بايد فرمان را وارد كنم اگه ممكنه توضيح بديد. ضمنا من در دو ستون حدود 200 سلول دارم كه ميخوام اين عمل روي تمام آنها بصورت دسته جمعي اعمال بشه
اگر در مورد جستجوي يك كاراكتر خاص هم بهم آموزش بديد ممنون ميشم چون زماني كه كاراكترم را بين اين علامتها: " " تايپ ميكنم و سرچ ميكنم پيغام خطا ميده

ariyo
2010/09/25, 09:18
اگر فرضا شما یک محدوده 200 سطری دارید و می خواهید که با یک دستورالعمل همه آنها را با هم ادغام کنید (کانکت کردن [Concatenation]) چند راه پیش رو دارید:
1- مثل راهی که گفتید ابتدا فرمول A1&B1= را نوشته و سپس این فرمول را در دیگر سلولهایی که مایلید هر دو سطر متناظر را ادغام کند، کپی نمایید.
2- با اسفاده از تابع کانکتینیشن و بصورت (CONCATENATE(A1;B1 می توانید این کار را انجام داده و سپس فرمول را در دیگر سلولها کپی نمایید.
3- یک کد VBA بنویسید و در آن مشخص نمایید که در بازه مورد نظرتان محتوای هر سلول را برابر ترکیبی از دو سلول مجاورش قرار دهد.